28.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Sme svedkami prechodu demokratických spoločností na autoritárske až totalitné systémy, MUDr. Juraj MESÍK

Od 1989 do 1990 bol poslancom Federálneho zhromaždenia ČSFR. Od 1990 do 1991 predsedal Strane zelených na Slovensku a bol podpredsedom Strany zelených (ČSFR). Pracoval ako Community Foundation Senior Specialist v Svetovej banke, Washington, kde sa venoval rozvoju komunititných nadácií vo svete. Za svoju prácu získal niekoľko významných ocenení, Eisenhower Exchange Fellowship vo Philadelfii, USA, Global Secutity Fellowship na University of Cambridge vo Veľkej Británii, v roku 1998 Salzburg Seminar Fellowship v Rakúsku a v r. 2000 Synergos Senior Fellowship in Global Philanthropy v New Yorku. MUDr. Juraj MESÍK je otcom troch synov, ženatý. Manželka Oľga Pietruchová (www.olga.sk) pracuje v treťom sektore ako ženská aktivistka.

Sme svedkami prechodu demokratických spoločností na autoritárske až totalitné systémy, MUDr. Juraj MESÍK
Zdroj: FB / Juraj Mesík

Vy ste vyštudovaný lekár, prečo ste sa ním nikdy nestali (myslím tým v praxi)?  Čo vás na medicíne vlastne zlákalo?

Od malička ma lákala medicína ako veda, mojim zámerom bolo skúmať a posúvať hranice poznania, nie liečiť jednotlivcov. Ale nemyslím si, že je teraz vhodný čas na osobné príbehy: pred očami sa nám rozkladá spoločnosť a nastupuje nová totalita – o tom treba hovoriť.

Ste prvý, kto na Slovensku v čase pandémie priniesol informácie o liečbe covidu ivermektinom. Odkiaľ ste získali tieto informácie, čím sú podložené?

Z vedeckej literatúry. Medzi prvé správy o účinnosti IVM v profylaxii covidu patrila napríklad vedecká práca, ktorá zdokumentovala epidémiu covidu v opatrovateľských domovoch v okolí Paríža na jar 2020. Všade hynuli ľudia, ale v jednom mali šťastie, že tam vypukla epidémia svrabu. Všetkým klientom nasadili IVM – a zistili, že im nikto nezomrel na covid! O antivirotickom potenciáli IVM však hovoril jeho objaviteľ Satoshi Omura už v roku 2015 v prejave pri preberaní Nobelovej ceny, takže mnohí o ňom už vedeli a keď sa začal po svete šíriť covid, začali ho skúšať pri jeho liečbe.

Zdenka Wenzlová ŠVÁBEKOVÁ: Bojujeme za práva zvierat a človeka nechávame zomierať v kanáli ako krysu

Od začiatku pandémie dodnes bolo vo vedeckej literatúre uverejnených 131 prác, z toho 87 už prešlo vedeckou oponentúrou, 67 štúdií jeho účinku malo kontrolné skupiny, 31 bolo randomizovaných kontrolovaných pokusov, mnoho bolo metaanalýz, čo sú veľmi pokročilé matematické analýzy. Na týchto prácach sa podieľalo vyše 650 vedcov, bolo do nich zapojených 50 000 pacientov a výsledky sú presvedčivé. Tento mimoriadne bezpečný liek ktorého balenie stojí v Egypte menej ako euro je najúčinnejším liekom na liečbu aj na profylaxiu – chemickú prevenciu – covidu!

Práve to je dôvodom obrovskej diskreditačnej kampane, ktorú proti IVM rozpútal farmakobiznis a skorumpované vlády a médiá po celom svete. Na predaj miliárd vakcín a superdrahých  nových liekov potrebujú medzi ľuďmi po celom svete udržiavať šialený strach a presvedčenie, že covid je neliečiteľná choroba. Z desiatok miliárd dolárov, ktoré už farmabiznis z pandémie vytĺkol dokáže skorumpovať množstvo “odborníkov”, politikov, novinárov, celé inštitúcie, vlády a redakcie.

Prof. Jaroslav TURÁNEK: Nemám rád vědecké komsomolce, kteří nemají vědecké protiargumenty, ale ideologicky jsou kovaní

Čo si myslíte o zvládnutí pandémie u nás, je správne, že sa ku všetkému vyjadrujú politici?

Nuž, je poslaním politikov vyjadrovať sa ku všetkému. Problém je, keď sa vyjadrujú k niečomu o čom nič nevedia a robia to na základe informácii zo skorumpovaných zdrojov. Presne to sa počas tejto pandémie stalo pravidlom, nie výnimkou. Výsledkom je najväčší masaker obyvateľov Slovenska od druhej svetovej vojny, ktorý pokračuje nezmenenou rýchlosťou aj túto jeseň.

K čomu toto všetko smeruje, čo sa u nás vlastne deje?

Myslím si, že sme svedkami  – a aj aktívnymi, alebo pasívnymi aktérmi  – rýchleho rozkladu demokracií a ľudských práv, a zrýchleného prechodu demokratických spoločností na autoritárske až totalitné systémy. Odborne sa to volá “state capture” – zmocnenie sa štátu. Tento jav je dlho známy z rozvojových krajín, ale teraz sa stal masovým javom v bohatých demokraciách.

Či občania dokážu pred týmto systematickým útokom uchrániť svoje slobody a ľudské práva je otázne. Žiaľ – alebo našťastie? –  masy mladých ľudí nikdy za slobodu nemuseli bojovať a myslia si, že je automatická a večná. A sú žalostne nevzdelaní, takže sebou nechajú veľmi ľahko manipulovať skorumpovancami a hlupákmi s garantovaným prístupom do mainstreamových a štátnych médií.

M. Radačovský: Za prípadné následky očkovania vždy zodpovedá poskytovateľ lekárskej starostlivosti

Denne čelíte rôznym hejtom, útokom, ako to všetko zvládate?

S maximálnym pochopením. Ladislav Kováč kedysi veľmi presne charakterizoval ľudský druh ako druh ustráchaný, stádovitý, hyper-emocionálny, mýtofilný – teda so sklonom uveriť rozličným mýtom a ideológiám. Strach mnohých ľudí je dennodennou propagandou vyhecovaný do žerava a  keďže mnohí objektívne nie sú schopní chápať čo sa deje, jediná možnosť ako reagovať sú emócie. Do toho vládami platené média tie emócie ženú do agresívna. Videl som na webe rozprávať jedného inžiniera, ktorý s nadšením blúznil o vysídlení miliónov občanov Slovenska iného zmýšľania ako je to jeho do Afriky. Alebo popredného komentátora píšuceho vo vládou platenom denníku o tom, ako treba, aby občania iného zmýšľania „kvičali ako svine na bitúnku“.

Keby to títo ľudia hlásali o Židoch, Rómoch, katolíkoch, protestantoch, homosexuáloch alebo o komkoľvek inom, sedeli by už v base za šírenie nenávisti voči spoluobčanom. Ale toto sú celebrity súčasnej vlády, prokurátori mlčia a tí, čo túto nenávisť šíria, dostávajú štátne zákazky!

Ale k Vašej otázke: ďalšia vec, ktorá pomáha brať to s nadhľadom, je poznanie dejín. V stredoveku by ma majitelia najvyššej pravdy už dávno upálili ako heretika, fašisti alebo komunisti ľudí  – vrátane vedcov – s názormi, ktoré im nevyhovovali vešali, strieľali alebo umučili v gulagoch a koncentrákoch. Oproti tomu stále žijeme vo veľmi civilizovaných pomeroch. Ale bacha: ich pretrvanie nie je vôbec garantované. Po páde Rímskej ríše prišli stáročia temného stredoveku – a to isté sa môže stať aj našim deťom a vnukom. Nie sme však bezbranní.

Ste kritikom očkovania proti covid. Odkiaľ pramení vaša istota, že nám očkovanie nepomôže? Pomôže vôbec niečo?

V prvom rade, ja som nikdy nepovedal, že očkovanie proti covidu nepomôže: presne naopak, keď si pozriete môj návrh pre vládu, ktorý som uverejnil v novembri 2020 (je voľne dostupný na mojej web stránke), nájdete v ňom očkovanie ako organickú súčasť zápasu s pandémiou.

Lenže to, čo sa u nás deje nie je “očkovanie”, ale masové experimentálne podávanie vírusovej mRNA kódujúcej toxický S-proteín vírusu. Čiže čosi ako experimentálna génová intervencia. Veľmi rýchlo sa ukázalo po celom svete – v USA, v Británii, v Nemecku a inde – že táto génová terapia vydávaná za “očkovanie” má veľmi veľa veľmi vážnych, často smrteľných, dôsledkov. Pritom je možné, že ešte vidíme len špičku ľadovca, pretože aké to bude mať dlhodobé dôsledky v tejto chvíli nikto, ale nikto na svete ešte nevie! Každému, kto chce pochopiť o čom hovorím odporúčam, nech si pozrie napríklad vstupy profesora Turáneka a doktora Lakotu v druhom bloku diskusného maratónu “Hovorme spolu” 28. 11. (link na odporúčané vystúpenie je tu  https://youtu.be/6Gfe1mhYe-w?t=830

Keď sa na Slovensku zjavia dôkladne otestované skutočné vakcíny – nie nástroje génovej manipulácie čo sú tu dnes – budem ich podávanie považovať prijateľné. Ale zdôrazňujem, že len dobrovoľne a len starým, obéznym a iným zraniteľným ľuďom.

Sme svedkami prechodu demokratických spoločností na autoritárske až totalitné systémy, MUDr. Juraj MESÍK

Trúfnete si povedať, dokedy  budeme žiť v týchto lockdownoch, vlnách a rúškach? Má to celé zmysel? Prečo rátame každý mesiac obete, je normálne, aby sme o počtoch mŕtvych, očkovaných, nakazených, čítali každý deň v novinách a sledovali to v TV?

Všetko o čom hovoríte by sa dalo ukončiť behom 3 – 4 týždňov pár opatreniami s prakticky nulovými nákladmi. Dokázali to v Indii, v Zimbabwe, v Japonsku a v mnohých iných regiónoch sveta.

Kľúče sú dva – fortifikácia potravín vitamínom D a jeho podávanie v dostatočných dávkach a formách všetkým zraniteľným občanom Slovenska a voľná – teda bez receptu – dostupnosť ivermektínu pre liečbu a profylaxiu.

Problém je, že oba kľúče drží v rukách vláda, ktorá podľa mňa nemá žiadny záujem o ukončenie masového zomierania. Jej jediný záujem sa zdá byť opichávať masy Slovákov vírusovou mRNA , nakupovať za desiatky a stovky miliónov eur zbytočné, zato drahé a pre niekoho výnosné, testy, “vakcíny” a pofidérne nové lieky po 2000 eur za balenie. Vitamín D a IVM stoja centy – na tých sa nedá rýchlo zbohatnúť.  K tomu, aby ľudia tento rozklad ekonomiky štátu a rozvrat práva, slobody a spravodlivosti prijímali je nutné držať ich v strachu a všemožne brániť dostupnosti účinnej liečby. Presne to sa na Slovensku deje.

MUDr. Miroslava BUGÁROVÁ: Geneticky modifikované potraviny ovplyvnia genóm určite viac ako mRNA vakcína

Zmena je možná, len keď dajú ľudia “kľúče” do rúk iným stranám. Ale ak nebudú predčasné voľby – a kapry si rybník nezvyknú vypustiť, takže títo sa budú držať pri moci zubami-nechtami až na doraz – tak sa môže stať, že sa tu bude masovo zomierať, rúškovať, psychologicky devastovať ľudí a likvidovať ekonomiku ešte aj ďalšie dva roky. A nikde nie je garantované, že aj ak dôjde v budúcich voľbách k  zmene mocenskej garnitúry, tej novej sa rozbehnuté drancovanie štátu a likvidácia slobody a ľudských práv tak nezapáči, že na ňu plynule nenaviažu. Dúfam že nie – ale istota nie je žiadna, mnohí ľudia ľahko naletia podvodníkom a plagiátorom a dajú im svoj hlas. Videli sme už neraz.

Dostali ste covid? Rady MUDr. Šucha, ako sa začať liečiť

Aké budete mať Vianoce, dáte nejakú radu, ako toto všetko prežiť v plnom duševnom a fyzickom zdraví?

Dúfam, že budem mať Vianoce podobné ako v minulosti – v rodinnej pohode a kľude. Ako si zachovať fyzické zdravie?  Dostatok pohybu každý deň, umiernenosť v jedle, pestrá strava, dostatok spánku, hygiena rúk, nefajčiť, ak už musíte alkohol tak s mierou, teraz v zime a počas epidémie dostatočný príjem vitamínu D (to znamená niekoľko tisíc IU denne – podľa hmotnosti), C, zinku… Pre zdravie sa toho dá robiť samozrejme oveľa viac, ale toto je rozhovor, nie nová kniha 😊

A duševné zdravie? Nepozerajte televízne spravodajstvá, nečítajte noviny a inú propagandu – načo sa zbytočne rozčuľovať? Ak pozeráte televíziu, počas reklám vypínajte zvuk, užite si chvíľku ticha, prehoďte pár viet s rodinou, prejdite sa po byte, urobte pár jednoduchých cvikov. Ak chcete informácie, nájdite si dôveryhodné zdroje – a to nie sú ani slovenské televízie, ani kontrahovaná mainstreamová tlač. Pozerajte komédie a dobré filmy, čítajte zaujímavé knihy. Napríklad knihy o dejinách alebo historické romány vám dajú odstup od doby, v ktorej žijeme dnes. Buďte milí na svoje okolie a keď ste svedkami ľudskej hlúposti – a v médiách aj na “sociálnych sieťach” jej nájdete tony a tony – povedzte si “Aj hlúposť je dar boží” 😊 Skutočne: stredné IQ v spoločnosti je 100 – teda polovica populácie ho má menej ako tých 100. To je proste biologická realita, tak ako je niekto vysoký a niekto nízky, niekto má modré oči a niekto hnedé, nie je to žiadne odsudzovanie. Napriek tomu to môžu byť milí a dobrí ľudia – tak sa s nimi zbytočne nehádajte, nestojí to za to. Ľudia majú právo mať iný názor ako je môj: nakoniec ani s manželkami a manželmi predsa nemáte na všetko rovnaké názory, nie? Tak tolerujte aj tých, ktorých nazývam „veriaci svätého Pfizera“ – berte to tak, že sa proste boja, chcú vidieť svetlo na konci tunela a uverili propagande. Samozrejme, že vo svojom strachu a pod jej vplyvom sú mnohí agresívni: nebuďte ako oni!

Pýtala sa Hena Ďurovová

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články