12 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Matovičovi znovu ide karta: Martin Mojžiš? Je to neuveriteľný hlupák! Korunovaný…

V pondelok 20. marca si svet pripomenul 20 rokov od vpádu amerických vojsk do Iraku, kde pod falošnou zámienkou USA zahynuli státisíce nevinných ľudí, žien a detí. Pripomenul si to však vo veľkej tichosti, pretože teraz treba rozdúchavať inú vojnu, pri tom sa však zakrývať plášťom mieru. V oboch vojnách hrá ale kľúčovú úlohu jeden štát – USA!

Pri hľadaní vojny na Ukrajine zaslúžene všetky ukazováky smerujú na Rusko, zabúda sa avšak aj na to, ako úspešne predtým USA „podkurovali pod kotlom“. A ono im to vyšlo. „Mierotvorcovia“ teraz mohutne dodávajú zbrane Ukrajine, aby si proti vojenskej veľmoci vybojovala mier. Aký „mier“ doniesli 20. marca 2003 do Iraku vojská USA sa teraz radšej ani nespomína. Američania totiž nejednu vojnu začali falošnou zámienkou, ktorú im ich prisluhovači „zožrali“. Bolo tomu tak aj v Iraku, na ktorý si v deň výročia vpádu amerických vojsk na jeho územie spomenul, ako jeden z mála politikov, v statuse aj šéf OĽaNO Igor Matovič. Druhý status na danú tému venoval vraj „hlupákovi“.

USA rozsievali demokraciu dynamitom

„Je treba zabiť Saddáma,“ začína spomienkový status Matovič a vzápätí pripomína to, čo si 20. marca niektorí ľudia pripomínajú. „Pred 20 rokmi USA pod falošnou zámienkou – že Irak vlastní zbrane hromadného ničenia – nahovorili 49 krajín do tzv. „Koalície ochotných“ krajín, ktoré boli ochotné bez mandátu OSN, len z vlastného presvedčenia o svojej neomylnosti, zaútočiť na Irak. Bohužiaľ, sa medzi „neomylných“ zaradilo aj Slovensko pod velením SDKÚ a KDH. Veľmi rýchlo sa po obsadení Iraku preukázalo, že žiadne zbrane hromadného ničenia v Iraku neboli,“ pripomína to, na čo by nemali byť Američania vôbec hrdí, ba mali by sa za to svetu a najmä samotným Iračanom aspoň ospravedlniť.

Len aby sa nezabudlo: TOTO sú tí, ktorí chcú na Ukrajine „mier“ pomocou – zbraní!

Následky rozsievania demokracie dynamitom však boli zničujúce. Priamo v Iraku zomreli státisíce ľudí. Niektorí priamo ako vojenské či civilné obete vojny, ostatní ako obete občianskej vojny a najmä zverstiev Islamského štátu, ktorý vznikol len vďaka vojne. Na vojnu v Iraku však doplatili aj mnohé iné krajiny mimo Iraku samotného. Nestabilita sa preniesla aj do susednej Sýrie, v ktorej aj po zverstvách IS ako aj prezidenta Asada zomreli ďalšie státisíce ľudí. Následný exodus miliónov utečencov do Turecka a EÚ spôsobil zásadné oslabenie EÚ, keďže nelegálna migrácia bola poslednou a rozhodujúcou kvapkou, ktorá pomohla k úspešnosti Brexitu,“ konštatuje enfant terrible, alebo „hrozné dieťa“ slovenskej politickej scény.

Komentátor Ritter: Ruskí vojaci patria k najlepším na svete! Pokiaľ sa stretneme s Rusmi, prehráme!

Rusko bez mandátu OSN vtrhlo na Ukrajinu

Akt spupnej arogancie moci spôsobil podľa Matoviča zbytočné utrpenie miliónov ľudí a aj mimoriadne hospodárske škody, pričom zásadne oslabil sily EÚ. Zdiskreditoval tiež USA ako svetového garanta mieru a poriadku a výrazne posilnil moc Ruska. „Netreba však zabúdať na to, čo v tom čase robili slovenské médiá. Hlavné PROvojnové médium bolo SME, ktorému vtedy velil istý pán Šimečka – otec šéfa PS. Ten si dnes zrazu síce sype popol na hlavu, ako veľmi vtedy zlyhal (aspoň to), to však z neho vinu z verejného nadŕžania zločinom nikdy nezmaže,“ prízvukuje šéf OĽaNO.

„Dnes tento istý človek stojí na čele inej Koalície ochotných – dnes už ako hlavný ideológ Denníka N(enávisť) hlása tézu, že vláda s mafiou zo Smeru s menom Hlas je nie že prípustná, ale priam žiadúca. Uvidíme, kedy opäť pochopí zvrátenosť svojej propagandy,“ preladil najväčší parlamentný bojovník proti Smeru-SD, Hlasu-SD a údajne aj mafii v politike na slovenskú politickú scénu. „Každopádne, myslieť si, že zlyhanie USA pri vojne v Iraku dnes oprávňuje Rusko bez mandátu OSN vtrhnúť na Ukrajinu, je úplné nepochopenie súvislostí. Ak raz zlyhali USA, mali by sme sa poučiť a nepodporovať teraz iných agresorov v konaní rovnakých chýb. Nebojme sa vždy pomenovať pravdu, nech z nej aj mocných bolia uši,“ skonštatoval Igor Matovič na záver statusu, pričom dal jasne najavo, čo si o vojne u nášho východného suseda myslí.

TOTO sa Naďovi ani Korčokovi dobre čítať nebude. To, čo im odkazujú Slováci si asi za širák nedajú

Zľakol sa detektora lži o korupcii?

Nebol by to však „starý dobrý“ Matovič, keby si do niekoho nekopol a nepočastoval svojimi invektívami. Tentokrát si jeho „náklonnosť“ odniesol Martin Mojžiš, teoretický fyzik, vysokoškolský učiteľ a redaktor časopisu Týždeň, ktorého nazval hlupákom. „Keď Hlupák prehovorí,“ začína svoj status ten, ktorý „odpajcol“ svoju diplomovú prácu o daniach, a tak za ňu nemal dostať magisterský titul. Síce vlastne aj áno, pretože ako neskôr zo zistení Smeru-SD vysvitlo, z Matoviča bol veľmi úspešný daňový podvodník. Veľmi úspešný preto, že mu na jeho údajné podvody včas neprišli. „Niektorí ľudia si myslia, že keď sa budú pritom rozumne tváriť, môžu vypotiť akúkoľvek sprostosť a ľudia im to uveria,“ píše ďalej v statuse šéf OĽaNO.

Chmelár nekompromisne: Na čele našej republiky stoja ľudia, ktorí bojujú za cudzie záujmy!

Jedným takým korunovaným je istý Martin Mojžiš. Za roky odkedy s hanbou musel odstúpiť z našej kandidátky, lebo sa zľakol detektora lži o korupcii, som ho ignoroval a nechal som ho metať sa v jeho mentálnych poryvoch opusteného. Dnes som však naďabil na takú dokonalú blbosť, čo zase vypustil z úst, že sa chcem s vami podeliť o jej citát. …celý civilizovaný svet dnes odsudzuje vojnu v Iraku, keďže spôsobila smrť státisícov ľudí či vznik Islamského štátu… a hlavne – v celom Iraku sa nenašli žiadne zbrane hromadného ničenia, čo USA prezentovali celému svetu ako kľúčový dôvod pre nevyhnutnosť útoku voči Iraku,“ vrátil sa Matovič k odsúdeniu vpádu amerických vojsk do Iraku.

Mojžiš: Vojna v Iraku bola úplne správna

„Čo na to Martin Mojžiš? Vojna v Iraku bola úplne správna. Vďaka invázii sme sa dozvedeli, že nebezpečenstvo použitia týchto zbraní Saddámovým režimom nehrozilo. Lenže nebyť invázie, nedozvedeli by sme sa to. Takže argumentovať týmto faktom proti invázii je prinajmenšom čudné.” …nuž, podľa tejto logiky môžu policajti preventívne strieľať neozbrojených ľudí na ulici… a keď sa ich iní ľudia spýtajú, prečo to robia, stačí, aby povedali, že bez toho, aby ich zastrelili, by sa predsa nedozvedeli, že boli neozbrojení. Neuveriteľný hlupák,“ zakončil svoje vysoko intelektuálne zamyslenie sa Igor Matovič.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x