30.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Slovensko a Slováci nie sú národ extrémistov, také niečo nám je cudzie, tvrdí Radačovský

Vražda dvoch mladých mužom pred bratislavským barom Tepláreň, v ktorom sa zdržiava najmä LGBTI komunita opäť postavila Slovensko na nohy. Ľudia zaplnili ulice a Námestie SNP v Bratislave v takom počte, ktorý vysoko prevýšil aj protesty proti vysokým cenám energií a chudobe na Slovensku. V súčasnosti sa u nás už niekoľko dní nehovorí prakticky o ničom inom ako o tejto brutálnej a tragickej udalosti.

Na Slovensku už azda niet politika, ktorý by sa k tejto nepochopiteľnej udalosti nevyjadril. Niektorí si na tom stavajú svoju zapadajúcu politickú kariéru, iní sa chcú dostať do povedomia ľudí tým, že túto smutnú udalosť komentujú len preto, že v súčasnosti je to jednoducho IN. Málokto si ale uvedomuje, že Slováci sa pri všetkej tej kritike dostávajú do takého obrazu, akoby sme boli všetci netolerantní a všetkým z LGBT komunity iba ubližovali. Europoslanec a šéf strany Slovenský Patriot Miroslav Radačovský v tom má však jasno, pretože, ako píše v statuse, Slováci podľa neho nikdy neboli, nie sú a ani nebudú národom extrémistov, homofóbov a rasistov.

Možno by sa dalo tým vraždám predísť, keby…

Šéf strany Slovenský Patriot hneď v úvode statusu pripomína, že jeho strana ako jediná vznikla v r. 2021 z vôle občanov, nie „kúpením si“ inej strany a jej premenovaním, má v 5. bode základných programových cieľov jasne a zrozumiteľne uvedené aj toto: „Boj proti všetkým formám extrémizmu a hnutiam smerujúcim k potláčaniu základných práv a slobôd.“ Miroslav Radačovský priznáva, že ako europoslanec viackrát vystúpil v Európskom parlamente s ráznym odsúdením pravicového extrémizmu, rasizmu, xenofóbnych a homofóbnych prejavov, pričom jeho strana spolupracuje pri riešení problémov rómskych komunít.

Slovensko a Slováci nie sú národ extrémistov, také niečo nám je cudzie, tvrdí Radačovský
Zdroj: FB / Miroslav Radačovský

„Niekoľkokrát som kritizoval príslušné inštitúcie, že nevenujú dostatočnú pozornosť a pietnu spomienku na vyvraždenie našich slovenských Židov v decembri r. 1945 v obci Kolbasov ukrajinskými nacionalistami – Banderovcami. POZOR! Nehovorím o Ukrajincoch, ale o ukrajinských nacionalistoch a Benderovcoch,“ prízvukuje Radačovský, ktorý vraj netvrdí, že pokiaľ by takto postupovala každá politická strana a osvojila si túto časť programu jeho strany, že by sa bolo predišlo vraždám študentov v Bratislave. Ale možno by sa tomu dalo predísť.

https://www.nitranoviny.sk/zatial-sme-len-hluchi-a-slepi-k-tomu-co-k-nam-prichadza-konstatuje-radacovsky/

Tento zvrátený „vzor“, k nám tiež odkiaľsi prichádza

„Na druhej strane sa ako predseda strany a europoslanec musím ostro ohradiť voči súčasným snahám, predovšetkým tzv. liberálneho spektra, voči prezidentke republiky, ale aj všetkým, ktorí sa snažia toto nešťastie využiť na navodenie dojmu, že Slovensko, Slováci, sú národ extrémistov, národ nenávidiaci iných pre jeho inakosť, sexuálnu orientáciu, rasu či národnosť. Takýmto spôsobom len obrazu Slovenska a vôbec Slovensku škodia. Nie je to pravda. Nemáme to v génoch, je nám to historicky cudzie,“ píše rázne šéf strany Slovenský Patriot.

https://www.nitranoviny.sk/nehante-lud-moj-usta-neciste-odkazuje-duris-nicholsonovej-radacovsky-a-suhlasia-s-nim-aj-ludia/

„Nie Slováci sú ideologickými tvorcami otrokárstva, gilotíny, rasizmu, nacizmu, fašizmu, holokaustu, dvoch svetových vojen, Hirošimy a Nagasaki. A donedávna nám bolo celkom cudzie strieľanie v školách, synagógach, ktoré, ako akýsi zvrátený „vzor“, k nám tiež odkiaľsi prichádza. Bolo síce krátke obdobie, keď nám zvrátená ideológia rasizmu, fašizmu bola vtedajšími vyspelými mocnosťami západného sveta vnútená. Za krátky čas sme sa v SNP s týmto, s prepáčením, západoeurópskym svinstvom, dokázali vysporiadať,“ konštatuje náš europoslanec.

Slovensko a Slováci nie sú národ extrémistov, také niečo nám je cudzie, tvrdí Radačovský
Zdroj: FB / Miroslav Radačovský

Ide len o ojedinelý jav pomäteného človeka

„Vzhľadom na konanie človeka, o ktorom ani nevieme, či bol trestne zodpovedný alebo duševne chorý, pretože zdravý a trestne zodpovedný jedinec asi takto konať nemôže, nemôžeme demonštratívnym spôsobom ukazovať svetu, že Slovensko má nádych akéhosi extrémistického štátu. Ba práve naopak, musíme tvrdiť, a to objektívne a pravdivo, že ide skutočne o ojedinelý jav pomäteného človeka, ktorého konanie nemá s povahou a myslením občanov Slovenska nič spoločné,“ uvádza v závere Miroslav Radačovský, ktorý ešte dodáva, že strana Slovenský Patriot, jej členovia a sympatizanti takéto zvrátené a ojedinelé konanie jednotlivca, vzhľadom na svoj program ako aj ľudské cítenie, odsudzujú.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články