19.1 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Nový nitriansky župan Branislav BECÍK: Vyzval poslancov, aby vyšli do ulíc a rozprávali sa s ľuďmi

Branislav Becík zložil dnes v Župnom dome slávnostný sľub pri nástupe do funkcie predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK). Spolu s ním zložilo sľub aj 54 nových a staronových krajských poslancov.

Nový nitriansky župan Branislav BECÍK: Vyzval poslancov, aby vyšli do ulíc a rozprávali sa s ľuďmi
Nový župan Nitrianskeho samosprávneho kraja Branislav Becík (foto nn)

„Vyzývam vás k dobrej spolupráci a zároveň vyslovujem prísľub, že podporím každú jednu rozumnú myšlienku, ktorá bude smerovať a tlačiť Nitriansky kraj dopredu,“ povedal v príhovore nový nitriansky župan, ktorý dodal, že chce spraviť Nitriansky kraj lepším aj pre budúce generácie.

Nový nitriansky župan Branislav BECÍK: Vyzval poslancov, aby vyšli do ulíc a rozprávali sa s ľuďmi
Branislav Becík, zdroj:fb

Nový nitriansky župan vyzval poslancov, ale aj zamestnancov župy, aby vyšli do ulíc, rozprávali sa s ľuďmi a počúvali ich. „Jedine takto budeme vedieť zlepšovať a skvalitňovať život ľudí v našom kraji,“ dodal Becík, ktorý sa na samý záver poďakoval odchádzajúcemu županovi Milanovi Belicovi za kus práce, ktorú odviedol za 21 rokov vo funkcii predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja.

„Som hrdý na to, že som mal tú česť stáť 21 rokov na čele kraja. Aj keď sa nie vždy všetko podarilo, dosiahli sme mnohé úspechy, ktoré v konečnom dôsledku znamenali zmenu smerom k lepšiemu. Nitriansky samosprávny kraj zanechávam novému predsedovi v dobrej kondícii a s veľkým potenciálom do budúcnosti,“ uviedol odchádzajúci župan Milan Belica, ktorý poprial nielen celému kraju, ale aj svojmu nástupcovi Branislavovi Becíkovi veľa úspechov do ďalších rokov, a tiež aby sa novému županovi darilo viesť kraj aj v ťažkých obdobiach, ktoré ho čakajú.

Branislav Becík netají, že ambícií a myšlienok na zlepšenie práce má veľa. „Nepýtam si sto dní, ako iní vrcholoví predstavitelia, pýtam si iba pár týždňov, aby som vedel akým spôsobom a čo ideme ďalej riešiť v prospech rozvoja nášho kraja. Naše pálčivé témy sú nielen cesty či školstvo, ale aj zdravotníctvo a iné odvetvia, takže práce je pred nami dosť,“ prízvukuje nový župan, ktorý sa bude musieť venovať aj tomu, kam presťahuje všetkých župných úradníkov, pretože jeho predchodca ich chcel zhromaždiť do jednej budovy. „Isté alternatívy tu sú, budeme si k tomu ale musieť sadnúť a spolu ich rozobrať. Ak by sa nám podarilo na to získať nejaké peniaze z eurofondov, tak v hre by bola aj výstavba úplne novej budovy, čo sa mi javí ako najlepšie riešenie,“ povedal Becík.

Nový nitriansky župan Branislav BECÍK: Vyzval poslancov, aby vyšli do ulíc a rozprávali sa s ľuďmi
Nový župan Branislav Becík dnes zložil sľub (foto nn)

O funkciu predsedu NSK sa uchádzalo 11 kandidátov. Volieb, ktoré prebiehali v 753 okrskoch, sa zúčastnilo 244 201 voličov, čo predstavuje 43,10 percenta. Počet platných hlasovacích lístkov pre voľbu predsedu bol 213 714. Branislav Becík (Hlas-SD, Sme rodina) získal 58 765 platných hlasov, čo bolo 27,49 percenta z oprávnených voličov. Na druhom mieste skončil Milan Belica (nezávislý), ktorému dalo svoj hlas 46 710 obyvateľov Nitrianskeho kraja, čo bolo 21,85 percenta.

(SITA,nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články