17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Pridajte sa k Dorotke na ceste za čarodejníkom do krajiny OZ

Či ste veľkí, alebo malí, príbeh Dorotky, ktorá sa s troma priateľmi vyberie za čarodejníkom do krajiny OZ, vás nepochybne očarí.

Najmä, ak sa do tohto fantastického rozprávkového príbehu amerického spisovateľa Lymana Franka Bauma (Slavka Civáňová – Peter Vlčko) prenesiete v čase a v priestore v prevedení hercov nitrianskeho Starého divadla Karola Spišáka.

Pridajte sa k Dorotke na ceste za čarodejníkom do krajiny OZ

Príbeh malej Dorotky tým skôr narodeným možno ani veľmi pripomínať netreba. Dorotka (Daniela Turzová) žije v sivom svete u svojho strýka Henryho (Ivan Gontko) a tety Emy (Oľga Schrameková) v Kansase. Jedného dňa sa však strhne obrovská búrka a tá ju prenesie do ďalekej neznámej krajiny. Dorotka sa však túži vrátiť domov, no pomôcť s návratom jej vie len veľký čarodejník Oz (Rudo Kratochvíl) zo Smaragdového mesta. A tak za ním so svojím verným štvornohým psíkom Totom (Juraj Bednarič) sa vyberú na dlhú cestu, počas ktorej stretne strašiaka Hastroša (Michal Kalafut), ktorý túži získať rozum, plechového drevorubača Plecháča (Roman Valkovič), ktorý túži získať srdce a napokon zbabelého leva Bojka (Simon Fico), túžiaceho po odvahe. Dorotke na tejto ceste pomôže dobrá víla Glinda (Michaela Dzamková) a skríži jej cestu strašidelná Elfaba (Danica Hudáková). Ako to však všetko pôjde, čo všetko musia priatelia spolu prekonať a ako to napokon dopadne, to už iste viete, alebo tušíte.

Pridajte sa k Dorotke na ceste za čarodejníkom do krajiny OZ
Danica Hudáková v úlohe Elfaby

Staré divadlo Karola Spišáka sa po dlhých mesiacoch vrátilo do Nitry a na obnovenej premiére to bolo cítiť. Tešili sa nielen herci, ale spokojní boli najmä diváci, deti aj dospelí. Toto divadlo nepochybne patrí medzi najlepšie na Slovensku a v Nitre naň môžeme byť patrične hrdí. Je čas sa doň znova vrátiť a nechať sa unášať svetom fantázie, ktorý celý divadelný tím dokáže čarokrásne sprostredkovať.

Dramatizácia, texty piesní, dramaturgia: Slavka Civáňová
Scéna: Pavol Andraško
Bábky a kostýmy: Martin Von Dubravay
Výtvarník projekcií: Erik Bartoš
Hudba: Peter Vlčko
Pohybová spolupráca: Magdaléna Čaprdová
Réžia: Peter Oravec

Foto: Michal Lachkovič

(nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x