16.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Prečo nemajú žiadnu výhodu?Držiteľ zlatej Jánskeho plakety daruje krv zdarma, za test u lekára ale musí platiť!

Ste darcom krvi a myslíte si, že by ste za to mohli mať v súčasnosti aj nejakú výhodu? Napríklad testy zdarma? Omyl! Krv síce darujete, no štát vám, pre istotu, „z vďaky“ nedaruje nič…

Prečo nemajú žiadnu výhodu?Držiteľ zlatej Jánskeho plakety daruje krv zdarma, za test u lekára ale musí platiť!

V športe býva zvykom, že ak niekto spraví pre daný klub, ale nie raz aj pre samotný šport, ktorý robil, záslužné veci, odmenou mu je vstup zadarmo na všetky športoviská daného športu. Keď ale darujete krv, tak dostanete iba malé občerstvenie. A pritom je to tá najvzácnejšia tekutina. Prečo si teda neuctiť darcov krvi, ktorí majú aspoň zlatú Jánskeho plaketu a umožniť im testovanie k lekárom zdarma? Nieeee, to by tento štát finančne zruinovalo!

Na prvej strane zháňajú krv kade-tade, a na druhej ju nevedia oceniť

Nemilú skúsenosť s platením si testu pred návštevou lekára opisuje v statuse na facebookovom profile Nekŕmte nás odpadom anonymný držiteľ zlatej Jánskeho plakety. „Týmto chcem pozdraviť našu vládu. Som 53 násobný bezplatný darca krvi a dnes som si zaplatil za test, tak nabudúce si aj ja zapýtam za odber,“ napísal v krátkom statuse rozhnevaný darca. Tým ale pod príspevkom rozvinul diskusii, ktorá smerom k ministerstvu zdravotníctva veru lichotivá vôbec nebola. „Hnus. Tak na prvej strane zháňajú krv kade-tade a na druhej nevedia ju oceniť! To preto, lebo máme vynikajúceho ministra zdravotníctva a ešte lepšieho ministra financií. Na jednej strane lotéria, na druhej život!! To slušne sa nedá ani komentovať!! Hovadaaaa!!,“ skonštatovala Renata Hriblanová.

https://www.nitranoviny.sk/sr-nakupi-10-milionov-ag-testov-v-ramci-obstaravania-ek/

„Fak to je na zamyslenie. Ja mam diamantovú a tiež som platila,“ pridala Janka Papajčíková. „Nabudúce sa treba otočiť a odísť, nie platiť si za „test“,“ radí Radovan Andrášik. „Dnes boli darovať krv zadarmo môj manžel so synom. Sú neočkovaní, žiadny test nepotrebovali, nik ich netestuje, ale zaujímavé, že do reštaurácie jest ísť nemohli… kto toto vysvetlí,“ krúti hlavou Miroslava Putnová.

https://www.nitranoviny.sk/revolucia-v-mysleni-v-ambulanciach-breznianskej-nemocnice-testy-od-pacientov-nevyzaduju/

Smutné je, že si testy musíme platiť aj pri vyšetreniach u lekára

„Mať test a záruku, že nemáte momentálne Covid19 je fajn, ale smutne je, že si ich musíme platiť aj pri vyšetreniach u lekára, alebo pri darovaní krvi, atď, atď… veď preboha to nie je futbalový zápas alebo nejaká moja záľuba, ale zdravotníctvo! Idete k lekárovi a musíte mat test na vlastne náklady, inak vás nevezme! Preboha veď v roku 2020 tieto testy boli zadarmo pre všetkých… míňali sme ich ako horúce párky… aj tu vidíte to zlyhanie štátu… Žiadne testovanie zadarmo celého národa nemalo byť a tie testy sme teraz mali využívať zadarmo v zdravotníctve pre každého pacienta,“ napísal do diskusie Michal Len Audi.

https://www.nitranoviny.sk/doktor-hnizdil-sokuje-pcr-test-bez-dalsieho-klinickeho-vysetrenia-ma-nulovu-vypovednu-hodnotu/

„Smutnejšie je, že v Spišskej Novej Vsi za 15 eur vám spravia AG. Otec má problémy s očami, chcel ísť ku očnej od pol šiestej ráno čakal pred očnou na objednanie o 7:15 mu pani očná povedala, že bez testu alebo očkovania ho nemôže ošetriť. To má človek zomrieť aby ho vyšetrili, alebo čo chcú?? Chudák otec nebol ošetrený kým na nete našiel kde robia testy. Tak rovno aj ho to hľadanie prešlo. Keďže keď našiel kde robia, tak tam záhadne nikto nebol no hnus toto,“ opísala svoju skúsenosť Janka Bovová.

Prečo nemajú žiadnu výhodu?Držiteľ zlatej Jánskeho plakety daruje krv zdarma, za test u lekára ale musí platiť!

Ako je to s testom pri darovaní krvi? Spýtala som sa priamo na Národnej transfúznej službe SR, hovorila som s Michalom Biganičom.

Ak idete darovať krv priamo na pracovisko Národnej transfúznej služby SR ( sú v každom krajskom meste a v niektorých menších( Bratislava, Nitra, Trnava, Nové Zámky, Trenčín, Žilina., Martin. Banská Bystrica, prešov, Košice), nikto od nikoho test a žiadny iný dokument NEVYŽADUJE.

Prečo však darcovia krvi nemajú výhodu testovať sa zadarmo, som sa nikde zatiaľ nedozvedela.

Jozef Uhlárik, Heď

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články