15.4 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

Kto sú noví poslanci NSK? Poradca primátora Hattasa, Kršiak a ďalší. Pozrite si foto

Župných volieb, ktoré prebiehali v 753 okrskoch a 8 volebných obvodoch, sa zúčastnilo 244 201 voličov, čo predstavuje 43,10 percenta voličov. 

Počet platných hlasovacích lístkov pre voľbu predsedu bol 213 714. Branislav Becík (Hlas-SD, Sme rodina) získal 58 765 platných hlasov, čo bolo 27,49 percenta z oprávnených voličov. Na druhom mieste skončil Milan Belica (nezávislý), ktorému dalo svoj hlas 46710 obyvateľov Nitrianskeho kraja, čo bolo 21,85 percenta.

Nový nitriansky župan Branislav BECÍK: Vyzval poslancov, aby vyšli do ulíc a rozprávali sa s ľuďmi

Do Nitrianskeho samosprávneho kraja bolo zároveň zvolených 54 poslancov, z ktorých bolo vo volebnom obvode číslo Komárno 8 poslancov, vo volebnom obvode Levice 9 poslancov, vo volebnom obvode Nitra 13 poslancov, vo volebnom obvode Nové Zámky 8 poslancov, vo volebnom obvode Šaľa 4 poslancov, vo volebnom obvode Štúrovo 3 poslancov, vo volebnom obvode Topoľčany 6 poslancov a vo volebnom obvode Zlaté Moravce 3 poslancov.

Pre voľbu do zastupiteľstva podalo kandidátne listiny 23 politických strán, politických hnutí alebo koalícii politických strán a politických hnutí. Do zastupiteľstva kandidovalo celkom 393 kandidátov, z toho bolo 64 nezávislých kandidátov. Do zastupiteľstva Nitrianskeho samosprávneho kraja bolo zvolených 10 žien a  44 mužov.

Kto je váš krajský poslanec? Neváhajte a pýtajte sa ich, sú tu pre vás!

Medzi novými poslancami máme aj nové tváre, jednou z nich je začínajúci komunálny politik Henrich Varga, poradca primátora Nitry. Za nitriansky obvod sa do poslaneckej lavice posadí aj prednosta Mestského úradu v Trnave Igor Kršiak, či známy športový novinár Števo Korman.

Samozrejme, že prácu všetkých poslancov budeme pozorne sledovať, bez ohľadu na ich politické tričko. Ak vás na nich niečo zaujalo, pokojne nám napíšte na redakcia@nitranoviny.sk.

(nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články