20.1 C
Nitra
sobota, 13 apríla, 2024

Opäť šokujúci príbeh chorého malého dieťaťa a arogantnej lekárky. Nad takýmto správaním sa už zastavuje aj rozum

Slovenské zdravotníctvo. Téma, ktorá sa rozoberá už dlhé roky, no za ten čas sa dopredu nepohla. Najsmutnejšie je, že v tejto ťažkej covidovej dobe sa na sociálnej sieti objavujú stále častejšie priam šokujúce prípady lekárov, ktorí sa nejakým spôsobom spreneverili Hippokratovej prísahe.

Ak nejaký lekár z istého dôvodu odmietne ošetriť dospelého s vážnym zdravotným problémom, je to zarážajúce a odsúdeniahodné, ale ak to spraví plačúcemu malému dieťaťu, tak to je doslova škandál. A presne takýto prípad opisuje v statuse nahnevaná žena, ktorej neuveriteľný príbeh zverejnil profil Nekŕmte nás odpadom. Takéto prípady by sa mali rozhodne nahlásiť, vyšetriť a v prípade že lekárka skutočne pochybila, tak aj nekompromisne a tvrdo potrestať.

V žiadnom prípade dcéru neošetrí, pokiaľ nie sú objednaní!

„Ahojte, prosím dočítajte do konca!!! Dňa 17.01.2022 sa mi stala táto situácia s mojou 15-mesačnou dcérou. Dcéra počas víkendu nevyzerala dobre, bola plačlivá, apatická, pridružili sa teploty, kašeľ, zachrípnutie a začala odmietať jesť aj piť. Preto som v pondelok ráno chcela navštíviť jej pediatričku, MUDR. Pirčovú Soňu, sídliacu v Malackách, aby dcéru vyšetrila,“ začína svoj neuveriteľný príbeh pisateľka, ktorá sa, podľa vlastných slov, snažila spomínanej lekárke dovolať, pretože si bola vedomá momentálnej situácie pre Covid-19. Navyše nie sú priamo z Malaciek, ale z obce Gajary, odkiaľ musia dochádzať. „Vybrali sme sa teda po neúspešnom dovolaní sa priamo do ambulancie pani doktorky, keďže riadne ordinovala. Po príchode sme boli v prázdnej čakárni, stál tam pri nás iba jeden starší pán s papierom v ruke a čakali sme kým vyjde von sestrička alebo pani doktorka. Dcéra plakala a po začutí plaču doktorka otvorila dvere. Pozdravila som sa jej dobré ráno a popri tom vyzliekala dcéru v domnení, že ju doktorka samozrejme vyšetrí. Avšak spomínaná doktorka, navyše bez slušného odzdravenia sa, sa na mňa arogantne osopila s otázkou čo tam robíme,“ opisuje žena ďalej svoj neuveriteľný príbeh.

Smutný príbeh onkologickej pacientky u lekára. A takýchto je určite oveľa viac

Šokovaná jej odpovedala, že dcéra je chorá, má také a také príznaky a potrebuje, aby dcéru vyšetrila. „No ona mi arogantne skočila do reči a zo zvýšeným hlasom mi povedala, že v žiadnom prípade dcéru neošetrí, pokiaľ nie sme objednaní na vyšetrenie, a že si máme zavolať o termín. Na to som jej povedala, že sme sa jej pokúšali dovolať (sedela v ambulancií a nezdvihla telefón, volali sme presne 5 krát v priebehu dvoch hodín). Šokovane som na ňu pozerala, že veď tu pred vami stojíme, nikto tu nieje, navyše nie sme odtiaľto, tak prečo dcéru nevyšetrí, mi zase arogantne odpovedala, že či som hluchá, že pokiaľ sa neobjednám, tak nie a mám okamžite odísť aj s dieťaťom preč,“ pokračuje v škandalóznom príbehu matka dieťaťa, ktorá sa lekárke znovu snažila povedať, čo dcére je, a že má vysokú horúčku.

Ďalší veľmi smutný príbeh zúfalej ženy a jej 81-ročného chorého otca. TOTO je naozaj možné?

Policajti im nepomohli, lebo doktorka vraj nevykonala nič!

Nezabralo. „Znova mi opäť skočila do reči, že však jej mám dať paralen. Už som to nevydržala a pustila som sa do nej so zvýšeným hlasom už aj ja, že čo má toto znamenať a dožadovala som sa ošetrenia dcéry, čo je jej povinnosťou ako lekárky, podať minimálne prvú pomoc. Znovu nás začala vyhadzovať, tak som jej povedala, nech mi okamžite vydá karty mojich detí, nakoľko som bola nútená ísť týmto pádom k inému lekárovi a navyše dcéra mala termín na očkovanie a poradňu, ku čomu sme sa ani nedostali pri tejto situácií. Karty mi samozrejme odmietla vydať, tak som ju o to požiadala znovu so slovami, že pokiaľ moju dcéru nevyšetrí a ani mi nevydá jej zdravotnú dokumentáciu, tak zavolám políciu a podávam trestné oznámenie za neposkytnutie zdravotnej starostlivosti a zanedbanie zdravotného stavu mojej 15-mesačnej dcéry a s tým spojené aj jej priame ohrozenie na živote,“ opísala žena čo sa medzi ňou a lekárkou dialo. To však „naštartovanú a ochotnú doktorku“ nezastavilo, pretože lekárka na ňu začala kričať, že si majú ísť dať spraviť Ag test na Covid-19.

Zdravotníci opäť zlyhali! Ďalší neuveriteľný príbeh, ktorý zdravotníkom neurobil dobré meno

„Na to som jej apelovala, že aj ja aj priateľ sme plne očkovaní, ale že ju to nezaujíma, že sa máme ísť dať otestovať a zabuchla za sebou dvere. Hneď nato som kontaktovala políciu na 158 a poprosila o pomoc v danej situácií, nakoľko moja dcéra potrebovala ošetrenie a mala vysokú horúčku. Toto doťahovanie a cestovanie za doktorkou trvalo už niekoľko hodín, malá bola uplakaná, nervózna a hladná. Navyše, cesta na pohotovosť a čakanie tam by zabralo ďalších niekoľko hodín, kým by sa dcére dostalo starostlivosti lekára,“ píše šokovaná žena, ktorej ale nepomohli ani muži zákona. „Privolaná hliadka nám nepomohla, nakoľko doktorka nevykonala nič, čo by ich oprávňovalo k akémukoľvek konaniu voči nej, a tak nás odporučili obrátiť sa jedine na ÚRVZ, kde máme nahlásiť podnet na túto doktorku. Inak nám však pomôcť nemôžu ani akokoľvek zasiahnuť,“ dodala sklamaná pisateľka

Ďalší šokujúci príbeh „ochotných“ zdravotníkov a od bolesti plačúceho dieťaťa

Pani doktorke by mali vziať licenciu a stíhať ju!

Vydesená žena teda oslovila jej predošlú pediatričku, ktorá jej dcérku po vysvetlení situácie bez váhania zobrala a vyšetrila. A to napriek tomu, že malé dievčatko nie je jej pacientom, ba predpísala jej aj potrebnú liečbu. „Dcére bola diagnostikovaná laryngitída, čo môže byť pre dieťa v tomto veku nebezpečné, nakoľko má ešte tenké dýchacie cesty, a pri laryngitíde je riziko ich uzavretia a následného zastavenia dýchania. Nevieme sa s priateľom z tejto naozaj smutnej situácie spamätať. Je vrchol s akou aroganciou táto lekárka pristupuje k deťom a ich rodičom, nepociťuje akúkoľvek zodpovednosť za svoje správanie a je len otázkou času, kedy to v jej prípade dopadne tragicky. Takýmto ľuďom do ruky nepatrí licencia, a už vôbec starostlivosť a zodpovednosť za ľudský život. Je katastrofálne a smutné v akom stave je dnešné zdravotníctvo,“ povzdychla sa nešťastná matka 15-mesačného dievčatka.

„Za morálnu, psychickú a hlavne zdravotnú ujmu mojej dcéry, za toto správanie sa, vyvodzujeme voči spomínanej MUDr. Pirčovej Soni trestnoprávne následky vo forme podania trestného oznámenia za neodôvodnené odmietnutie poskytnutia zdravotnej starostlivosti, zanedbanie zdravotného stavu mojej maloletej dcéry a tým jej priame ohrozenie na živote,“ končí svoj neuveriteľný príbeh sklamaná žena. Prirodzene, bokom nezostali ani čitatelia, ktorí v diskusii stáli za šokovanou ženou a odsúdili konanie lekárky. „Normálne ma trasie od zlosti! Čo si to títo lekári dovoľujú???? Prečo polícia nezasiahla? Toto je svinstvo, šikana, lekárka mrcha hlúpa! Načo tam sedí? Pre zdravých ľudí, či pre chorých??? Hnus. Poslať malé dieťa preč… Držím päste dcérke, a Vám veľa sily,“ napísala Marcela Krištofíková. „Okamžite by sa to malo riešiť! Pani doktorke by mali vziať licenciu a stíhať ju za neposkytnutie zdrav. starostlivosti!“ dodáva rázne Michaela Poláková Dudášová.

Škandál: Smrť Sebastiánka (†3) mala spôsobiť nervózna zdravotná sestra, ktorá vypla monitorovacie alarmy!

Rodičia, určite podávajte trestné oznámenia na takýchto doktorov

„Laryngitída je život ohrozujúci akútny stav dieťaťa, kedy kedykoľvek sa môže uzavrieť hlasivková štrbina a dieťa sa udusí. Toto je na trestné oznámenie, pretože dieťaťu neposkytla odbornú pomoc. Rodičia, určite podávajte trestné oznámenia na takýchto doktorov, pretože obdobných prípadov je veľmi veľa a dostávajú za dieťa každý mesiac kapitáciu,“ vysvetľuje Mikl Da. „Arogantnosť a neochotu Pirčovej sme pocítili na vlastnej koži. Našťastie už máme zmenenú pediatričku. Dúfam, že už čoskoro nebude ordinovať. Ešte si vypýtala 4 eurá na poštovné na odoslanie zdravotnej dokumentácie. Chúďa. Mali jej dať policajti fúkať,“ pridáva svoj názor Jana Novosádková. „Bohužiaľ takýchto lekárov je viac,“ konštatuje Martin Gazárek. „Presne tak. Žiadna anonymita. Táto šikana tu musí skončiť,“ pridáva rázne Iveta Ružeková. „To sa ani nedá čítať, je to hrozné. Kde je Hippokratova prísaha?“ pridáva do diskusie Anna Tirpáková.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články