23.1 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Slovensko nie je štát xenofóbov, homofóbov a rasistov! Nemá to v génoch, povedal rázne Radačovský. A vypli mu mikrofón

Situácia okolo dvojnásobnej vraždy mladíkov Juraja († 27) a Matúša († 23) patriacom k LGBTI komunite 19-ročným Jurajom Krajčíkom, ktorý ich doslova popravil, nie a nie sa utíšiť. To, ako sa k tejto komunite správajú bežní Slováci sa rozoberá nielen v slovenskom parlamente, ale aj v tom európskom. Príkladom je aj video a krátky status europoslanca Miroslava Radačovského, ktorý vystúpil pred svojimi kolegami v Bruseli so slovami, ktoré sa im zrejme nie veľmi páčili.

Poslancom v europarlamente sa slová Miroslava Radačovského, ktorý je tiež predsedom strany Slovenský patriot, nemuseli páčiť aj preto, že si opäť zastal Slovákov. Na plné ústa totiž povedal, že Slováci nemajú v génoch nenávisť, a že táto nezmyselná vražda nemá nič spoločné s našou povahou a charakterom, ale že išlo len o zvrátené konanie jednotlivca, ktorý plánoval zavraždiť dokonca aj premiéra Hegera či iných ľudí zo židovskej komunity. Napokon však po svojom beštiálnom čine spáchal samovraždu.

Chýbalo mu iba niekoľko sekúnd, keď prišlo – vypnutie

Miroslav Radačovský na úvod krátkeho statusu vysvetľuje, že v Európskom parlamente vystúpil na tému „Rastúci počet trestných činov z nenávisti voči LGBTIQ osobám v celej Európe s ohľadom na nedávnu homofóbnu vraždu na Slovensku“ a v krátkom príhovore sa snažil presvedčiť európskych kolegov, že vražda v Bratislave nemá nič spoločné s povahou a charakterom Slovákov a Slovenska, ale že išlo o ojedinelé, nepochopiteľné a zvrátené konanie jednotlivca, ktoré nie je možné zovšeobecňovať. „Chýbalo mi niekoľko sekúnd, bol by som to ukončil. Žiaľbohu, tých niekoľko sekúnd mi nebolo dopriate,“ posťažoval sa na záver svojho statusu.

Slovensko a Slováci nie sú národ extrémistov, také niečo nám je cudzie, tvrdí Radačovský

„Strana Slovenský Patriot ako jediná strana na Slovensku má v 5. bode svojho volebného programu uvedené: „Boj proti všetkým formám extrémizmu a hnutiam smerujúcim k potláčaniu základných práv a slobôd.“ Netvrdím, že keby si každá politická strana osvojila tento program, a dala si to do základných priorít, že by sa dalo predísť tomu, čo sa udialo v Bratislave, ale snáď by to pomohlo,“ povedal Radačovský svojím kolegom europoslancom v úvode svojho vystúpenia. „Snáď by to pomohlo viac ako zvolávať rôzne schôdze, rozprávať o čomsi, spisovať deklarácie do programu každej strany, tak ako to má strana Slovenský Patriot, ktorej som predsedom,“ uviedol ďalej Radačovský.

Zatiaľ sme len hluchí a slepí k tomu, čo k nám prichádza, konštatuje Radačovský

Nikdy sme neboli strojcami zvrátených ideológií, fašizmu a rasizmu

Radačovský sa vzápätí ohradil voči určitej časti liberálneho spektra, ktorí sa snažia navodiť situáciu, ako keby Slovensko bol štát xenofóbov, hmofóbov a rasistov. „Nie je to pravda! Slováci to nemajú v génoch. My sme nikdy neboli strojcami zvrátených ideológií, fašizmu, rasizmu, svetových vojen, gilotíny, otrokárstva. Na veľmi krátke obdobie malo Slovensko obdobie rasizmu, fašizmu, ale s tým sme sa dokázali v SNP rýchle vysporiadať,“ prízvukuje náš europoslanec. „Jednoducho chcem z tohto miesta prehlásiť, že Slováci nikdy neboli a ani nebudú národom extrémistov, homofóbov a rasistov,“ povedal rázne Miroslav Radačovský.

„Konanie jedného poloblázna, o ktorom ani nevieme…“ hovoril ďalej Miroslav Radačovský, keď mu v tej chvíli vypli mikrofón a a jeho prejav sa pred europoslancami definitívne skončil. Predsedajúci schôdzi mu len stroho oznámil, že „kolega, bol vám vypnutý mikrofón“. Nuž, čas na diskusný príspevok je neúprosný a letí aj v europarlamente. Alebo v tom bolo niečo iné?

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články