25.1 C
Nitra
pondelok, 27 mája, 2024

Na Martina Peška bol podaný podnet na začatie disciplinárneho konania. A to hneď vo dvoch priestupkoch!

Futbalisti FC Nitra sa v III. lige skupina Západ „udomácnili“ naozaj netradične. Ako najväčší favorit prehrali na úvod v Považskej Bystrici 0:3 a slávne to nebolo ani doma, keď vyhrali nad svojím regionálnym susedom zo Šale iba 2:1. Oveľa väčšie starosti však majú na funkcionárskom poli.

V Nitre sa toho za posledného asi pol roka udialo toľko, čo za jej doterajšiu éru dohromady. Výsledkom je nielen administratívne preradenie FC Nitra do III. ligy, ale aj spory vo vedení klubu a najmä „úlety“ jeho generálneho manažéra a predsedu predstavenstva Martina Peška. Podľa portálu sport.aktuality.sk podala na neho Únia futbalových profesionálov (ÚFP) podnet na začatie disciplinárneho konania. A to hneď vo dvoch priestupkoch.

Toto má strašne ďaleko od môjho hlasu, ale pokus to bol

Portál nitranoviny.sk zverejnil audionahrávku, v ktorej sa hlas podobný Peškovi vulgárne vyhráža jednému z potenciálnych nemeckých investorov klubu Petrovi Hammerovi. Ten bol od januára do marca splnomocnencom klubu: „Hammer, ty po***aný ‚arschloch’(po nemecky s**č). Ešte si na štadióne? Ak áno, tak odtiaľ vypadni, lebo ťa zlomím ako lyžu. Ty k***t vyj***ný,” hovorí na nahrávke zrejme Peško svojmu sokovi Hammerovi. Portál nitranoviny.sk dal Peškovi priestor na vyjadrenie a k celej záležitosti nám uviedol, že nemá FB, a hoci nahrávku nepočul, nie on nadával Hammerovi. „Ak si to myslia futbalisti, potom sa mýlia,“ skonštatoval. „Toto má strašne ďaleko od môjho hlasu, ale pokus to bol. Neviem, akí futbalisti to tvrdia (že je to on a jeho hlas, pozn. red.), ani kto je autor a ako nahrávka vznikla, takže sa to presne a pravdivo nedá okomentovať,“ uviedol Peško.

„Pán Peško, vystupujúci ako funkcionár klubu, ktorý je členom SFZ, použil viaceré vulgárne a hanlivé vyjadrenia a vážne vyhrážky fyzického ublíženia na zdraví smerom k osobe pána Hammera, čím sa mohol dopustiť porušenia článku 65, ods. 1 Disciplinárneho poriadku SFZ,” píše ÚFP v podnete, ktorý podpísal jeho prezident Ján Mucha. Druhý podnet sa týka „posmešných a ironizujúcich vyjadrení“ Martina Peška na adresu bývalého hráča FC Nitra a reprezentanta do 21 rokov Mariána Chobota. Tento odchovanec klubu kvôli nevyplateným mzdám za minimálne tri mesiace podal na klub predžalobnú výzvu na uhradenie záväzkov. Keďže ani po uplynutí 10-dňovej lehoty k žiadnej náprave neprišlo, začiatkom mája jednostranne ukončil zmluvu a odišiel do Slovana Bratislava.

https://www.nitranoviny.sk/skandal-toto-ste-o-martinovi-peskovi-predsedovi-predstavenstva-fc-nitra-urcite-nevedeli/

Peško odcudzil Chobotovi kopačky, ktoré mu chodili od sponzora

„V zmysle predpisov FIFA aj SFZ platí princíp, že ak klub skončí zmluvu jednostranne bez oprávnených dôvodov, alebo ak hráč skončí zmluvu z oprávnených dôvodov z viny klubu, klub nemá nárok na výchovné/tréningovú kompenzáciu, ” vysvetlil pre šport.sk právny poradca ÚFP Peter Lukášek s tým, že klub FC Nitra prišiel svojou vinou o nárok na tabuľkovo určenú finančnú kompenzáciu, takzvané výchovné. Na sociálnych sieťach sa neskôr objavil príbeh o tom, že Peško odcudzil Chobotovi kopačky, ktoré mu chodili na klub od sponzora. Toto naozaj bizarné obvinenie má podporovať údajná komunikácia Peška smerom k Chobotovi, ktorú na Instagrame zverejnila zastupiteľská agentúra futbalistu HMP-Sport Managment.

Generálny manažér a predseda predstavenstva Martin Peško mal exnitranovi hosťujúcemu v Zlatých Moravciach napísať po prehre v 1. kole nového ročníka Fortuna ligy v Trenčíne napísať toto: „Chobot, keď si prídeš po tie kopačky, ktoré som ti podľa teba ukradol, možno odohráš viac ako 45 minút! Ale podľa mňa ti ani Messiho kopačky nepomôžu, aby si nebol tragický.“ Chobot odohral ako krídelník v tomto zápase iba I. polčas.

https://www.nitranoviny.sk/martin-pesko-za-fc-nitra-erik-jendrisek-klame-a-spolocne-s-nemcami-je-najvacsim-omylom-v-historii-fc-nitra/

Peško sa opakovane dopustil disciplinárneho previnenia

Únia futbalových profesionálov k obom bodom prikladá dôkazový materiál a v tretej časti podnetu uvádza: „Na základe uvedených skutočností je dôvodné domnievať sa, že pán Peško sa opakovane dopustil disciplinárneho previnenia podľa článku 65 Disciplinárneho poriadku (Poškodenie dobrého mena futbalu). Preto podávame podnet na začatie disciplinárneho konania proti uvedenej osobe a navrhujeme, aby po začatí disciplinárneho konania bola previnilcovi uložená disciplinárna sankcia pozastavenie výkonu funkcie na 6 mesiacov a zároveň ochranné opatrenie príkaz verejne sa ospravedlniť osobe pána Petra Hammera a osobe Mariána Chobota ako osobám poškodeným disciplinárnym previnením.“

https://www.nitranoviny.sk/erik-jendrisek-bolo-zvlastne-ked-sa-majitelovi-janovi-karovi-rozpada-futbalovy-tim-a-on-pride-na-novom-jaguari/

V Nitre sa toho za posledného asi pol roka udialo toľko, čo za jej doterajšiu éru dohromady.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články