17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Hlas: Nech si premiér spraví vo vláde poriadok, alebo nech ide preč

HLAS – sociálna demokracia vyzýva premiéra Eduarda Hegera, aby si spravil vo vláde poriadok alebo podal demisiu.

„Igor Matovič sa v priamom prenose priznal, že nezvláda základnú úlohu ministra financií – zostaviť štátny rozpočet. SaS žiada jeho odchod. A neexistujúci premiér Heger sa prizerá, ako sa mu vláda rozpadá pod rukami a pre ľudí na Slovensku nerobí absolútne nič. Tak nech si buď spraví vo vláde poriadky a začnú normálne pracovať, alebo nech celá vláda ide preč,“ vyhlásil líder HLASu Peter Pellegrini.

Kremský: Rokovanie o novom mýtnom systéme

Pri sústavných sporoch a vzájomných urážkach je podľa neho absolútne nemožné sústrediť sa na skutočnú prácu, ktorou musí byť pomoc ľuďom. „Ceny palív sú už takmer dvojnásobné. Seniori a pracujúci bez detí nedostanú od štátu ani cent. Slovensko je druhé najhoršie v raste HDP. A vláda má za hodinu odrobené a okrem hádok jej jediným výsledkom je ďalšia vojenská pomoc Ukrajine,“ povedal Peter Pellegrini.

Žiadame o stiahnutie návrhu na zákaz vešania dúhových vlajok

HLAS upozornil na skutočnosť, že Slovensko nedokáže efektívne využívať európske fondy na výstavbu. „Pri tých peniazoch, ktoré dnes máme k dispozícii, by sa malo nad celým Slovenskom prášiť z toho, kde všade sa stavia. Ale nestavia sa nikde nič, pretože nie sme schopní čerpať európske peniaze a stavitelia zo stavieb postupne odchádzajú, lebo sa pre nich drasticky menia podmienky. Ak Eduard Heger nepochopí, že toto je premiérska téma a nechá naďalej európske peniaze v rukách neschopnej Veroniky Remišovej, Slovensko príde o historickú príležitosť posunúť sa bližšie k najvyspelejším krajinám Únie,“ dodal Peter Pellegrini.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články