18.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

SaS: Oceňujeme kroky vedenia Pôdohospodárskej platobnej agentúry k obnove dôvery


Strana Sloboda a Solidarita (SaS) oceňuje prístup Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) v súvislosti s odhalením protiprávneho konania svojho zamestnanca, ktoré bude mať dohru aj pred orgánmi činnými v trestnom konaní.

„PPA urobila ďalší krok k obnove dôvery verejnosti a najmä žiadateľov o finančnú podporu. Dôležité tiež je, že za viac ako dva roky sa agentúra nepreslávila žiadnou korupčnou aférou. V minulosti podávali žiadatelia množstvo podnetov v súvislosti s korupciou v agentúre, no tieto korupčné vzorce dnes už nefungujú,“ uviedla poslankyňa NR SR za SaS a tímlíderka strany pre pôdohospodárstvo Jarmila Halgašová.

Tak takýto vlak ste ešte nevideli!

Pôdohospodársku platobnú agentúru prevzalo podľa Halgašovej súčasné vedenie vo veľmi zložitej situácii, keď jej hrozila strata akreditácie a potvrdili sa korupčné prípady z minulosti, ktoré sú dnes predmetom vyšetrovania.

Ďalšie pochybenia zistili aj pri forenznom audite. „Hoci táto organizácia zďaleka nie je z najhoršieho vonku, ukazuje sa, že práve nové vedenie môže dať agentúre novú nádej,“ dodala na záver.

(ts, foto fb)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články