17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

R. Fico: Nie, pán Šikuta, na Najvyššom súde naozaj nie všetko v poriadku

Pred pár dňami som oslovil predsedu Najvyššieho súdu Slovenskej republiky (NS SR) pán Šikutu a požiadal som ho, aby vyvrátil podozrenia, že na NS sa manipuluje s prideľovaním spisov a niektorí sudcovia si doslova robia čo chcú.

Pán predseda NS SR Šikuta včera vyhlásil, že na NS SR je všetko v poriadku. Nech nám teda vysvetlí, ako je možné, že ich rozhodnutie o väzbe R. Kaliňáka doteraz ani R. Kaliňák, ani jeho obhajcovia nedostali, ale za to si ho môžeme prečítať v príspevku novinárky Kelloovej z Aktualít.

To je fakt škandalózne. Tak si len predstavte, že vo vláde sedí SMER – sociálna demokracia a akékoľvek súdne rozhodnutie týkajúce sa opozičného politika by sme si najskôr prečítali v novinách a až potom by ho dostal opozičný politik. To by bol cirkus!

Fico píše predsedovi Najvyššieho súdu (otvorený list)

Pán predseda NS SR, buď neviete, čo sa na Vašom súde deje, čo by bolo mimoriadne nepríjemné, alebo Vás zavádzajú. Evidentne však máte na súde sudcov, ktorí sa politicky angažujú a skôr ako pošlú rozhodnutie dotknutým osobám, informujú spriaznené médiá.

Nebudem teraz nikoho zaťažovať právnymi detailmi. Opäť však ide o sudcu NS SR pána Klimenta, ktorého R. Kaliňák z celkom pochopiteľných dôvodov namietal ako nezákonného a zaujatého sudcu. Lebo sudca Kliment, zjednodušene povedané, je Matovičov kat. Na námietku R. Kaliňáka, že Kliment je zaujatý, Kliment svojsky v rozhodnutí z 13. mája 2022 odpovedá, že zaujatý nie je, že názor nadriadeného senátu NS SR o jeho zaujatosti je chybný, nevhodný a z právneho hľadiska absolútne neudržateľný. Pán Kliment, boh slovenských sudcov, ide ďalej a oficiálne vo svojom rozhodnutí, že nie je vylúčený, konštatuje, že nálezy ÚS SR, ktoré konštatujú, že je najčastejším porušovateľom ľudských práv, majú „zásadné faktické a právne nedostatky“, že sú „argumentačne nepresvedčivé“. Vám, pán predseda NS nevadí, že za oprávnenú kritiku tohto boha slovenských sudcov sedí prominentný advokát Marek Para vo väzení?

Pán predseda NS SR, vo vláde SR sedí blázon na stoličke ministra financií. Jeho sluhom na NS SR je sudca Kliment. Tento sudca sa nikdy netajil sympatiami k OĽANO, prijal nomináciu Matoviča na post GP SR a bol za súčasnú vládnu koalíciu v Súdnej rade SR. A samozrejme jeho rozhodnutia zodpovedajú želaniam Matoviča pozatvárať celú opozíciu. A tento sudca, aby slúžil Matovičovi, otvorene pohŕda právnym názorom iného senátu NS SR a aby toho nebolo dosť, aj celým Ústavným súdom SR.

Pán predseda NS SR, sudca Kliment v rozhodnutí o väzbe R. Kaliňáka, ktoré sme si žiaľ nemohli prečítať osobne, ako by sa patrilo, ale na stránke Aktuality, hovorí o morálnom manku politikov. Spýtajte sa ho, prosím, kto mu financoval pravidelný golfový tréning dcéry na Floride, koľkokrát hral golf s odsúdeným Kudličkom, ktorého pustil s predsedom Špecializovaného trestného súdu Hrubalom na slobodu a ako to je naozaj s odsúdením bývalého špeciálneho prokurátora D. Kováčika. Len nám, prosím, pán predseda NS SR, pán Šikuta nehovorte, že na NS SR je všetko v poriadku. Lebo potom začínajú vznikať vážne pochybnosti, či vôbec tušíte, čo Vám tam sudcovia ako Kliment a Štift za chrbtom vystrájajú a ako v priamom prenose likvidujú právny štát.

YouTube video

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články