7 C
Nitra
pondelok, 19 februára, 2024

Vodiči POZOR: Toto by ste mali vedieť o nových EČV a tiež o nových poplatkoch (VIDEO)

Chcete si kúpiť nové, ale trebárs aj ojazdené auto? Nuž tak vedzte, že pri prepise sa niektoré veci menia, ba zmení sa aj ŠPZ-ka akú sme ju doteraz poznali. Tie staré síce zostanú, nové sú však už k dispozícii.

Vodiči POZOR: Toto by ste mali vedieť o nových EČV a tiež o nových poplatkoch (VIDEO)
Slováci si budú musieť postupne zvykať na nové EČV na autách. Ilustračné foto. Zdroj: Ministerstvo vnútra SR

Vodiči už zrejme zaregistrovali, že na Slovensku sa začnú používať, ba niekde sa už aj používajú, nové ŠPZ-ky (po novom už EČV). Viete ale dôležité veci o nových tabuľkách s evidenčným číslom vozidla? A viete aj o ďalších zmenách v evidencii vozidiel? Ak nie, status s pripojeným videom od polície vám v mnohom napomôže.

ŠAHY: Poslanci dokonale odignorovali vôľu občanov. Primátorovi PLAT zrejme zostane

Na slovenských cestách postupne pribúdajú autá s novým dizajnom tabuliek, ktoré už neobsahujú skratku okresu. O podrobnostiam hovorí riaditeľ odboru dokladov a evidencií Prezídia Policajného zboru Jozef Jánský, zo slov ktorého sa ešte dozviete aj to, ako vznikal nový dizajn tabuliek s evidenčným číslom, Aké boli hlavné kritériá pri tvorbe nových tabuliek, ale aj to ako sa mení výška poplatkov za vydávanie nových EČV či prečo sa zrušil dvojkrokový prepis vozidla a čo to v praxi znamená,“ píše v statuse polícia a dodáva, že delenie motoristov podľa okresov na EČV je v tomto roku a na nových ŠPZ-kách už minulosťou.

Všetky podcasty Zvnútra o vnútre nájdete na: https://podcasters.spotify.com/pod/show/mv-sr

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x