19.1 C
Nitra
pondelok, 15 apríla, 2024

Len aby sa nezabudlo: TOTO sú tí, ktorí chcú na Ukrajine „mier“ pomocou – zbraní! (VIDEO)

To, čo sa deje na Ukrajine je zlé, pretože tam zomierajú nevinní civilisti a tiež deti. Ale… Ale prečo sa už viac ako rok nerokuje o urovnaní situácie a mieri? Prečo sa na Ukrajinu posielajú stále nové a nové zbrane aby boli ďalší mŕtvi? Kto tak strašne baží po krvi a smrti? Žeby tí, ktorí jej majú na rukách viac ako dosť?

Vojna na Ukrajine sa nezačala 24. februára 2022, ale už oveľa skôr. Možno v roku 2014, kedy sa tam odohrávali hrozné veci. Áno, hrozné, pretože ich obeťami bolo aj rusky hovoriace obyvateľstvo. O tom sa však nehovorilo, respektíve nesmelo hovoriť. Už vedy, a ani teraz. Radšej sa ukazoval „hrdinský“ ukrajinský ľud ako na Majdane v Kyjeve robí revolúciu za svoje „oslobodenie“. Kto ale toto všetko živil a komu to vyhovovalo? Iba prednedávnom portál nitranoviny.sk priniesol časť francúzskeho dokumentárneho filmu kde to jeho tvorcovia ukázali jasne – USA! Tie, ktoré majú na svojich rukách najviac krvi sa predsa teraz nebudú baviť o mieri na Ukrajine. A čo je najhoršie, ani sa o tom baviť nechcú.

Na Vietnam zhodili asi 8 miliónov ton bômb

Akí sú tí Američania skutoční „mierotvorcovia“ ukazuje aj zostrih videa Ondreja Staška a k nemu priložený krátky status. V nich jasne ukazuje, čo všetko USA napáchali v Iraku, kde si doslova vymysleli vyvíjanie zbraní hromadného ničenia aby oni sami mohli zničiť Irak. „20. marca 2003 zahájili USA vojenskú operáciu v Iraku. Podnetom k invázii boli informácie amerických spravodajských služieb o dôkazoch, že sú vyvíjané zbrane hromadného ničenia. Najpozoruhodnejšie je, že po uplynutí času neboli nájdené žiadne pádne dôkazy,“ píše v statuse Ondrej Staško a k tomu pridáva ešte zopár čísiel. Práve 20. marca si totiž pripomíname 20 rokov od vpádu amerických vojsk do Iraku. Ozaj, a kde boli vtedy všetci tí, ktorí tak strašne odsudzujú vojnu a zabíjanie civilistov? A kde boli všetci tí, ktorí dnes volajú po odstavení ruských športovcov zo všetkých podujatí? Prečo sa nehnal vtedy nikto pred medzinárodný tribunál a nevydával sa na neho zatykač pre zverstvá páchané na civilnom obyvateľstve? USA si to nezaslúžili? Máme evidentne problém s jedným metrom…

Zdroj: FB / Ondrej Staško

Pripomeňme že v dôsledku americkej invázie:

  • podľa WHO sa len v rokoch 2003-2006 sa stáli obeťou vojny 150 000až 223 000 Iračanov.
  • počet irackých detí s vrodenými vadami sa mnohonásobne zvýšil.
  • tri veľké iracké mesta boli úplne zničené (al-Fallujah,Mosul,Ramádi)
  • Domy viacej ako 9 miliónov Iračanov boli úplne zničené .
  • Iracké hospodárstvo bolo značné poškodené.

Blaha: Nemôžeme dopustiť, aby sa Slovensko stalo prvým terčom vo vojne, do ktorej nás Američania ženú!

Martin Palička zase v statuse ponúka zopár faktov o americkej vojne vo Vietname, kde zabili desaťtisíce nevinných ľudí, žien a detí. Americká vojenská operácia vo Vietname bola vedená v 60-tych rokoch minulého storočia. Volalo sa to „Thunderclaps“. Americké nálety začali 2. marca 1965 a skončili 31. októbra 1968. Za celý tento čas americkí piloti vykonali 304-tisíc bojových letov, pričom na Vietnam zhodili asi 8 miliónov ton bômb

Belousovová: Ukrajina Rusko neporazí ani s pomocou západu. USA aj celý Západ to vedia

A ako pripomienku kde všade USA „rozsieval“ mier ponúka Čech Jan Cidrych sumár toho, kde všade Američania bojovali v záujme „mieru“. Až po prečítaní a prezretí si o tom, kde všade boli americké intervencie od II. svetovej vojny, bombové útoky, sabotáže a pokusy o zmenu režimu zrejme súdny človek pochopí čo sú tí Američania, ktorí sú nám dávaní za vzor, vlastne zač. Ešte stále sú mnohí Slováci presvedčení o tom, že iba Rusko je zlo?

Len aby sa nezabudlo: TOTO sú tí, ktorí chcú na Ukrajine „mier“ pomocou - zbraní! (VIDEO)
Zdroj: FB / Jan Cidrych

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x