27.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Nemôžeme predsa ľudí nútiť, aby si dali GMO do tela v podobe vakcíny, hovorí poslanec Patrik Linhart

V rámci novely zákona o niektorých mimoriadnych opatreniach sa majú upraviť aj dva nástroje na motiváciu ľudí na očkovanie. Ide o sprostredkovateľský bonus, na základe ktorého ľudia, ktorí sprostredkujú niekoho na očkovanie, budú za to odmenení. Druhým nástrojom je očkovacia prémia. Toto je dnes téma dňa. Poslanec Patrik Linhart (Sme rodina – Boris Kollár) nám povedal, že je proti GMO potravinám a nemôže teda ľudí nútiť, aby si dali GMO do tela v podobe vakcíny, teda očkovaniu.

Nemôžeme predsa ľudí nútiť, aby si dali GMO do tela v podobe vakcíny, hovorí poslanec Patrik Linhart
Patrik Linhart

„Ja musím, ako zákonodarca, my všetci, akceptovať aj iné názory. Pretože zákonodarca je poslanec, poslanec ľudu. Ja som neprisahal ani na koaličnú zmluvu, prisahal som na Ústavu SR. Ja, a viem, že aj viacerí, nebudem hlasovať za zákon o povinnom očkovaní. Hlasovanie sa odložilo na sedemnástu hodinu, môže sa však stať, že bude tento návrh zákona úplne stiahnutý. Je k nemu veľká nevôľa.“

Vy ste dali očkovať?

„Ja som sa očkovať nedal, mal som ťažký priebeh kovidu. Mám veľké množstvo protilátok, že to očkovanie momentálne nepotrebujem.“

Hovorí sa však o tom, že aj ľudia s protilátkami budú musieť byť očkovaní..

„Úprimne povedané, ja sa spolieham na svoje protilátky. Mám dobrú imunitu, ja sa nedám očkovať. Premýšľal som nad očkovaní so Sputnikom, ale, bohužiaľ, potom, keď nastali tie komplikácie, že sa budú diskriminovať tí, ktorí sú buď neočkovaní, alebo očkovaní so Sputnikom,  tak som si to rozmyslel a povedal som si, že momentálne sa nedám zaočkovať.“

Prečo teda zákonodarca radšej nerieši to, aby očkovaní Sputnikom neboli diskriminovaní? Ide predsa o zdravie, nie politiku..

„Toto je v kompetencii Ministerstva zdravotníctva, nie jednotlivého poslanca. Ja ako poslanec bez toho, aby mi niečo neodsúhlasila koaličná rada, tak nemôžem robiť nič. Teda, môžem predložiť návrh, ale nebude podporený. Tým pádom koaličný poslanec poruší  koaličnú zmluvu. Čo sa týka očkovania, je to etický názor, a tým pádom koaličná zmluva nebude porušená. Nemôžeme tu predsa diskriminovať žiadnu skupinu ľudí.  Ja som proti GMO potravinám a nemôžem predsa teda ľudí nútiť, aby si dali GMO do tela v podobe vakcíny. Teda očkovaniu. Ja musím ako zákonodarca, my všetci, akceptovať aj iné názory. Pretože zákonodarca je poslanec, poslanec ľudu.  Ja som neprisahal ani na koaličnú zmluvu, prisahal som na Ústavu SR.

Tento návrh nemá šancu ani prejsť, a dokonca si myslím, že bude stiahnutý. Uvidíme, počkáme si po sedemnástej. Absolútne nesúhlasím ani s očkovaním detí nad 12 rokov. My tu máme demokraciu, nemôžem predsa nútiť človeka, aby išiel do obchodu s nejakým preukazom, príklad – nemôžem poslať človeka do reštaurácie, a nútiť ho , aby jedol GMO! Bohužiaľ, je tam jedna strana, ktorá za to očkovanie je, rovnako aj za GMO, a jednoducho , aj keby som mal porušiť koaličnú zmluvu, návrh za zákaz GMO predložím.

A váš názor na „očkovaciu“ lotériu?

Čo sa lotérie týka, myslím si, že by bolo lepšie, keby sme išli  po vzore Grécka, Ruska, kde dávajú  dávajú  finančnú odmenu jednotlivcom. Ale nemyslím si, že by tá finančná kompenzácia mala byť akýmsi nástrojom presviedčania na očkovanie. Mali by to byť informácie a argumentácia,  nech sa človek  rozhodne slobodne a nie pod tlakom, len preto, že bude potrebovať peniaze.

Jednoducho treba rešpektovať ústavné práva každého človeka.

Čo bude s ľuďmi, ktorí sa očkovať jednoducho nedajú?

„To jednoducho nemôže byť, nemôžu byť ľudia druhej kategórie. Takéto násilné, diskriminačné diktátorské praktiky si nemôžeme dovoliť, aby boli presadené u nás na Slovensku, ani v Európe. Takýto ľudia nebudú, pretože to jednoducho nebude. Viem, že to nebude, treba v to veriť. Ak náhodou áno, potom budeme prijímať zákony, ktoré budú vyvracať tieto zákony. Verím, že sme veľká skupina ľudí, ktorí toto považujú za diskriminačné. A nemôžeme niekomu niečo nariaďovať.“

Pýtala sa Heňa Ďurovová

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články