19.8 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Matovič sa v statuse znovu predviedol. Dop*delníci mu síce spievali ódy, lenže tí, ktorí ho nenávidia, ho posielali do … TOTO je ako vojna dvoch svetov

Expremiér, minister financií a šéf OĽaNO Igor Matovič bol známy svojimi statusmi, ktorými počas predchádzajúcich vlád upozorňoval na rozličné zlé veci. Teraz mu za jeho statusy ľudia vôbec netlieskajú, ba práve naopak. Poriadne sú na neho za ne nasrdení. Teda okrem jeho ri*olezov.

Matovič sa v statuse znovu predviedol. Dop*delníci mu síce spievali ódy, lenže tí, ktorí ho nenávidia, ho posielali do ... TOTO je ako vojna dvoch svetov

Igor Matovič vie ako rozbúchať srdcia Slovákov až takmer k infarktovému stavu. A v posledných mesiacoch mu na to stačia aj jeho statusy. Tak ako naposledy, keď chcel v statuse pochváliť premiéra a spolustraníka Eduarda Hegera za jeho prácu v neskorých nočných a skorých ranných hodinách. Okrem riťolezov, ktorí mu za to takmer tlieskali, mu Slováci celkom slušne naložili.

Olanaci majú Srdiečka Na tom správnom mieste. Veľké ĎAKUJEME

„Je 0:51 utorok ráno … a tak som si povedal, že vám sprostredkujem aktuálny pohľad do zákulisia našej politiky… aby ste vedeli, že máte premiéra, ktorý na ľudí myslí aj vtedy, kedy už veľká väčšina z vás sladúčko spinká. Ste v dobrých a starostlivých rukách… a dúfam, že ma nezabije za fotečku. Brúúú,“ napísal v krátkom statuse Igor Matovič. A odštartoval tým vojnu diskusných príspevkov. „Môžem potvrdiť, osobne som bol len za posledné necelé dva mesiace priamo svedkom rokovania s premiérom do neskorých hodín, do polnoci veľa nechýbalo… včera ste pracovali ešte dlhšie. Čo viem nebolo to prvýkrát. Mnohí ľudia si neuvedomujú, nechcú uvedomiť koľko práce naviac pridal Covid. Aj my na poslaneckom klube veľmi často rokujeme do neskorých hodín, keď uz iní spia, alebo sa ukladajú k spánku. Boj s pliagou covid nám všetkým dáva zabrať, je to obrovské bremeno naviac, popri inej práci a zodpovednosti v politike. Doteraz žiadna vláda nemala tak ťažké obdobie…,“ napísal poslanec parlamentu za OĽaNO Milan Kuriak. „Vďaka, Igor za tento status. Vieme o Edovi, že pracuje ako včelička. Pozdrav ho. A ty aj Edo si oddýchnite so svojimi rodinkami počas Vianoc. Držte sa!“ tlačil sa zadnice svojho šéfa ďalší člen OĽaNO v parlamente Marek Šefčík.

Matovičovi ste to poriadne zrátali. Reakcie ľudí na jeho slová sa nedajú ani publikovať (VIDEO)

„Väčšina ľudí nevie, koľko úsilia a práce a hodín nadčasu venujete tomu, aby sa ľudia na Sk mali konečne lepšie. Takto sa má pracovať pre ľudí . Byť v týchto funkciách je poslanie, môže nadávať kto chce, ale my máme čisté svedomie, že pre ľudí robíme maximum. To by mali oceniť všetci ľudia a hlavne aj naša prezidentka. Igor a Edo som na Vás hrdý,“ spieval ódy na slávu ďalší poslanec parlamentu za OĽaNO Karol Kučera. „Olanaci majú Srdiečka Na tom správnom mieste. Veľké ĎAKUJEME,“ spieval na slávu OĽaNO a jeho šéfa Karol Brázdil. „Teším sa, že ho mate rád, a že vám to spolu klape. On vás určite tiež rešpektuje a teší sa z vašej usilovnosti a z vašich dobrých návrhov. Držte a poraďte sa vždy spolu, ste obidvaja veľmi dobrý tím. Len tak porazíte zlo a diabla na Slovensku keď budete držať spolu celé OLaNO. Buďte zdravý a požehnaný a držte sa Ježiša, aby Vám dodával pokoj, múdrosť, rozvahu a inšpiráciu. Nájdite si čas aj na modlitbu, lebo Boh dáva odpoveď v modlitbe,“ napísala Margita Pronerová.

Mazurek to Matovičovi poriadne natrel: Tento narušený blázon terorizuje Slovensko jedným nepríčetným nápadom za druhým (VIDEO)

O jednej hodine po polnoci, Heger pracuje v prázdnej miestnosti v respirátore?

„Nemáte ľahkú úlohu, ale bez straty popularity na začiatku to nepôjde. Musí sa čo najskôr začať s armádou organizovaným povinným plošným očkovaním tak, aby vo februári najneskôr každý kto nie je anafylaktik a má 5+ rokov mal v sebe tri dávky vakcín. Inej cesty niet. No a aby nám zostal čas do toho februára, bude potrebná prísna karanténa v celej krajine a na hraniciach nepustiť nikoho dnu bez PCR testu, ktorý by mali robiť priamo na hranici – je dôležité odradiť teraz ľudí od cestovania a znížiť mobilitu na úplné minimum,“ napísal priam šokujúci koment Péter Vörös. „Skutoční hrdinovia teraz v nemocniciach zachraňujú životy. A nepostujú o tom fotečky,“ pustila sa do Matoviča zľahka Rita Novosadová. „Igor, ty si fakt padnutý na hlavu… o jednej hodine po polnoci, Heger pracuje v prázdnej miestnosti v respirátore??! Fakt si myslíš, že ľudia sú nesvoj právne deti v škôlke a všetko ujovi Igorovi uveria?“ pýta sa v diskusii položartom Zuzana Balázsová. „Účinnejší by bol keď by spal, menej zlého by napáchal. A už keď Edko má respirátor, tak toto už vôbec akože nie je montované, a akože nevie, že ho ide magor fotiť,“ smeje sa Dominik Alexy.

Matovičove slová pobúrili Slovákov. To, čo mu odkazujú sa nedá ani publikovať (VIDEO)

„Neverím ti ani slova, prestaň drancovať a obmedzovať slovenský ľud. Slováci už majú dosť takýchto vašich pochybných zmýšľaní…,“ odkazuje Miroslav Macek. „Pán Matovič, toto bude niečo pre vás. Dobrú noc prajem,“ napísal Boris Hanic a poslal aj link (TU) na video, ktoré určite „zaujme“ nielen Matovič, ale aj Slovákov. „Minister financií Igor Matovič. Vy nespíte kvôli práci. Máte však čo jesť s rodinkou. A my občania hladujeme. Mnohí sú bez práce a bez príjmov. Alebo tak slabé príjmy, drahé prenájmy, že len skromne. Toto nie je život, ale živorenie. Ja nechápem jedno, toľko pracujete Igor Matovič a ľudia skapíňajú od choroby a od hladu. Každý politik sa vyhovára a zakrýva seba. Kedy budú viditeľné výsledky výhodné pre občanov? Keď už toľko pracujete? Máme právo na život,“ skonštatovala Blanka Stankovičová. „Jedna vec je sedieť na riti v kancelárii a druhá, že čo ste ako spravili pre Slovensko za tie dva roky??? Výsledky robia prácu a tie nie sú vidieť za vami. Výsledky sú, že ste zatiaľ všetko len rozjebali a zničili. A tým, čo tu klamú a pchajú sa vám do riti posielam pozdrav,“ poriadne pritvrdil Lojzo. Ešte tvrdší boli Jarino a Zuzana Vráblovci. „Choďte do pi*e, už ste narobili dosť zla. A to som vás volil. Ale ako sa hovorí, človek je omylný.“

YouTube video

Ľudia, ktorí „iba“ zachraňujú životy by zaslúžil trošku viac vašej pozornosti

Zaujímavá bola aj slovná prestrelka medzi záchranárom Martinom Sojkom, ktorý Igorovi Matovičovi tiež napísal zopár „teplých“ slov a Riou Spišiakovou. „Väčšina Nás záchranárov 24 hodín ťažko pracuje pričom Vy politici sladko spinkáte… pán minister, nemyslíte, že by si ľudia, ktorí iba zachraňujú životy, zaslúžil trošku viac vašej pozornosti. Čakal som od Vás zmenu preto som Vás volil… ale aby p. premiér nás hodil do jedného vreca s vagabundom Ficom a psychicky chorým Kotlebom… to ma veľmi urazilo a všetkých mojich kolegov. A vôbec už nehovorím o tom 350e jednorazovom príspevku, teda čo ste prezentovali v médiách, len ste zabudli povedať, že je to v superhrubej mzde. Vlastne to je jedno… Ale na jednej strane Vám chcem poďakovať, lebo takto ako sme sa konečne po rokoch všetky záchranné zložky spojili, bez ohľadu na firmu, to sa ešte nestalo… Viem, že máte určite možnosť aby ste odslúžil jednu 24 službu na záchranke. Skúste si to vybaviť a potom dajte status na fcb ako ste sa cítil po službe. Budem čakať. Ja tieto peniaze, čo dostanem, určite nechcem a dám ich prvému človeku, ktorý ich bude potrebovať. Pekné ráno Vám prajem aj p. premiérovi,“ napísal Martin Sojka. „Pán Sojka, uráža mňa a určite mnoho iných, keď takto hodnotíte sumu čo dostanú zdravotníci. Ja a veľa iných taký dôchodok nemáme. Vidno že si to nedokážete vážiť a máte dosť prostriedkov na slušný život,“ kontrovala mu Ria Spišiaková.

Matovič sa v statuse znovu predviedol. Dop*delníci mu síce spievali ódy, lenže tí, ktorí ho nenávidia, ho posielali do ... TOTO je ako vojna dvoch svetov

„Určite by som Vám doprial viac ako každému, kto si to tvrdo dopracuje. Úplne s Vami súhlasím, že veľa ľudí žije z takého dôchodku. Je to strašné, ale žijeme v rozkradnutom štáte a na slušných ľudí peniaze nie sú. Nebudem Vám vysvetľovať problematiku a peniaze, ktoré zarábame, lebo pri všetkej úcte sa tomu vôbec nerozumiete. Neviem či ste niekedy pracovali 360 hodín mesačne za 1500 e min 10 rokov? Skúste si to prepočítať, byť s rodinou raz za tri dni… Pekný deň Vám prajem. Keďže ste prvá, ktorá tieto peniaze určite potrebuje, ako som písal v statuse, tak moja covidová odmena je Vaša. Len ešte pre info, je to necelých 200 e. To, čo hovoria v médiách, je pre vás ľudí laikov, aby vyzerali, že sú štedrí. Určite sa s vami skontaktujem. Dovidenia,“ odpovedal jej Martin Sojka.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články