24.1 C
Nitra
utorok, 21 mája, 2024

Ďalší šokujúci príbeh „ochotných“ zdravotníkov a od bolesti plačúceho dieťaťa

Zdravotníkom ľudia iba netlieskajú a ďakujú im, ale nie raz na nich za ich prístup k pacientom nadávajú. A obzvlášť ak ide o malé dieťa, ktoré od bolesti plače a vy neviete ako mu pomôcť.

Ďalší šokujúci príbeh „ochotných“ zdravotníkov a od bolesti plačúceho dieťaťa
foto: Ilustračné

Starostliví rodičia sú na svoje deti hákliví a ich hnev sa stupňuje v momente keď ich ratolesť potrebuje pomoc, pretože mu po zdravotnej stránke niečo je. Presne takáto problém s plačúcim uboleným 4,5 ročným chlapčekom zverejnil facebookový profil Nekŕmte nás odpadom, ktorému rozpovedala svoj príbeh nešťastná a nahnevaná matka.

To už nevydrží k lekárovi? Ale my nie sme detská pohotovosť…

Malý, štyri a pol ročný chlapec, mal podľa jeho mamy celú noc bolesti ucha. Povedala si teda, fajn ráno si zo berie dovolenku pôjde s ním k ušnému. „Bolesť sa ale zhoršovala až sme boli nútení ísť na „najlepšiu“ pohotovosť v Trnave,“ píše v úvode chlapcova mama. Prístup sestry a lekára bol podľa nej za nula bodov. „To už nevydrží k lekárovi?“ Spýtali sa jej na pohotovosti. „No nie, nevydrží! Ja sa nebudem pozerať na malého chlapca v bolestiach s plačom ako ma prosí aby som mu pomohla bez nádejne,“ odpovedala im šokovaná žena. „Ale my nie sme detská pohotovosť,“ dostalo sa jej odpovede od zdravotnej sestry. „A kam mám, podľa vás, ísť? Ste ušno-nosno-krčná pohotovosť, tak ho ošetrite!!!“ nedala sa odbiť zúfalá chlapčekova mama, pretože jeho plač bol, podľa nej, počuť na celú nemocnicu.

https://www.nitranoviny.sk/smutny-pribeh-onkologickej-pacientky-u-lekara-a-takychto-je-urcite-ovela-viac/

„Samozrejme, nikto nič! Čakáme polhodinu, až zvoním druhý krát… Sestrička aj my toho malého ošetrite?“ pýtala sa matka. „Áno, lekár o vás vie,“ dostalo sa jej odpovede od sestry na pohotovosti. Po vyše hodine sa dostali do ambulancie a celé vyšetrenie trvalo ani nie 5 minút. „Na toto som čakala vyše hodiny??? Pýtam sa vás MUDR. Marián Sabo. Bol až taký veľký problém 5 minútové vyšetrenie urobiť skôr??? Bavilo vás to počúvať ako plače???? Alebo o čo vám išlo??? Bolo treba dať ešte kávičku??? Keby vaše dieťa plače hodinu na pohotovosti hneď by všetci skákali len preto, že ste lekár,“ kladie zúfalá a riadne nahnevaná chlapcova mama nepríjemné otázky smerom k lekárovi na pohotovosti.

https://www.nitranoviny.sk/dalsi-skandalozny-pocin-lekarky-odmietla-osetrit-pacienta-len-preto-ze-nemal-test-a-nebol-ockovany/

Majte aj už konečne ľudský prístup aspoň k deťom!

„Trnavská nemocnica, vám nevadí akých máte lekárov? Zjavne nie. Veď čo, hlavne že má kto robiť. Keby tam sedím ja, je mi to jedno. Vydržím tam aj pol dna, ale nechať dieťa čakať s bolesťou (zápal stredného ucha ) je už aj na mňa priveľa!!!“  neskrýva sklamanie žena, matka, ktorá na samý záver dodáva: „Jediné, čo vás zaujímalo bolo, či sme boli v kontakte s pozitívnym a podobné p… okolo toho. Áno, zabudla som momentálne všetky choroby vymreli a existuje len vaša trápna korona. Začnite konečne ordinovať ako máte a majte aj konečne ľudský prístup aspoň k deťom!“

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články