6.5 C
Nitra
pondelok, 19 februára, 2024

Zdravotníci opäť zlyhali! Ďalší neuveriteľný príbeh, ktorý zdravotníkom neurobil dobré meno

Téma zdravotníctvo sa na Slovensku otvára pomerne často. A to nielen preto, že v súčasnosti sú lekári a zdravotné sestry kvôli koronavírusu preťažení, ale ak kvôli tomu, že nie raz sa na nich sype kritika za to, ako postupovali.

A kritika sa zosypala na zdravotníkov opäť. Tentokrát za to, že pacientovi nebola z dispečingu poslaná sanitka, ba nechceli ho ošetriť ani záchranári, ktorých navštívili, hoci mal viaceré zdravotné problémy. O zaujímavom prípade píše facebookový profil Nekŕmte nás odpadom, kde ho napísala nespokojná žena, ktorá aj s priateľom prišla dovolenkovať na Slovensko.

Na dispečing nezabrali ani horúčky, tŕpnutie rúk a nôh, ba ani krivenie prstov

Žena hneď v úvode píše, že by sa chcela posťažovať na slovenské zdravotníctvo. „Včera poobede dostal môj priateľ otravu jedlom. Zvracal, prehnalo ho. Došlo to až do takého štádia, že dostal horúčku, zbledol, začali mu tŕpnuť ruky aj nohy, do ktorých nasledovne začal dostávať kŕče. Skrivilo mu prsty,“ opisuje žena stav svojho priateľa, ktorému sa teda rozhodli zavolať sanitku. „Pani nás odbila, že mu máme urobiť ryžový vývar, a že keď bude horšie, že máme zase zavolať sanitku. Keďže sa nič nezlepšovalo, volali sme znova a pán nám povedal, že oni v sanitke nemajú nič na takéto prípady, že to máme pretrpieť, že ono sa to zlepší,“ opisuje ďalšiu situáciu šokovaná žena.

https://www.nitranoviny.sk/dalsi-skandalozny-pocin-lekarky-odmietla-osetrit-pacienta-len-preto-ze-nemal-test-a-nebol-ockovany/

„Tak sme nasadli do auta a po ceste sme sa zastavili u jediných záchranárov, ktorí sú v dedine. Tí nás odbili tiež, že oni sa na neho nemôžu pozrieť, lebo to nemajú povolené?????“ nechápe šokovaná pisateľka a dodáva, že s priateľom prišli na dovolenku z Nemecka a nestačia sa čudovať, ako to tu so slovenským zdravotníctvom funguje. „Môj priateľ je našťastie v poriadku! Slovensko ale nie,“ končí svoj príbeh sklamaná a znechutená pisateľka. Veľmi zaujímavé boli aj niektoré komentáre v diskusii pod statusom.

Zdravotníci opäť zlyhali! Ďalší neuveriteľný príbeh, ktorý zdravotníkom neurobil dobré meno

https://www.nitranoviny.sk/skandal-smrt-sebastianka-%e2%80%a03-mala-sposobit-nervozna-zdravotna-sestra-ktora-vypla-monitorovacie-alarmy-mu-vypla-nervozna-zdravotna-sestra/

Som rada, že sme mimo Slovenska, kde môžeme hocikedy k lekárom

„Normálka, už sme si zvykli,“ napísala Iveta Zubríková. „Presne. Ja sa nebudem čudovať ak raz Slovensko vymažú mapy sveta. Opice sú viac,“ skonštatovala Ružena Kalasová. „Veru takto to je na Slovensku! Som rada, že sme mimo Slovenska, kde môžeme hocikedy k lekárom,“ pridáva Katarína Magová. „Tu môžete z úsmevom zomrieť… na odporúčanie pani prezidentky… Šťastné a nebáť sa… Všetko je tu hnoj…,“ napísala v diskusii Ajka Kanová. „Mňa odbili na urgente na Kramároch. Takto to funguje na Slovensku fuuuj, zapredali nás,“ zapája sa znechutene Denisa Leone. „Presne ako píšete na Slovensku je to hrozné s tým zdravotníctvom. Nechajú radšej človeka zomrieť ako by mu mali pomôcť. Fuuj fuuj fuj, hnus celé zdravotníctvo,“ pohoršuje sa Vladimíra Rozenbergerová.

https://www.nitranoviny.sk/dalsi-sokujuci-pribeh-ochotnych-zdravotnikov-a-od-bolesti-placuceho-dietata/

Na Slovensku je toto normálne. Mňa pred pár rokmi odmietli na urgente v nemocnici so synom autistom, ktorý mal veľké bolesti, teplotu, odpadával, neverbálny, keďže bol pracovný deň, okolo 13.30 hod., že si mám počkať do 15 keď otvoria detskú pohotovosť! Až keď som vytiahol telefón, že si idem na urgent volať záchranku, tak ma poslali na detské oddelenie, kde ho hospitalizovali… Toto je realita na Slovensku,“ pohoršoval sa nad svojou podobne zlou skúsenosťou Miroslav Šebeňa. „Toto isté mala nevesta. Keď som videla, ako jej vykrúca ruky, nohy, chytila ma panika. Prišli úžasní záchranári, nevadilo im, že v najväčšej horúčave šliapali na 4. poschodie bez výťahu. Profesionálne pomohli, dali infúziu, s nevestou, cudzinkou, úžasne jednali. Asi fakt závisí od ľudí,“ opísala svoj príbeh Andrea Borovičková. „Naučte sa variť tak, aby mu chutilo,“ obrátil celú situáciu na humor Bystrík Novák.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články