21.1 C
Nitra
streda, 26 júna, 2024

Kremský: Rokovanie o novom mýtnom systéme

Predseda hospodárskeho výboru NR SR Peter Kremský (OĽANO) pozve na najbližšie rokovanie výboru ministra dopravy Andreja Doležala (Sme rodina) a šéfa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Vladimíra Jacka.

Témou bude tender na nový mýtny systém, ktorý vyvolal pochybnosti u časti odbornej verejnosti. Dôležité sú najmä námietky, že podmienky tendra z neho vylúčili viacero záujemcov a že mal byť šitý na doterajšieho prevádzkovateľa Skytoll prepojeného na J&T, pri ktorom NKÚ poukázal na vážne pochybenia a poškodzovanie štátu pri výbere mýta.

R. FICO: Referendum o predčasných voľbách a komunálne voľby chceme jeden deň

„Chcem sa od pána ministra, ako aj šéfa NDS informovať o priebehu tendra a budem chcieť vysvetliť všetky pochybnosti a podozrenia, ktoré vzniesla odborná verejnosť. Na výbor chcem pozvať aj zástupcov Únie autodopravcov Slovenska, Česmadu, Nadácie Zastavme korupciu a Slovensko.Digital. Nad týmto dôležitým projektom sa nesmie vznášať tieň najmenšieho podozrenia a pokiaľ zodpovední manažéri nevyvrátia všetky pochybnosti, budem trvať na prijatí vážnych konzekvencií,“ vyhlásil Kremský.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články