15.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Revolúcia v myslení: V ambulanciách breznianskej nemocnice testy od pacientov nevyžadujú

Všetci skutoční odborníci sa zhodujú, že aj plne zaočkovaní ľudia prenášajú koronavírus. V mnohých krajinách, vrátane Slovenska, im však dali nezmyselnú výhodu, že sa nemusia, na rozdiel od nezaočkovaných, testovať. V Nemocnici s poliklinikou v Brezne to ale neplatí, pretože testy v nej nepotrebuje nikto!

A pre nezmyselné tvrdenie, že zaočkovaní ľudia majú iba ľahší priebeh Covidu, a teda majú nad pandémiou de facto vyhraté, sa koronavírus u nás veselo šíri ďalej. Niektorí naši lekári došli až tak ďaleko, že nezaočkovaných ľudí bez testu nevyšetria, kým zaočkovaných áno. Lenže aj tí sú prenášačmi smrteľnej nákazy a aj oni na ňu môžu opäť skončiť v ťažkom stave v nemocnici. Nemocnica s poliklinikou v Brezne sa rozhodla tomu urobiť koniec a v statuse na sociálnej sieti pacientom odkazuje, že testy nebudú pýtať od nikoho.

Výnimkou je ak má pacient bez ohľadu na očkovanie príznaky ochorenia dýchacích ciest 

Nemocnica v statuse pacientom oznamuje: Na základe záväzného Usmernenia Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky k testovaniu pacientov v ústavných zdravotníckych zariadeniach (nemocniciach), poliklinikách, zdravotných strediskách združujúcich zdravotnícke zariadenia ambulantnej zdravotnej starostlivosti a ambulanciách, a rozhodnutia Krízového štábu NsP Brezno, Nemocnica s poliklinikou Brezno bude od 27.9.2021 bude postupovať nasledovne:

https://www.nitranoviny.sk/test-potrebny-k-navsteve-lekara-by-mohol-byt-zadarmo-pripustil-v-lengvarsky/

Nebudeme na ambulanciách v pôsobnosti NsP Brezno vyžadovať test na COVID-19 od pacientov prichádzajúcich na ambulantné vyšetrenie. Dôvodom nášho rozhodnutia je, že kompletne očkovaní pacienti prichádzajúci na ošetrenie môžu byť rovnako infekční a chorí ako neočkovaní. Zároveň testovaním na MOM (mobilné odberové miesto), by sme pacientov vystavili možnému riziku nákazy. Výnimkou je ak pacient bez ohľadu na očkovanie má príznaky ochorenia dýchacích ciest (respiračné, hnačky, zvracanie …) alebo má pozitívnu epidemiologickú anamnézu, v takom prípade pacient vopred informuje príslušnú ambulanciu telefonicky a dohodne sa na ďalšom postupe!

https://www.nitranoviny.sk/za-pcr-testy-pri-priznakoch-ochorenia-covid-19-sa-neplati-pripomina-mz-sr/

Upozorňujeme, že podľa Vyhlášky ÚVZ SR môže pacient, ktorí je podozrivý z nákazy alebo z ochorenia COVID-19 alebo je pozitívny (je v karanténe), navštíviť ambulanciu len v prípade neodkladného zdravotného výkonu!

Pri plánovanej hospitalizácii, vrátane jednodňovej ambulantnej starostlivosti, sa u všetkých plánovane hospitalizovaných pacientov vyžaduje negatívny RT-PCR test nie starší ako 72 hodín. Na vyšetrenie sa pacient môže objednať cez stránku korona.gov alebo na vyšetrenie príde s výmenným lístkom od ošetrujúceho lekára na MOM, ktoré je v areáli NsP Brezno.

Pri akútnej hospitalizácii každý pacient musí mať PCR test. Deti do 3 rokov sa netestujú

Ak pacientovi nepríde výsledok RT-PCR testu včas (nepríde mu výsledok na telefónne číslo alebo na e-mail), pacient sa napriek tomu dostaví na príjem do NsP Brezno, n.o. na objednaný čas a deň aj bez výsledku, termín hospitalizácie alebo operačného výkonu nebudeme v NsP Brezno prekladať! V čase príjmu mu bude vykonaný antigénový test,“ informuje ďalej vedenie nemocnice.

Pri akútnej hospitalizácii každý pacient, ktorý bude prijímaný na oddelenie bez ohľadu na očkovanie/prekonanie absolvuje antigénový test na urgentnom príjme a počas hospitalizácie mu bude zrealizované aj RT-PCR vyšetrenie. Deti do 3 rokov sa netestujú.

https://www.nitranoviny.sk/dalsi-skandalozny-pocin-lekarky-odmietla-osetrit-pacienta-len-preto-ze-nemal-test-a-nebol-ockovany/

„Manžel/partner rodičky, ktorý chce byť účastný pri pôrode, musí disponovať negatívnym RT-PCR testom nie starším ako 72 hodín. V prípade záujmu je možné vyšetrenie absolvovať ako samoplatca na urgentnom príjme (rýchla RT-PCR, výsledok za 20 minút, cena 65 eur).

https://www.nitranoviny.sk/mudr-slavomir-such-prakticke-rady-ak-mate-covid-alebo-pozitivny-vysledok-testu/

Sprevádzajúca osoba musí disponovať negatívnym RT-PCR testom nie starším ako 72 hodín (napr. rodič dieťaťa). V prípade akútnej hospitalizácie testovanie zabezpečí NsP Brezno,“ píše sa ma záver statusu breznianskej nemocnice.

Revolúcia v myslení: V ambulanciách breznianskej nemocnice testy od pacientov nevyžadujú
V ambulanciách breznianskej polikliniky žiadny pacient nepotrebuje test a nemusí byť ani zaočkovaný. Foto: Jozef Uhlárik

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články