17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Slováci sú nahnevaní: Ako to, že nám predavačky kontrolujú našu zdravotnú dokumentáciu?!

Na základe rozhodnutia Úradu verejného zdravotníctva môžu aj predavačky zákazníkom kontrolovať, či sú zaočkovaní alebo nie. Mnohým ľuďom to ale prekáža, lebo je to ich zdravotná dokumentácia. Naopak, proaktívne predavačky zákazníkov bez tohto zistenia zákazníka do obchodu nevpustia.

Slováci sú nahnevaní: Ako to, že nám predavačky kontrolujú našu zdravotnú dokumentáciu?!
Na očkovacom preukaze Anežky Sekerešovej nie je nikde napísané, že ho má ukazovať akejkoľvek predavačke, ale iba očkujúcemu lekárovi a pri zápise do školy jej riaditeľstvu. Zdroj: FB / Nekŕmte nás odpadom

Ministerstvo zdravotníctva síce rozhodlo, že informácia o očkovaní patrí do zdravotnej dokumentácie, napriek tomu ju niektoré predavačky majú potrebu kontrolovať. Vidieť to aj zo statusu, ktorý zverejnila na profile Nekŕmte nás odpadom neznáma predavačka, ktorá poukazuje na to, že aj za socializmu sa museli ukazovať očkovacie preukazy. Ten, ktorý zverejnila je pod menom Anežka Sekerešová a pisateľka k nemu pripíja aj krátky status.

Väčšina ľudí akúkoľvek kontrolu „očkovacích preukazov“ odmieta

„Nerozumiem tomu, že niektorí zákazníci na nás hneď zaútočia, keď majú ukázať doklad o očkovaní. Prečo sú hneď zlí a svoje frustrácie si vylievajú na predavačkách? Každý je hneď právnik a „presne“ vie čo musí. Každý je virológ, lekár, ba i matematik s presným odhadom čo bude. Len pre porovnanie zasielam očkovací preukaz z čias socializmu, aj na ňom je jasne napísané, že ho budú musieť ukázať v škole a to ani žiadna pandémia nebola, ani sa nemocnice neplnili. Ľudia nebláznite,“ napísala neznáma žena v statuse, čím spustila hotový gejzír reakcií. Prirodzene, najmä tých negatívnych, lebo väčšina ľudí akúkoľvek kontrolu „očkovacích preukazov“ odmieta.

https://www.nitranoviny.sk/je-to-potvrdene-covid-pas-je-zdravotna-dokumentacia-informuje-heredos/

Neznáma žena zrejme akosi pozabudla, že choroby, na ktoré sa očkovali deti za socializmu boli naozaj vysoko smrteľné, nedali sa liečiť a vakcíny, ktorými sa deti očkovali, boli rokmi preverené. Naopak, COVID-19 sa liečiť bez vakcinácie dá, lieky na zmiernenie jeho počiatočnej fázy, ako napríklad Ivermectin, totiž už sú. Žiaľ, mnohí „odborníci“ sa nimi rozhodli neliečiť a radšej nechávajú zarábať farmaceutickým firmám na málo účinných vakcínach, alebo ľudí jednoducho nechávajú zomierať v nemocniciach.

https://www.nitranoviny.sk/za-falsovanie-ockovacieho-preukazu-hrozia-neznamemu-pachatelovi-dva-roky-vazenia/

Žiadna predavačka nemá právo nahliadnuť do mojich osobných údajov

Diskusia, ktorá sa pod príspevkom strhla rozhodne kontrolujúcim predavačkám naklonená nebola. „Ja si nepamätám, že by som za socializmu musela niekomu ukazovať môj očkovací preukaz. O očkovaní vedel môj lekár a moji rodičia. Asi tak,“ skonštatovala Andrea Kadlečíková Filipková. „Nikdy v škole nepýtali očkovací preukaz, to za prvé, a za druhé porovnávať školu s obchodom je trápne,“ nechala sa počuť Květa Havlíková Klímová. „Nikdy a nikde sme neukazovali NIKOMU, okrem lekára, tento očkovací preukaz!!!“ odkázala Renáta Babičová. „Pri zápise dieťaťa do školy sa neukazoval očkovací preukaz. Hovadina,“ pridala sa Vlasta Hrabovská. „Porovnávať očkovaciu preukaz s očkovaním proti Rubeole s dnešným produktom, akože proti Covidu, to chce fakt vysoký intelekt,“ myslí si Jana Chládeková.

https://www.nitranoviny.sk/desive-rozpravania-lekarov-toto-nam-o-vakcinach-na-covid-19-radsej-nikto-nepovie-sokujuce-video/

„Nepamätám si, žeby to vtedy kontrolovali predavačky v obchode alebo čašníci v reštaurácii. A ani v škole, pretože očkovať sa chodili k detskej lekárke. Mám synov r. 1981 a 1983. A predavačky si za to môžu sami, pretože je to len doporučenie a nie povinnosť. Stačí byť menej premotivovaný,“ napísala v diskusii July Baba. „Žiadna predavačka nemá právo nahliadnuť do mojich osobných údajov… Obchodníci sa mali spojiť a odbojkotovať to… ale im ide o prachy tak sa zapredali… treba si pýtať na oplátku od tej predavačky, či má kovidpas! Keď ho musí mat zákazník, musí ho mať aj aktívna predavačka,“ použila smeč aj na druhú stranu Iveta Ivet.

https://www.nitranoviny.sk/zastavte-okamzite-ockovanie-ludi-mrna-vakcinami-proti-sars-cov-19-vyzyva-doktor-lakota/

Robíte hanbu predavačom, lebo toto vôbec nie je vaša náplň práce!

„Ten, kto tu dal tento príspevok, tak mu unikla jedna dôležitá vec a tou je obrovský rozdiel medzi overenými vakcínami, ktoré vyvíjali a testovali dlhé roky a tým experimentálnym sajrajtom, ktorý sa vám snažia nanútiť teraz. Ktorý vás navyše pred tou chorobou ani nechráni. A nepíšte mi tu bludy o ľahšom priebehu, pretože s ľahším priebehom sa nechodí do nemocnice. Pozrite si neskreslené štatistiky z Izraela, jednej z najzaočkovanejších krajín! Majú tam 61%pacientov, ktorí sú plne zaočkovaní!!! A nehovoriac o kope závažných poškodení zdravia tou super akože vakcínou!!! Tak sa konečne uvedomte, že nikto nemá právo nijako vás nútiť podieľať sa na ich experimente a ešte podpisovať papier, že za to beriete plnú zodpovednosť vy. Teda nikto nemá žiadne, aleže žiadne právo od vás vyžadovať nejaké potvrdenie o tom, že ste sa zúčastnil, alebo nezúčastnil nejakého experimentu!!! Tie ich vyhlášky nemajú oporu v zákone a vyhláška, ako taká, je vlastne tým pádom len odporúčaním, ktoré môžete, ale nemusíte dodržiavať. Tým pádom vás nikto kvôli tomu nemôže nijako obmedzovať ani znevýhodňovať!!!“ poriadne sa rozohnila Daniela Školníková.

https://www.nitranoviny.sk/exminister-krajci-to-povedal-na-plne-usta-ockovani-a-my-to-velmi-dobre-vieme-virus-roznasaju-video/

„Ukazujte si ho komu chcete, ale nežijeme v rokoch totality (alebo áno!?). Dnes je v zákone jasne definované, kto smie nahliadať do zdravotnej dokumentácie pacienta (aj Lengvarsky uznal, že je to tak). Že niektorí majitelia prevádzok to nerešpektujú a nútia svojich zamestnancov, aby páchali trestnú činnosť v tejto súvislosti je neprijateľné. Potom musia byt títo aktéri pripravení čeliť trestným oznámeniam a ich následkom,“ konštatuje Soňa Zábranská. „Ja tomu nerozumiem. Pracujem v obchode ale v živote by ma nenapadlo si pýtať niečo takéto od zákazníka. Nepýtam sa ho absolútne na nič, pokiaľ on nepotrebuje odpoveď na niečo, čo sa týka tovaru, a už vôbec nie aby som riešila jeho zdravotný stav. Robíte hanbu predavačom, lebo toto vôbec nie je vaša náplň práce!“ poslala Nikola Murínová jasný odkaz pisateľke statusu.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články