7.1 C
Nitra
utorok, 16 apríla, 2024

Komentátor Ritter nemilosrdne: Ruskí vojaci patria k najlepším na svete! Pokiaľ sa stretneme s Rusmi, prehráme! (VIDEO)

Ruská invázia na Ukrajinu spojila takmer celú Európu, aj mnohé štáty vo svete, na obranu nášho východného suseda, ktorému poskytujú nielen humanitárnu pomoc, ale aj vojenskú a finančnú. Cieľ je jasný – poraziť Rusko a skončiť vojnu. Lenže už takmer rok sa im to nedarí.

Jednoduchými slovami sa dá povedať, že proti Rusku nebojuje len Ukrajina, ktorá si bráni svoje územie, ale prakticky celé NATO vedené „mierotvorcami“ z USA. Aj tam sa však ozývajú ľudia, ktorí hovoria jasnou rečou – Vo vojne proti Rusku prehráme! Exminister spravodlivosti, expredseda Najvyššieho súdu a neúspešný prezidentský kandidát Štefan Harabin zverejnil na sociálnej sieti Telegram video, v ktorom Scott Ritter (komentátor a spisovateľ, bývalý spravodajský dôstojník námornej pechoty Spojených štátov amerických a zbrojný inšpektor OSN – pozn. red.) hovorí, že pokiaľ by sa armáda USA stretla v boji s Rusmi skončila by rozbitá na padrť.

Komentátor Ritter nemilosrdne: Ruskí vojaci patria k najlepším na svete! Pokiaľ sa stretneme s Rusmi, prehráme! (VIDEO)
Zdroj: Telegram / Štefan Harabin

K čomu vedie Biden USA? K rozsiahlej vojne v Európe

Slová Scotta Rittera sú veľavravné a kto si ich dá do súvislosti s nedávnym doslova útekom Američanov z Afganistanu ten pochopí, čo nimi chcel povedať. Podporuje ho aj fakt, že napriek všetkej možnej pomoci a uvaleným sankciám nedokáže NATO, lebo taký je holý fakt, spolu s Ukrajinou poraziť Rusko, a teda skončiť jeho „špeciálnu operáciu“. Koľkože krajín to bojuje proti Rusom? A výsledok je aký? „Dnes už nemáme armádu, ktorá by mohla viesť rozsiahlu vojnu na území Európy. Opakujem, nemáme armádu, ktorá by mohla viesť rozsiahlu vojnu na území Európy. To je to najdôležitejšie,“ konštatuje hneď v úvode videa Ritter.

Vojnu na Ukrajine môže podľa Radačovského ukončiť len rokovanie medzi Ruskom a USA

Komentátor Ritter nemilosrdne: Ruskí vojaci patria k najlepším na svete! Pokiaľ sa stretneme s Rusmi, prehráme! (VIDEO)
Zdroj: Telegram / Štefan Harabin

„A k čomu nás vedie náš prezident? K rozsiahlej vojne v Európe. Dámy a páni, pokiaľ sa stretneme s Rusmi, prehráme! Prehráme na padrť. My sa s nimi vôbec nemôžeme zrovnávať. NATO už neexistuje, aj keď organizácia je tam, kde bola,“ pridáva bývalý spravodajský dôstojník námornej pechoty Spojených štátov amerických a zbrojný inšpektor OSN. „Keď som slúžil, britské jednotky stáli pri Rýne, 80-tisíc dokonale vycvičených vojakov. Teraz majú 80-tisíc v celej armáde. Požiadajte ich, aby vytvorili brigádu a presunuli sa z britských ostrovov do Európy. Nedokážu to urobiť. Nedokážu! Požiadajte Francúzov – nedokážu. Požiadajte Nemcov, ani oni to nedokážu. Nikto to nedokáže,“ hovorí nemilosrdne Ritter.

Západ a USA podlo klamú, kto koho vlastne ohrozuje? Toto zaujíma mnohých Slovákov

Zahnali ich do kúta a Rusom nezostáva nič iné, iba bojovať

A práve preto je podľa neho teraz Josep Borrell, šéf zahraničných vecí Európy, zdesený. „Pretože odrazu zbadal, k čomu smeruje Európa – k stretu s Ruskom! Hovorí, že Európa nedokáže poraziť Rusko vo vojne. Jednoduché konštatovanie faktu. Dnes všetci diskutujú o ruskej armáde. Pokiaľ čítate naše noviny, sledujete naše spravodajstvo, tak si môžete pomyslieť, že je to zhluknutie dedinských „prosťáčikov“, ktorí nevedia bojovať a nič rozumného nemôžu,“ posmešne pridáva vojenský expert smerom k údajne najlepšej armáde sveta.

Zdroj: Telegram / Štefan Harabin

„Boli odrazení na sever od Kyjeva, kyjevský prízrak zostrelil všetky ich lietadlá. A 13 mariňákov im ukázalo prst a ešte niečo dodalo. Nie chlapci, ruskí vojaci patria k najlepším na svete! Prečo? Pretože behom tých 20 rokov, keď my sme zbytočne márnili čas lovom pastierov a povstalcov v Iraku a Afganistane, oni sa pripravovali k bitke s nami. Nie preto, že chcú, ale preto, že my presadzujeme politiku, ktorá ich zaháňa do kúta. A preto im nezostáva nič iné, iba bojovať,“ prízvukuje na záver Scott Ritter.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x