10.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Muž, ktorý PREHOVORIL o problémoch PO OČKOVANÍ: Druhá dávka mi definitívne zničila život

Juraj ORSÁG z Rimavskej Soboty je jeden z mála Slovákov, ktorý sa rozhodol verejne hovoriť o svojich problémoch po očkovaní proti Covid-19. Vyštudoval biomedicínske inžinierstvo na Vysokom učení technickom Brne. Odbor biomedicínske inžinierstvo v sebe zahŕňalo aj štúdium na Lekárskej fakulte Masarykovej univerzity taktiež v Brne. Po štúdiu pracoval na oddelení onkológie a rádioterapie v Nemocnici s poliklinikou v Rimavskej Sobote, kde bol zodpovedný za výpočty a aplikáciu ožarovacích dávok. Neskôr profesiu zmenil a prešiel do oblasti informačných technológií. Postupne sa vypracoval do manažérskych pozícií, v ktorých pôsobí dodnes.

Muž, ktorý PREHOVORIL o problémoch PO OČKOVANÍ: Druhá dávka mi definitívne zničila život
Juraj Orság

Pred tromi rokmi k nám prišla pandémia. Spomínate si na to obdobie, ako ste ho vnímali, čo ste si mysleli o tom novom víruse a ochorení?

Obdobie strachu. Podľa mňa strach bolo cítiť všade. Ľudia boli zmätení a v podstate nikto nič nevedel. Iba zrazu sa začali médiami šíriť hrôzostrašné správy. Človek si to však akosi nechcel pripustiť, ale keď sa začali zavádzať rôzne opatrenia, ktoré boli prezentované tak, že si mnoho ľudí ani neuvedomovalo, že sú obmedzovaní, že sú im upierané ústavou garantované práva a prichádzajú o to najcennejšie, čo človek môže mať, o slobodu, za ktorú naši predkovia bojovali, vtedy sa to začalo zvrhávať. A čo sa týka vírusu, viete, zo začiatku som sa ani ja nevedel zorientovať. Tiež som mal strach.

Ako ste vnímali prvé lockdowny a rúška, rozhodnutia politikov a krízového štábu?

Záporne. Aj keď som zo začiatku mal z vírusu strach, pretože niekoľko mojich známych v tom čase umrelo a podľa vyjadrení lekárov údajne na Covid. Bolo to mätúce a manipulujúce a to až tak, že jedna moja časť sa snažila vidieť v lockdownoch a rúškach určité riešenie, ale našťastie, tá druhá, tá podstatná časť zo mňa, bola skalopevne presvedčená, že to je cesta do pekla. Bol som ich odporca hneď od začiatku a navyše mi môj zdravotný stav nedovoľoval nosiť rúško a ani respirátor. Dokonca som na to dostal od lekára písomné potvrdenie, ktoré mi však nikto nechcel nikde akceptovať.

Prečítajte si aj: Smutný príbeh Terezy Šaradinovej o tom, čo jej spôsobilo očkovanie proti COVID-19 (VIDEO)

Lockdowny som navyše vnímal ako porušenie základných ľudských práv garantovaných napríklad aj Ústavou SR, ktoré z môjho pohľadu nariaďoval takzvaný samozvaný krízový štáb, ktorý bol všetkým možným, len nie tým, čím mal byť. Samotné zriadenie krízového štábu a jeho nariadenia boli prejavom zlyhania celého aparátu riadenia štátu ako aj politikov, sudcov, právnikov, lekárov, epidemiológov a všetkých, ktorých úlohou bolo zabezpečiť to, aby sme vtedajšiu situáciu zvládli a nie aby nám bezdôvodne umierali tisíce ľudí a aby ďalšie desaťtisíce krachovali a upadali každým dňom do stále väčšej a väčšej chudoby a boli im odopierané ich práva a aby trpeli a strádali ako na tele tak aj na duchu. Veď nám odopierali aj možnosť chodiť do stánku Božieho, nám, kresťanom, žijúcim v štáte, kde je väčšina obyvateľov veriaca. Odlučovali starých rodičov od rodín a nechali ich umierať v starobincoch v samote a v bolesti ako na tele tak aj na duši. 

Muž, ktorý PREHOVORIL o problémoch PO OČKOVANÍ: Druhá dávka mi definitívne zničila život
Juraj Orság je držiteľom tretieho čierneho majstrovského opasku v karate, čomu prislúcha titul Sensei.

Čo ste robili do momentu, keď sa objavili na Slovensku prvé vakcíny proti covidu?

Vďaka Bohu mám výnimočnú manželku a úžasného syna a hlavne vďaka nim, nás to všetko akoby ešte viac spojilo a zocelilo. A práve hlavne vďaka mojej manželke sme toto obdobie zvládali celkom dobre. Podarilo sa nám dostať k informáciám, ktoré nám pomohli udržať naše telá i myseľ zdravé a pod kontrolou. Napríklad, veľa sme čerpali od pána doktora Bukovského, ale aj iných odborníkov, najmä z Maďarska, ako aj z celého sveta. A čo sme robili? Nuž žili sme, pracovali, snažili sa zistiť o čo ide a čo a ako sa asi bude diať.

Prečo ste sa rozhodli dať očkovať a kde vás očkovali?

Toto keby som vedel. Viete, neviem. Ak mám odpovedať úprimne, tak neviem. Ako to myslím? Nuž keď sa objavili prvé vakcíny, tak som pátral. Našiel som rezolúciu parlamentu EU, ktorá jasne deklarovala, že očkovanie je len za účelom mimoriadneho použitia a striktne definovala podmienky, za ktorých sa môže očkovať. Čo a ako musí zdravotné zariadenie a očkujúci lekár urobiť a ako postupovať a ako prihliadať k anamnéze a hlavne, že toto očkovanie nesmie byť povinné a tí, ktorí sa odmietnu dať zaočkovať, že nesmú byť nijako diskriminovaní a ani znevýhodňovaní. Na stránkach výrobcu som dokonca našiel príbalový leták, ktorý jasne popisoval, pre ktoré druhy chorôb sa očkovanie aplikovať nesmie. Bohužiaľ som si ho v tom čase nestiahol ako súbor z ich stránky, čo ľutujem, lebo o pár týždňov, už tam mali uverejnenú novú verziu, ktorá už bola smerovaná k tomu, aby sa dali zaočkovať všetci a hlavne takzvaní rizikoví pacienti, čo som bol aj ja.

Čas bežal a my sme stále odolávali a boli sme odhodlaní sa nedať zaočkovať aj keby sa čokoľvek dialo. Bohužiaľ sa v tom čase stalo niečo, čo dodnes neviem pochopiť a veľmi ma to mrzí, že sa to stalo. Ale na druhej strane si hovorím, že cesty Božie sú nevyspytateľné a kto vie, čo by bolo keby.

Prečítajte si aj: Peter Šmidriak: Homeopatikami sa dá liečiť v podstate všetko a homeopatia je druhou najrozšírenejšou formou liečenia

Viete, mal som cestovať do zahraničia, na služobnú cestu do Jordánska, a ako sa termín odletu blížil, začal som mať stále väčší a väčší strach. Budem ďaleko v neznámej krajine, čo ak tam chytím Covid a umriem. Navyše, keď ste v tom čase neboli očkovaný, tak cestovanie bolo veľmi komplikované až nemožné a ja som predsa musel živiť rodinu. A tak, ani neviem ako, som sa jedného dňa zobudil a osobne navštívil a aj obtelefonoval svojich ošetrujúcich lekárov, a opýtal sa ich na ich odborný názor, čo si o tom myslia, či je to pre mňa vhodné, alebo až potrebné, aby som sa ja s mojou anamnézou dal očkovať? Všade bola odpoveď v podstate tá istá, že áno, prečo nie, ublížiť to nemôže, môže to len pomôcť a ja ako rizikový pacient, by som nemal váhať.

Keď som toto riešil, bol som akoby v tranze. Teraz to viem pomenovať presne, bol som obeťou manipulácie médií riadených vládou SR a všetkými zainteresovanými záujmovými skupinami. Navyše aj moji kolegovia z práce a väčšina mojich známych bola už zaočkovaná a nebolo im v tom čase po očkovaní nič, ba boli priam radi, že to majú a cítili sa bezpečnejšie.

Stále som toto očkovanie vnímal a vnímam ako povinné, nech to ktokoľvek nazýva akokoľvek chce. Jednoducho, keď ste neboli zaočkovaní, tak ste nemohli cestovať po svete a moja práca bola v značnej miere aj o cestovaní. A tak ma zaočkovali prvou dávkou, ktorú mi pichli v Nemocnici v Rimavskej Sobote.

Muž, ktorý PREHOVORIL o problémoch PO OČKOVANÍ: Druhá dávka mi definitívne zničila život
Všetci lekári a hlavne tí, čo ma zaočkovali, boli o mojej anamnéze podrobne informovaní a napriek tomu ma zaočkovali, hovorí Juraj

Aký bol váš zdravotný stav dovtedy (do očkovania) a čo sa zmenilo po prvej dávke? Pripisovali ste problémy, ktoré opisujete, vakcíne? Vysvetlil vám vtedy niekto, čo sa stalo a prečo ste mali takú reakciu?

Toto je veľmi dobrá otázka, ktorá by si zaslúžila dlhú a vyčerpávajúcu odpoveď. Nuž skúsim to v skratke opísať.

Viete, pred očkovaním som vedel normálne žiť, pracovať, cestovať, tešiť sa zo života. Bol som oporným pilierom svojej rodiny a miloval som život. Tešil som sa z každého dňa. Denne som cvičil moje obľúbené Iruji-do a behával v priemere 3 až 8 kilometrov. A dokázal som to napriek tomu, že moja anamnéza bola nasledovná.

Mal som astmu bronchiále vrátane alergií. Za socializmu mi pre túto chorobu odvodová komisia okamžite dala modrú knižku a bez podplácania. Tiež som mal vyše roka trvajúce problémy týkajúce sa bolesti hlavy, hučaní v hlave a tiež problémy so zásobovaním mozgu krvou, pretože jedna zo štyroch hlavných tepien fungovala iba na 15 %, čo potvrdilo aj vyšetrenie MRI a CT. Trápilo ma aj spánkové apnoe, čo v preklade znamená, že počas spánku neviem dýchať, pretože môj mozog počas spánku vydáva telu povely, aby nedýchalo a ono nedýcha. A tak musím spávať s prístrojom na podporu dýchania CPAP (prístroj, ktorý udržiava kontinuálny pozitívny tlak v dýchacích cestách). Spánok bez tohto prístroje je pre mňa nemožný, ak spím bez neho, saturácia krvi mi klesá po 80 % a zdravotný stav sa prudko zhoršuje. Ale inak som žil normálne.

Prečítajte si aj: Martin NEMKY: Na všetko vieme nadávať, prispôsobiť sa, no ak treba povedať svoj názor, sedíme doma

Viete, práve táto moja anamnéza vo mne živila strach z Covidu. Na druhej strane s odstupom času som veľmi smutný z faktu, že všetci lekári a hlavne tí, čo ma zaočkovali, boli o mojej anamnéze podrobne informovaní a napriek tomu ma zaočkovali.

Na každého z nich som na radu môjho právnika podal oficiálne podanie na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou doložený patričnými lekárskym záznamami. Tiež som pochopiteľne nahlásil všetky vedľajšie účinky na Štátny Ústav pre Kontrolu Liečiv.   

No a čo sa dialo po prvej dávke vakcíny?

Do 2 minút po prvej dávke vakcíny som začal mať ťažkosti s dýchaním a bolesti hlavy. Bol som zmätený, strácal som orientáciu a začal som byť príliš slabý. Moje telo sa začalo triasť a nohy sa mi podlomili. Nakoniec som stratil vedomie. Následne som mal niekoľko dní vysoké teploty 38 stupňov a respiračné problémy. Cítil som sa unavený a vyčerpaný a začala ma bolieť hlava. Cítil som sa, ako keby som mal chrípku. Pociťoval som bolesť ľavého ramena v mieste a v okolí vpichu. Inak hneď po očkovaní som uvidel v mieste vpichu stopy krvi.

Na môj kolaps upozornili ošetrujúci personál ostatní pacienti. A asi po hodine som sa cítil už pomerne dobre. Pamätám si, že lekársky tím uviedol nasledujúce informácie o hodnotách môjho krvného tlaku a srdcovej frekvencie, ktoré som mal možnosť počuť, keď som oddychoval. Predpokladám však, že počas kolapsu boli aj väčšie. Krvný tlak mi namerali 190 na 120 a srdcovú frekvenciu 200 úderov srdca za 1 minútu. Lekársky tím, ktorý mi pomáhal, mi nedal žiadnu správu, že som stratil vedomie, ani žiadne informácie o tom kolapse, napriek tomu, že som ich o to požiadal.

Dovolím si ešte doplniť aj problémy, ktoré sa u mňa prejavili po druhej dávke, nakoľko tie už definitívne zničili môj život.

 • Niekoľko dní vysoké teploty 38,6 stupňov a respiračné problémy. Cítil som sa ešte viac unavený a vyčerpaný ako po prvej dávke vakcíny. Bolesť hlavy sa znásobila.
 • Bolesť na hrudníku v oblasti srdca, dýchavičnosť, nepravidelný tep. Zvýšenie ranného bazálneho tepu zo 43 až 45 na 90 až 95 za minútu. Strácanie vedomie, neschopnosť chôdze, malátnosť, pocit ťažkých nôh, bolesť a točenie hlavy – myokarditída.
 • 24 hodín trvajúca sústavná bolesť hlavy, dvojité videnie, točenie hlavy, vertigo, hučanie v hlave, zahmlené videnie, pocity na zvracanie
 • Strata kontroly nad telom – vypínanie, odpadávanie pri plnom vedomí bez možnosti pohybu až so zástavou dýchania, či straty schopnosti hltať. Podlamovanie nôh, trasenie tela. Kŕče. Neschopnosť prejsť viac ako 5 metrov bez pádu a podobne.
 • Vypadávanie krátkodobej a aj dlhodobej pamäte. Zabúdanie kto som, kde som, prečo som tam, PIN kódov a hesiel. Zabúdanie hovoriť anglicky (za normálnych okolností hovorím plynulo). Strácanie sa v dlhších vetách. Omdlievanie pri rozmýšľaní.
 • Problémy so spánkom – niekedy som od bolesti hlavy, točenia hlavy, a hučania v hlave nespal aj 2 až 3 noci v kuse.
 • Zmena reagovania na injekčné anestetikum u stomatológa – po vpichu vypínanie tela, strata kontroly nad ním, trasenie tela, kŕče, dusenie sa, neschopnosť prehĺtať, bolesť. To sa deje od vakcinácie už stále.
 • Depresie z únavy, nevyspatia sa a sústavných bolestí. Strach a obavy ako ďalej, keď už vlastne neviem ani pracovať.
 • Strata schopnosti hovoriť a rozumieť tomu, čo hovoria iní. Jednak z dôvodu straty kontroly nad tvárovými svalmi a jednak úplným zablokovaním či vypnutím mozgu. Keď to nastávalo, tak som bol akoby pri vedomí, ale vôbec som netušil, čo sa deje a nevedel som reagovať.
 • Strácanie vedomia počas jedenia jedno v podstate akéhokoľvek jedla. Neschopnosť prehĺtať. Veľakrát ma museli kriesiť kvôli zabehnutiu jedla z dôvodu problémov s prehĺtaním. To isté sa dialo aj počas pitia.
 • Jedna z najhorších vecí, ktorú toto očkovanie spôsobilo, že už ma nikdy nemôžu lekári uspať uvedením do celkovej anestézie, pretože mi nikto nevie garantovať, že sa zobudím.
Muž, ktorý PREHOVORIL o problémoch PO OČKOVANÍ: Druhá dávka mi definitívne zničila život
Juraj je kvalifikovaným trénerom karate II. stupňa a aj rozhodcom a skúšobným komisárom

Prečo ste sa nechali očkovať druhýkrát?

Nuž, aby som pravdu povedal, keď si odmyslíme môj kolaps a stratu vedomia, všetky tie problémy hneď po očkovaní prvou dávkou a aj vyše týždňa trvajúce zvýšenie teploty, bolesti hlavy a ruky, tak som sa cítil pomerne dobre. Dokonca som aj služobne odcestoval do zahraničia. Nuž, tak som na druhú dávku jednoducho šiel, lebo som sa cítil tak polovičato. A podľa vtedy definovaných pravidiel som bez druhej dávky bol stále považovaný za neočkovaného.

Prečítajte si aj: Ján Čarnogurský: Začína rovnaká diktatúra ako za komunizmu. Súčasná vláda sa aj v otázkach slobody prejavu vzdáva zvrchovanosti Slovenska

Vy ste biomedicínsky inžinier, vás obsah a možné vedľajšie účinky vakcíny proti Covidu nezaujímali? Ovládate angličtinu, nezaujímali vás informácie o možných vedľajších účinkoch? Viem, že vaša rodina očkovaná nie je, prečo?

Ale áno, zaujímali, aj som pátral. Ale v tom čase som ešte dôveroval lekárom a ako som už spomínal, bol som sa poradiť s viacerými. S mojimi ošetrujúcimi ako aj mojimi známymi. A všetci mi jednoznačne radili, že ja ako rizikový pacient by som sa mal dať zaočkovať. Trochu som bol zmätený z toho prvého príbalového letáku, o ktorom som písal vyššie a ktorý záhadne zmizol. Tiež ma šokoval spôsob očkovania u nás v porovnaní s inými krajinami ako napríklad Rakúsko, alebo Nórsko. Ale stalo sa to a tak ma zaočkovali aj druhou dávkou.

Musím však znovu zdôrazniť fakt, že som v tom čase mal pracovné povinnosti v zahraničí a cítil som zodpovednosť voči obchodným partnerom a tá vyžadovala cestovanie. Navyše zvyšok mojej rodiny ostal neočkovaný a tak som tú druhú dávku bral trochu aj ako obetu, lebo sme nevedeli, čo sa bude diať. Strach bol všade. Uvedomujem si, že to môže v mnohých, ktorí odolali a nezaočkovali sa, navodzovať pocit, že som hlúpy a slaboch, napriek tomu, že som študoval, a navyše biomedicínu.

Paradoxne však moje vzdelanie zohralo medvediu prácu a spôsobilo to, že som nebol v strehu.

Prečo?

Nuž preto, že moje vzdelanie a aj nejaký čas strávený v nemocnici ako klinický fyzik na oddelení Onkológie a Rádioterapie ma naučili veriť lekárom, v istom čase mojim kolegom. A tak som jednoducho nepátral dôkladne.

A moja rodina? Tá vďaka Bohu odolala a nepodľahla manipulácii vlády SR a všetkých tých zainteresovaných inštitúcií a propagátorov očkovania. Za čo som im veľmi vďačný. Navyše na mne videli a zažívali na vlastnej koži, celé moje vyše dvojročné trápenie plné bolesti a zúfalstva, môj boj o každodenné prežívanie.

Ako ste prijali fakt, že napriek očkovaniu ste napokon museli byť doma, rovnako ako neočkovaní?

Ak máte na mysli fakt, že neskôr sa všetko zmenilo a vakcína vôbec neznamenala slobodu, tak toto som prijal s veľkou úľavou a bol som za to vďačný. Práve kvôli mojej rodine, na ktorej mi najviac záleží. Tak som sa zbavil strachu, aby aj moje rodina nebola nakoniec donútená k tomu, k čomu donútili mňa, k povinnému očkovaniu.

A to zdôrazňujem, k očkovaniu ma donútili a nedal som sa zaočkovať dobrovoľne, aj keď to veľa takzvaných neočkovaných super hrdinov vníma po svojom a stále odo mňa, ako očkovaného, požadujú, aby som si priznal, že som urobil chybu a uznal, že oni sú hrdinovia a ja som slaboch a hlupák. A pritom si neuvedomujú, že vďaka mnohým a v drvivej väčšine nedobrovoľne očkovaným ľuďom si vedeli kúpiť jedlo, objednať rôzny tovar, ktorý im priniesol kuriér.

Treba si však uvedomiť, že toto je práve to, o čo tým všetkým, ktorí nás do očkovania nútili a stále nútia, išlo a stále ide. Polarizovať spoločnosť a motivovať, lepšie povedané nútiť nás k tomu, aby sme sa navzájom nenávideli. Musíme si uvedomiť, že sme v prvom rade ľudia a tak by sme sa podľa toho mali aj správať.

Prečítajte si aj: Prof. Peter STANĚK: Jediným spôsobom riešenia súčasnej globálnej situácie môže byť riešenie na lokálnej, regionálnej úrovni

Dnes ste jeden z mála, ktorý sa rozhodli o problémoch, ktoré spájate s vakcínou, hovoriť, prečo? Aké sú na to ohlasy vášho okolia?

Odpoveď je jednoduchá. Vďaka tomu, že som očkovaný a mal som obrovské zdravotné problémy spôsobené vedľajšími účinkami vakcinácie proti Covidu, čo mi potvrdili aj moji ošetrujúci lekári a jednak to bolo ľahko identifikovateľné, nakoľko všetko to zlo sa začalo po očkovaní, som schopný chápať ako uvažujú tí, ktorí sú zaočkovaní. A vďaka mojej rodine zase viem ako uvažujú neočkovaní. A tak som si urobil analýzu situácie a vyšlo mi, že napriek rizikám, ktoré verejné prezentovanie môjho príbehu prinesie a prináša je tu niekoľko dôvodov, ktoré stoja za tú obetu a sú to:

Som presvedčený, že napriek tomu, že celkom dosť ľudí ma osočuje, nadáva mi a dokonca mi mnohí aj želajú smrť, je dobre, že svoj príbeh šírim a propagujem, pretože otvára ľuďom oči, dovoľuje im sa v mojom príbehu nájsť a začať konať, pretože môj príbeh nie je len o bolesti, ale aj o riešeniach a tými sú:

Popíšete nám problémy, s ktorými sa teraz trápite? Čo na to lekári, hlásili vedľajšie účinky do systému? Pomáhajú vám ich nejako riešiť?

Vedľajšie účinky po očkovaní proti Covidu som na Štátny Ústav pre kontrolu liečiv musel nahlásiť ja sám. Čo ma mrzelo, hlavne po mojom kolapse po prvej dávke, kedy tam bola jednoznačne preukázateľná príčinná súvislosť, ale ošetrujúci lekári na to doslova kašľali a ani mi nedali žiadny lekársky záznam o tom, čo sa mi stalo a ako ma kriesili.

Po mnohých mesiacoch liečby sa dostavil stav, kedy som sa cítil byť už skoro úplne fit, ale všetko sa mi to začalo vracať znovu a znovu. Najskôr sme nevedeli určiť, prečo sa to vracia a čo to spúšťa. Ale potom sme to identifikovali. Problémy sa mi vracajú prakticky okamžite v momente, keď sa ocitnem v spoločnosti očkovaných alebo v danej chvíli Covidom alebo chrípkou nakazených ľudí.

Uvediem príklad. Je mi úplne fajn už niekoľko dní. Nebolí ma hlava, ani sa netočí, viem normálne chodiť, behať a tak, ale v tom musím ísť na kontrolu k lekárovi. A v okamihu, keď vkročím do čakárne plnej pacientov, kde väčšina je očkovaná, tak prakticky o pár sekúnd alebo minút začnem kolabovať. Podlamujú sa mi nohy, začne ma triasť, rozbolí ma a začne sa mi točiť hlava, začnem vidieť dvojmo a začnem byť veľmi unavený. To isté sa mi deje, keď idem na nákup do obchodného centra, skrátka, keď som medzi ľuďmi. Toto potom trvá aj niekoľko dní a aj týždňov a od decembra 2022 mám znovu veľké problémy s bolesťou a točením hlavy, dvojitým a niekedy rozostretým videním, alebo videním akoby cez hmlu s občasným zatmievaním. Strácam sluch a určité frekvencie, a hlavne svoj vlastný hlas, počujem vo svojej hlave ako škripľavý zvuk, ktorý počuť, keď škrabete nechtami po magnetickej tabuly alebo po plechu. A hučanie v hlave to je kapitola sama o sebe. Najhoršie sú však chvíle, keď sa strácam kontrolu nad telom.

Muž, ktorý PREHOVORIL o problémoch PO OČKOVANÍ: Druhá dávka mi definitívne zničila život
foto: ilustračné

Ako ste sa k problémom postavili vy, ako sa „liečite“ (dávate do poriadku), uznal vôbec niekto, že tie zdravotné následky môžu vyplývať z očkovania?

Ako som sa k tomu postavil? Nuž, ako som spomínal, druhú dávku vakcíny som dostal v júni 2021. Problémy nastali prakticky okamžite, len bol problém nájsť lekára, ktorý by mi pomohol. Nakoniec sa mi to podarilo a ujal sa ma jeden veľmi úžasný človek, veľmi skúsený a neuveriteľne milý neurológ, MUDr. Cifra, ktorý v podstate ako jediný ma vypočul, dôkladne vyšetril a nastavil liečbu. Veľmi rád by som sa mu chcel poďakovať za jeho výnimočný prístup k mojej liečbe, jeho trpezlivosť a húževnatosť pri hľadaní optimálneho spôsobu liečby ako aj jeho úžasnej zdravotnej sestre pani Beate Pieckovej, ktorá sa o mňa starala s nekonečnou trpezlivosťou.

Prečítajte si aj: Marián VISKUPIČ (SaS): Za povinné očkovanie nikdy nezahlasujem

Bohužiaľ však moje zdravotné problémy boli veľmi závažné a ako aj on sám hovoril, na to, čo mám ja, je západná medicína prikrátka. Viete, keď máte poškodené fungovanie vegetatívneho nervstva a váš mozgový kmeň si s vami robí, čo chce, tak je to ťažké. Napriek tomu však liečba zaberala. A čo problémov so srdcom týka, tam som mal šťastie, že som natrafil na pani MUDr. Hanáčkovú Prášekovú.

Taký ďalší výraznejší zlom nastal 1.4.2022. V ten deň mi bola prvýkrát aplikovaná liečba podľa liečebného protokolu Front Line COVID-19 Critical Care Alliance (FLCCC) a veru, hneď o niekoľko dní nastalo veľké zlepšenie. Liečbu podľa protokolov FLCCC aliancie podrobne opisujem v tomto videu https://www.youtube.com/watch?v=yOVjehf9gUY&t=952s , ktoré je v angličtine, ale snáď to nebude až tak vadiť.

Následne som znovu začal cvičiť moje obľúbené Iruji-do, kde som si nastavil tréningový program tak, aby sa v mojom tele spustili samoliečebné procesy. Tréningy pozostávali z cvičení mentálnych, dychových, energetických, pohybových a aeróbnych a nakoniec som do tréningu znovu začlenil aj beh, ktorý po vakcinácii nebol vôbec možný a v prvých mesiacoch liečby podľa FLCCC nebol vhodný, nakoľko telo potrebovalo eliminovať akúkoľvek fyzickú záťaž. Čo bolo v konečnom dôsledku dobré aj pre liečbu myokarditídy t.j. zápalu srdca.

Viete, cvičenie Iruji-do je svojou podstatou veľmi podobné Tai-chi a Chi-Kungu ako aj iným učeniam z Ázie. A práve Tai-chi je odporúčané cvičiť aj podľa protokolu FLCCC. Navyše pani kardiologička mi odporúča a motivuje ma zaťažovať srdce ako sa len dá, lebo celkom dobre sa z myokarditídy zotavilo a teraz to chce pravidelný tréning s primeranou záťažou. Takže Iruji-do mám, ako sa hovorí, odporúčané každým. Na druhej strane je to učenie, ktoré som začal tvoriť pred viac ako dvadsiatimi rokmi a pomohol ním k upevneniu zdravia mnohým cvičencom.

V súčasnosti cvičím denne 3 až 5 krát. Každé cvičenie trvá od 15 do 90 minút, to podľa situácie. Navyše, mám už na každý symptóm špeciálne cvik, ktorý ho eliminuje a lieči príčinu. Napríklad, keď mám bolesť hlavy, ktorá sa nedá utlmiť žiadnymi liekmi, čo sme veľakrát s lekármi skúšali, ale nepomohlo to, tak vtedy zaberá studená sprcha v trvaní 45 až 70 sekúnd a následná cvičebná zostava, ktorá uvoľní celú chrbticu, hlavne krčnú a tým ešte viac podporí prekrvenie mozgu, čo je veľmi dôležité, lebo nedokrvenosť mozgu sa na tejto bolesti podieľa asi tak z 90 percent. Stále som nastavený na liečebných protokoloch FLCCC a liečený u neurológa a kardiologičky.

Je šanca, aby vás štát nejako odškodnil?

Uvidíme. K tomuto sa radšej zatiaľ na radu môjho právnika vyjadrovať nebudem.

Ste dvakrát očkovaný, prekonali ste aj covid? Aký mal priebeh a ako ste ho liečili?

Áno, ja ako dvakrát očkovaný som dostal Covid a navyše s ťažkým priebehom. Dosť ma to zaskočilo, lebo podľa toho, čo naša vládala tvrdila a garantovala, tak každý, kto bol zaočkovaný, nemal nikdy dostať Covid.

Pokles saturácie a problémy s dýchaním si koledovali o pobyt v nemocnici, ale našťastie som sa dostal k Ivermectinu a ten ma zachránil. V tom čase, keď som mal Covid, som ešte nevedel o liečebných protokoloch FLCCC Alliance, ale ako sa neskôr ukázalo, Ivermectine je jeden z najdôležitejších liekov pri liečbe Covidu alebo vedľajších účinkov po očkovaní proti Covidu aj podľa liečby liečebnými protokolmi FLCCC Aliance. A ja som si ho dal, vďaka Bohu, v hodine dvanástej.


Kto je Juraj Orság?

Od pätnástich rokov sa venuje rôznym zdravotným a bojovým umeniam ako sú karate, judo, joga, tai-chi, chi-king a podobne. Stal sa dvojnásobným majstrom Slovenska v karate. Niekoľkí jeho zverenci sa takisto stali majstrami Slovenska a mnohí aj medailistami z európskych a svetových šampionátov. Juraj Orság je držiteľom tretieho čierneho majstrovského opasku v karate, čomu prislúcha titul Sensei. Taktiež je kvalifikovaným trénerom karate II. stupňa a aj rozhodcom a skúšobným komisárom.

Keď cvičil karate, chi-kung, tai-chi a iné zdravotné a bojové umenia, uvedomil si, že mu tam niečo chýbalo a nakoniec vytvoril Iruji-do, komplexný a jedinečný systém fyzických, dychových a duševných cvičení. Je to otvorená platforma pre každého a pre každý druh aktivity, ktorá pomáha zlepšiť si zdravie, fyzickú a psychickú kondíciu a zdokonaliť sa v každom športe či činnosti, ktorú vykonávame a máme radi.

Pýtala sa Hena Ďurovová

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

5 1 hlas
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x