21.5 C
Nitra
nedeľa, 20 augusta, 2023

Sulík je nedôveryhodná a nespôsobilá osoba na výkon takejto dôležitej štátnej funkcie, tvrdí R. Fico

SULÍK JE NEDÔVERYHODNÁ A NESPÔSOBILÁ OSOBA NA VÝKON FUNKCIE MINISTRA HOSPODÁRSTVA

Poslanci Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) za stranu SMER – sociálna demokracia dnes (15. 10.) predložili návrh skupiny poslancov NR SR na zvolanie mimoriadnej schôdze NR SR v súvislosti s vyslovením nedôvery členovi vlády Slovenskej republiky Richardovi Sulíkovi povereného riadením Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky.

Doterajšie verejné vyhlásenia a praktická nečinnosť p. Sulíka ako ministra hospodárstva SR potvrdzujú absolútnu nespôsobilosť p. Sulíka na výkon tejto mimoriadne dôležitej exekutívnej funkcie. V samotnom odôvodnení návrhu sa uvádza, že: „nespôsobilosť p. Sulíka ako ministra hospodárstva SR je zrejmá predovšetkým v poslednom období, kedy SR, podnikateľská sféra, slovenské domácnosti, mestá a obce čelia bezprecedentnému tlaku v podobe enormného rastu cien energií.“ Poslanci NR SR opakovane prejavili záujem prediskutovať s ministrom hospodárstva SR potrebné opatrenia na zmiernenie negatívnych dôsledkov zvyšovania cien energií. Ich legitímne ústavné úsilie bolo zmarené buď tým, že poslanci NR SR za vládnu koalíciu neschválili program takto navrhovaných schôdzí NR SR alebo samotný minister hospodárstva p. Sulík doslova ušiel z rokovania NR SR, keďže nebol schopný ponúknuť žiadne relevantné odpovede.

Predseda strany SMER – SD Robert Fico, ktorý podaný návrh za skupinu poslancov odôvodní v NR SR, vymenúva rad dôvodov, pre ktoré je odvolávanie ministra Sulíka na mieste: „Podnikateľské subjekty, domácnosti,… všetkých čaká enormné zdražovanie tepla, plynu a elektriny a minister hospodárstva SR p. Sulík doteraz nepredstavil jedno jediné racionálne riešenie.“ Minister hospodárstva SR p. Sulík podľa R. Fica nezvládol ani prípravu a otvorenie slovenského pavilónu na svetovej výstave EXPO, čím spôsobil Slovensku medzinárodnú blamáž. Minister Sulík opakovane uráža ľudí na Slovensku vyhláseniami, že treba zrušiť úrady práce, že nikto nepotrebuje žiadnu podporu ani kompenzáciu, lebo trh všetko vyrieši a pod. „Skupina poslancov NR SR predloží na rokovaní schôdze NR SR rad ďalších dôvodov preukazujúcich, že p. Sulík je nedôveryhodná a nespôsobilá osoba na výkon takejto dôležitej štátnej funkcie,“ uzatvára predseda strany SMER – SD Robert Fico.

Zdroj: TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články