15.1 C
Nitra
pondelok, 27 mája, 2024

Zapojte sa do súťaže: Divadelný ústav hľadá mladých autorov divadelných hier

Divadelný ústav vyhlásil ďalší ročník súťaže Dramaticky mladí, určenej pre autorov dramatických textov vo veku od deväť do 18 rokov. „Tematické zameranie hier nie je ohraničené a možnosť zapojiť sa do súťaže sa končí 10. mája,“ informuje organizátor. Slávnostné vyhlásenie víťazov bude spojené so scénickým čítaním finálových textov v podaní profesionálnych hercov. Uskutoční sa v júni v bratislavskom Štúdiu 12.

Do súťaže sa môžu zapojiť autori so zaujímavým nápadom a chuťou vyskúšať si napísať divadelnú hru. „Dáva všetkým mladým rovnakú príležitosť pretaviť do dramatickej podoby svoje pocity, myšlienky a zážitky, ponoriť sa do sveta svojej fantázie a nechať do nej vstúpiť aj ostatných,“ dodáva organizátor.

Prihlásené texty posúdi odborná porota, ktorej členkami tento rok sú spisovateľka a scenáristka Veronika Dianišková, dramaturgička Miriam Kičiňová a teatrologička Lenka Dzadíková.

Súčasťou projektu Dramaticky mladí sú okrem súťaže textov mladých autorov aj každoročné dielne kreatívneho písania. Realizujú sa počas divadelnej sezóny vo vybraných profesionálnych divadlách na Slovensku pod vedením profesionálnych divadelníkov. „V tomto roku dielne pôsobia v banskobystrickom Bábkovom divadle na Rázcestí, žilinskom Mestskom divadle a v Činohre SND,“ avizuje Divadelný ústav. Viac informácií o súťaži prináša na svojej webstránke.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x