17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

SaS: Žiadame o stiahnutie návrhu na zákaz vešania dúhových vlajok

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) bude na koaličnej rade žiadať stiahnutie návrhu poslancov NR SR Györgya Gyimesiho a exkotlebovca Tomáša Tarabu na zákaz vešania dúhových vlajok.

„György Gyimesi porušil koaličnú zmluvu a spojil sa s exkotlebovcom, aby spoločne ubližovali menšinám. Namiesto toho, aby sa Slovensko približovalo akceptáciou menšinových práv k modernej Európe 21. storočia, radšej bude tento stredoveký krúžok po nich šliapať. Takéto homofóbne správanie, za ktoré sa postavil aj líder OĽaNO Igor Matovič, nemôžeme v žiadnom prípade tolerovať. Navyše, to považujem len za ďalší dôkaz spolupráce OĽaNO s fašistami, keďže tento návrh prišiel po nápade regulovať politické diskusie,“ vyhlásila poslankyňa NR SR za SaS Jana Bittó Cigániková.

SaS: Žiadame o stiahnutie návrhu na zákaz vešania dúhových vlajokLGBTI komunita u nás stále podľa strany SaS nepožíva také práva, aké by si zaslúžila. „Aj napriek tomu, že žijeme v slobodnej, solidárnej a tolerantnej spoločnosti, zopár jedincov si stále myslí, že môžu zasahovať iným a hlavne menšinám do života.

Hollywood Burger: Toto je realita. Behajú po výsluchoch a pokuty stále NULA (video)

Toto je však mylné a absurdné myslenie. Očakával by som, že poslanec Gyimesi sa bude skôr venovať maďarskej menšine a nie utláčať inú menšiu v snahe polarizovať a rozdeľovať spoločnosť,“ doplnil poslanec NR SR za SaS Miroslav Žiak s tým, že predkladaný návrh zákona by mohol byť aj protiústavný.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články