16.5 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

ŠAĽA: Znovuzvolený primátor Belický vyhodil z úradu konkurentku vo voľbách. Tá mu to nedarovala!

Anita Petkovová, protikandidátka znovuzvoleného primátora mesta Šaľa v posledných komunálnych voľbách, dostala na Mestskom úrade v Šali padáka. Odpracovala tam pritom tridsať rokov ako referentka poklade.

V tohtoročných nedávnych komunálnych voľbách kandidovala za primátorku mesta Šaľa. Skončila druhá, post primátora obhájil Jozef Belický. Jozef Belický 24. novembra zložil primátorský sľub a hneď deň potom, ako sa ujal funkcie, oznámil zrušenie pracovných miest štyrom zamestnancom mestského úradu, Anite Petkovovej a trom jej blízkym kolegyniam, s ktorými je kamarátka aj v súkromí. Informáciu priniesol portál salaonline.sk.

ŠAĽA: Znovuzvolený primátor Belický vyhodil z úradu konkurentku vo voľbách. Tá mu to nedarovala!
Anita Petkovová (zdroj: fb)

„BELICKÝ MA VYHODIL PO 30 ROKOCH, PADÁKA DOSTALI ĎALŠIE TRI MOJE KOLEGYNE – KAMARÁTKY,“ zverejnila status Anita Petkovová na svojom facebooku.

„Vztýčený prostredník ukázal v piatok “nezávislý” primátor Belický všetkým zamestnancom mesta. Odkaz je jasný: Nemáte právo kandidovať proti mne, lebo ja som mesto, ja som Šaľa! Po 30 rokoch som dostala výpoveď, lebo moje miesto je podľa Belického nepotrebné. Poplatky sa budú vyberať asi samé. Lebo podľa primátora je hlavná pokladňa v klientskom centre MsÚ zbytočná. Nemôžem povedať, že som takéto chrapúnstvo od neho nečakala. Po voľbách sa na porade vyjadril, že kto chcel zmenu, bude ju mať. Ľudia si ma chodili obzerať na úrad, či ešte mám stoličku. Lebo v meste sa už deň po voľbách šuškalo, že sa ma zbaví veľmi rýchlo.

ŠAĽA: Znovuzvolený primátor Belický vyhodil z úradu konkurentku vo voľbách. Tá mu to nedarovala!
Znovuzvolený primátor Jozef Belický, ktorý zastupoval okres aj v Nitrianskom samosprávnom kraji (zdroj: fb, Jozef Belický)

KOMUNISTICKÝ KÁDER

Belický zašiel ešte ďalej a vyhodil moje tri kolegyne. Moje kamarátky. Som presvedčená, že ak by ho volili, tak by k ničomu nedošlo. Dve z nich sú samoživiteľky. Zaujíma to niekoho? Čím sa previnili? Týmto svojím krokom by bez pochýb zapadol do bývalého Ústredného výboru, kde boli čistky prirodzenou súčasťou svojej doby. Jeden primátor, jeden názor, jeden smer!

MESTO MUSÍ ŠETRIŤ NA NOVÝ BELICKÉHO PLAT

Belického schizofrenické správanie sa prejavilo už v prvé dni jeho primátorovania. Na ustanovujúcom zastupiteľstve boli poslanci MsZ oboznámení s výškou jeho platu, samozrejme navýšený o 50%. Prilepší si o vyše 5 800 € mesačne… neviem či premiér našej krajiny toľko vôbec zarobí. A na druhý deň moje kolegyne vyhodil, lebo podľa neho mesto musí šetriť peniaze. Stačí Vám to? Plat schválený, čistky vybavené, kurz nabral ten správny smer.

ŠAĽA, MESTO ZÁZRAKOV

Belický týmto svojim krokom nasmeroval Šaľu na zoznam unikátnych miest, lebo pochybujem, že sa na Slovensku nájde mesto, kde víťazný kandidát vyhodil radových zamestnancov s iným názorom. Zamestnancov, ktorí dlhé desaťročia poctivo pracovali pre občanov nášho mesta, avšak nikdy nelobovali za Belického biznis. A to asi bolo z jeho pohľadu veľké zlyhanie. Je mi ľúto mojich kolegýň, ale som presvedčená, že tento Belického autoritársky krok je novým začiatkom a odrazovým mostíkom pre naše mesto. Nechajme sa prekvapiť a držme si palce.“

Podľa portálu salaonline.sk sú oficiálnym dôvodom zrušenia pracovného miesta Anity Petkovovej organizačné zmeny z dôvodu šetrenia. Ide pri tom o pozíciu pokladne v klientskom centre. „Rozhodnutím zamestnávateľa č. 1/2022 o organizačných zmenách zo dňa 21.11.2022, týkajúcich sa organizačnej zmeny na Mestskom úrade Šaľa, Oddelenia ekonomiky a podnikania bola funkcia referent pokladne  (SPM č. 69)  z dôvodu hospodárnosti zrušená, kde ste boli organizačne zaradená.“

ŠAĽA: Znovuzvolený primátor Belický vyhodil z úradu konkurentku vo voľbách. Tá mu to nedarovala!
Výpoveď. (zdroj: fb. AP)

Tak znie oficiálny dôvod doručený Anite Petkovovej, podpísaný primátorom mesta Jozefom Belickým. Primátor sa k otázkam redakcie nevyjadril.

(nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články