23.1 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Nitriansku hudobnú jar v synagóge otvorí Slovenský komorný orchester

Slovenský komorný orchester pod umeleckým vedením Ewalda Danela otvorí v nedeľu 5. marca cyklus koncertov Nitrianskej hudobnej jari 2023. Ponúkne tvorbu Mikuláša Moyzesa, Jozefa Podprockého, Arnolda Schönberga či Edwarda Benjamina Brittena, informovali organizátori.

Séria piatich koncertov vážnej hudby sa uskutoční v nitrianskej Synagóge a potrvá do 23. marca. Program s názvom Hudobné kleNoty – premiéry uvedie na koncerte 9. marca súbor Le Nuove Musiche. Klaviristka Alena Hučková a Jozef Eliáš ponúknu divákom spoločné a sólové skladby pre klavír a klarinet na svojom vystúpení 12. marca. Ana Vyparinová-Krsmanovič a Zuzana Zamborská predstavia divákom skladby pre akordeón a klavír v koncertnom programe Na gombíkoch a klávesoch. Konať sa bude 16. marca. Záverečný koncert bude 19. marca patriť zoskupeniu Musica Vista, ktoré sa predstaví svojím programom Piazzolla projekt.

Michaela JELENEKOVÁ: Nielen o úspešnom filme PLASTIC SYMPHONY

Tradičnou súčasťou jarného koncertného podujatia je aj Nitrianska hudobná jar Základnej umeleckej školy (ZUŠ) Jozefa Rosinského v Nitre. Pri príležitosti 40. výročia úmrtia Bartolomeja Urbanca pripravila ZUŠ cyklus venovaný tomuto hudobnému skladateľovi a dirigentovi. Jednotlivé koncerty sa budú konať od 20. do 23. marca.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x