12.1 C
Nitra
pondelok, 23 mája, 2022

Smutný príbeh onkologickej pacientky u lekára. A takýchto je určite oveľa viac

Covid alebo koronavírus sú dnes asi najskloňovanejšie slová v nemocniciach. Na ostatné choroby a diagnózy akoby sa zabúdalo. A ľudia, ktorí s nimi prídu do nemocníc nie raz dopadnú tak, že musia odísť s nádejou, že sa na nich predsa len raz dostane.

Smutný príbeh onkologickej pacientky u lekára. A takýchto je určite oveľa viac
Zúfalá pacientka to, čo sa jej stalo u lekára v Bratislave nečakala ani v tom najbujnejšom sne. Zdroj FB Nekŕmte nás odpadom

Mnohí lekári varujú, že kvôli Covidu sa zabúda na liečenie mnohých iných chorôb a na starostlivosť o pacientov, ktorí sú po či pred operáciou. Svoju zlú skúsenosť opísala aj onkologická pacientka, ktorej príbeh zverejnil facebookový profil Nekŕmte nás odpadom.

Príďte si na budúci týždeň… Dnes ma toho pán doktor veľa a nebude to stíhať… „Pred týždňom kvôli nálezu objednaná na najskorší možný termín do Bratislavy. Aby sme tam boli skoro ráno a včas, museli sme si zabezpečiť ubytovanie, lebo cestovanie so mnou niekde na čas je teraz peklo,“ začína svoj príbeh pacientka, ktorá je navyše invalidná a na vozíku. „Zabezpečiť starostlivosť o deti na dva dni, vybaviť voľno v robote Jarkovi. Požičať si auto… Väčšie, pohodlnejšie… Kvôli vozíčku… A tiež spotreba. O nervoch a mojej psychike ani nehovorím… Rastie vo mne rakovina… Halooooooo,“ opísala žena všetko, čo pre kontrolu u lekára musela urobiť a sa akou diagnózou sa potýka. Veru, je nebezpečná minimálne tak, ako smrteľný koronavírus.

https://www.nitranoviny.sk/sokujuci-pribeh-tomasa-toto-necakal-ani-v-najbujnejsom-sne/

„Po hodine čakania pred ordináciou vyšla sestrička… Príďte si na budúci týždeň… Dnes ma toho pán doktor veľa a nebude to stíhať, lebo má ešte operačku….!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!“ dozvedela sa šokovaný pacientka. „Haloooo??? Odpálilo nám dekel…. Na to človek nedokáže nájsť slová…. Ideme domov…,“ prezrádza čo ju čakalo po nemilej správe od zdravotnej sestry. „Ďalších zbytočných 300km a kopec eur spojené s nákladmi…. Ako fakt?… Nemôžem tomu uveriť…,“ končí svoj smutný príbeh nahnevaná onkologická pacientka.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články