8.1 C
Nitra
utorok, 20 februára, 2024

Ďalší veľmi smutný príbeh zúfalej ženy a jej 81-ročného chorého otca. TOTO je naozaj možné?

Slovenské zdravotníctvo nielenže krváca, ale doslova padá na kolená a na hubu. Zdravotníci, ktorých je žalostne málo, sú preťažení, takmer všade sa odvolávajú na Covid, takže liečba tých ostatných sa dostáva na vedľajšiu koľaj. A keď ste navyše aj starý, tak to si už pomaly radšej zaplaťte vykopanie jamy a zabezpečte pohreb.

Ďalší veľmi smutný príbeh zúfalej ženy a jej 81-ročného chorého otca. TOTO je naozaj možné?
Ilustračné foto. Zdroj: archív nn

Na sociálnych sieťach sa stále častejšie objavujú smutné príbehy ľudí, ktorých z dôvodu „Covid“ zdravotníci neošetrili, či záchranári neodviezli do nemocnice. Je to síce veľmi smutné, no žiaľ, aj to je realita dnešných dní. Jeden veľmi smutný príbeh zverejnil aj profil Nekŕmte nás odpadom, v ktorom opísala svoju nemilú skúsenosť pisateľka starajúca sa o 81-ročného otca.

Netuší ako má v dnešnej Covid dobe vláčiť takého človeka po vyšetreniach

„Ďakujem všetkým, ktorí sa obohatili na zdravotníctve a prajem im len to, aby sa raz na staré kolená cítili tak bezmocne a ponížene, ako sa cítim teraz ja a môj 81-ročný otec,“ začína svoj smutný príbeh pisateľka, podľa ktorej sa jej otec behom týždňa stal viac menej imobilný, pretože neprejde ani s chodítkom po byte. „Pred týždňom padol, tak sme volali záchranku. Vyšetrili ho a vrátili domov. Keď mi doma padol v kúpeľni, a ja som nevedela čo ďalej, tak záchranári ešte mňa doj…, že oni tu nie sú na vyprosťovanie. Tak OK, veď soráč, že obťažujem. Kedže je Covid, tak lekárov má zanedbaných, lebo jeden umrel, druhý sa s vami nebaví, atď,“ pokračuje v neuveriteľnom príbehu žena, ktorá sa vraj pokúšala dovolať k otcovmu všeobecnému. „To je viac menej nemožné, a keď sa mi to podarilo, tak že mám s ním dôjsť. Tak sa pýtam, ako ho mám doniesť, keď nechodí?,“ spýtala sa zdravotníkov pisateľka.

Veľmi smutný príbeh z trenčianskej nemocnice. Diskutujúci pridali svoje desivé skúsenosti. TOTO je slovenská realita!

„No dobre, tak nás doviezli, v čakárni sa pýtam či nemajú vozík, lebo do ambulancie neprejde… No nie, nemajú. Proste vznikla hádka, a tak sme otca doslova ťahali do ambulancie, kde ledva došiel, čo pre neho v tomto stave je strop!! Už len to, že má cez 90 kg a držíte ho pod pazuchami je pre neho bolestivé,“ priznáva ďalší sled udalostí žena. „Tak nás doktor prezrel, dostal dočasné lieky a asi 4 lístočky k lekárom na vyšetrenia. Ja fakt netuším ako mám v dnešnej Covid dobe vláčiť takéhoto človeka po vyšetreniach. Jednak nezoženiem lekárov, a za ďalšie, bez papierov sa nikam nepohnem. Nepredpíšu mu lieky, ani plienky, bez vyšetrenia nedostane ani vozík, a nedokážem ho ani umiestniť do zariadenia. A idú Vianoce a už nevybavím nič,“ priznáva v článku zúfalá dcéra 81-ročného otca.

Zdravotníci opäť zlyhali! Ďalší neuveriteľný príbeh, ktorý zdravotníkom neurobil dobré meno

Má dvoch psov, ale ani jednému by takto neubližovala ako to robí štát starým ľuďom

„A po dnešnom dni ja ani nevládzem. Nevládzem čokoľvek riešiť ohľadom lekárov a ani umiestnenia. Keď mi doma spadne nedokážem ho zodvihnúť, nedokážem mu spraviť hygienu, ktorú potrebuje. Som proste OFF. Ale však žijem v krajine, kde sa ľudia nemusia báť zomierať. No ja sa nebojím zomrieť, ja sa bojím v tejto krajine OCHORIEŤ!!! Pokiaľ dnes nemáte Covid, tak bohužiaľ… No nič iné mi neostáva ako modliť sa, aby sa môj otec ráno nezobudil,“ konštatuje smutne žena.

„Mám dvoch psov, ale ani jednému by som takto neubližovala ako to robí tento štát chorým ľuďom. Keď sa nedokáže postarať o starých, chorých ľudí, tak prečo tu ešte nie je eutanázia, lebo mať takto chorého psa, tak je už humánne utratený. Otec je síce starý a hlava mu už nie celkom funguje, ale nie je tak sprostý aby nevedel, čo sa deje. A jeho slová, keď ležal v kúpeľni na zemi, boli: …No, už to musím nejak dobojovať… Tak prajem všetkým pevné zdravie, a keď vás zdravie opustí, tak pevné nervy,“ končí svoj príspevok sklamaná pisateľka.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články