21.1 C
Nitra
utorok, 25 júna, 2024

Dominik Hašek sa ostro pustil do NHL. Zabudol pri tom však na jeden dosť podstatný fakt (VIDEO)

Skvelý bývalý český hokejový brankár Dominik Hašek si spravil veľké meno aj v slávnej NHL. Do najlepšej ligy na svete vstúpil v sezóne 1990/91 v drese Chicago Blackhawks, s NHL sa rozlúčil ziskom Stanleyovho pohára v drese Detroid Red Wings v roku 2008 po finálovom víťazstve nad Pittsburghom Penguins. Teraz sa postavil proti NHL a jej vedeniu a žiada vyvodenie prísnych trestov za to, že v nej necháva hrať ruských hokejistov.

Dominik Hašek je nielen olympijským víťazom z Nagana 1998 a držiteľom bronzu z olympiády z Turína 2006, ale má aj jednu striebornú medailu a tri bronzové z majstrovstiev sveta. Okrem toho je dvojnásobný víťaz Stanley Cupu (2001/02 a 2007/08 s Detroid Red Wings – pozn. red.). Hašek je tiež šesťnásobný nositeľ Vezina Trophy, dvojnásobný víťaz ceny pre najužitočnejšieho hráča NHL – Hart Memorial Tropy (1996-1997, 1997-1998), dvakrát vyhral Lester B. Pearson Award (1997, 1998), trikrát William M. Jennings Trophy (1994, 2001, 2008). Od roku 2008 je členom Siene slávy českého hokeja a v roku 2014 bol uvedený do Hokejovej siene slávy v Toronte a v roku 2015 do Siene slávy IIHF. Slávy má teda český „dominátor“, ako ho mnohí familiárne volali, naozaj dosť. Teraz si ju však poriadne pošramotil.

Dominik Hašek sa ostro pustil do NHL. Zabudol pri tom však na jeden dosť podstatný fakt (VIDEO)
Dominik Hašek získal s Detroid Red Wings dvakrát Stanley Cup. Zdroj: fcebook.com

V očiach Hašeka padla HNL na úplné dno

Veľký „dominátor“ sa totiž pustil v rozhovore pre DVTV k naozaj poriadnej kritike NHL a jej predstaviteľov. A dôvod? Ten je podľa neho jasný – nechali hrať ruských hráčov aj po tom ako Putin napadol Ukrajinu, pričom jeho vojská vraždili i nevinných civilistov, ženy a deti. „NHL tým, že necháva hrať ruských hráčov tak robí reklamu. A je jedno či to je Alexander Ovečkin alebo ktokoľvek iný. V každom prípade, kedykoľvek necháva hrať občana ruskej krajiny, tak robí obrovskú reklamu ruskej vojne,“ hovorí v zostrihu videa Hašek, ktorý tvrdí, ba je o tom nielen presvedčený, ale to vie, že NHL je reklamou na ruskú vojnu.  

Belousovová: Ukrajina Rusko neporazí ani s pomocou západu. USA aj celý Západ to vedia

„Že v mojich očiach NHL klesla? Tá spadla na úplné dno! Nehnevajte sa, ale ja hovorím, že ten, kto podporuje ruskú vojnu, to sú všetky organizácie, ktorí nechávajú hrať ruských hráčov. Tak tie klesli na úplne dno,“ priznáva Dominik Hašek, ktorý bol kedysi súčasťou NHL a túto súťaž má rád, a údajne robí pre ňu to najlepšie. „To, čo teraz robím, tak to je pre dobro NHL, ktorá klesla na úplné dno. A tým, že robí reklamu ruskej vojne, tak je zodpovedná za obrovské hospodárske škody na Ukrajine a za stratené životy. A NHL za toto musí zaplatiť,“ prízvukuje rázne „dominátor“.

Dobro nikdy nezačne vojnu. Tú začína len diabol. Diabol je zlo! Podpora vojny je výplod chorej mysle

Dominik Hašek sa ostro pustil do NHL. Zabudol pri tom však na jeden dosť podstatný fakt (VIDEO)
Česká hokejová brankárska megahviezda Dominik Hašek začala svoju skvostnú kariéru v NHL ziskom prvého Stanleyovho pohára v klube Detroid Red Wings, a aj ju v ňom rovnakým úspechom aj zakončil. Zdroj: NHL.com

NHL vraj musí zaplatiť miliardy eur

A nebavme sa o miliónoch, ale bavme sa o miliardách dolárov, pretože tie stratené životy, za ktoré je NHL zodpovedná, a Gery Bettman (komisár NHL – pozn. red.) špeciálne,  tak za to musí raz Ukrajine zaplatiť. Robím pre to všetko, nie je to samozrejme jednoduché. Nech to rozhodne súd, alebo na to príde NHL sama. Niekto im predsa musí povedať, že musia zaplatiť X miliárd dolárov. Ako X miliárd dolárov nikto z vrecka dávať nebude,“ pokračuje rázne dvojnásobný držiteľ Stanleyovho pohára. „Ale možno že áno, že na to NHL raz príde, a že si uvedomí, že za tie životy na Ukrajine je zodpovedná. Za to, že nechala hrať Alexeja Ovečkina a ďalších ruských hráčov,“ trvá na svojom český brankár.

Ako to celé na Ukrajine začalo? VIDEO, ktoré by ste si mali pozrieť, pretože TOTO vám nikto nepovie

Hašek trvá na tom, že NHL robí reklamu ruskej vojne, a tak je zodpovedná za tie stratené životy. „To samé sa stane ak na olympiádu pôjdu ruskí športovci. Tak medzinárodný olympijský výbor za to musí zaplatiť miliardy. A pozor! Bavíme sa o tých ľuďoch. Ja chcem, aby tí ľudia, ktorí dali súhlas, že ruskí športovci môžu hrať tých súťažiach, musia byť trestnoprávne zodpovední. Trestnoprávne tí ľudia, ktorí zdvihli ruku za to, že ruský športovec môže v tej súťaži súťažiť v dnešnej dobe a za súčasných podmienok. Tak, aby niesol osobne trestnoprávnu zodpovednosť. To je hrozne dôležité,“ skonštatoval na závere zostrihu videa Dominik Hašek.

Šovinistický zákaz účasti ruských a bieloruských športovcov je priamym popretím myšlienky olympijského prímeria

Dominik Hašek sa ostro pustil do NHL. Zabudol pri tom však na jeden dosť podstatný fakt (VIDEO)
Dominik Hašek získal s hokejom množstvo ocenení, teraz sa však ukázal ako obyčajný „buran“, ktorý si v otázke kritiky ruských športovcov, nevidiac vojny USA po celom svete, nevidí na koniec nosa. Zdroj: SITA

Čo Hašek nevidí, alebo nechce vidieť

Je zaujímavé, ako Dominik Hašek horlivo bojuje proti ruským športovcom za to, že ich krajina a vojaci bojujú na Ukrajine. Zrejme má však krátku pamäť keď akosi zabudol, že keď pred 20 rokmi, presne 20. marca 2003, vtrhli vojaci USA do Iraku s vymysleným dôvodom, že sa tam vraj vyrábajú zbrane hromadného ničenia, a pri tom zabili nielen 150 000 až 223 000 Iračanov, medzi nimi ženy aj deti, ba celú krajinu ekonomicky aj politicky rozvrátili a umožnili tak nástup teroristov z Al-Kádiny. Prečo vtedy neodišiel z Ameriky na znak protestu a nekritizoval všetkých amerických športovcov a medzinárodné športové inštitúcie, že ich nechávajú na rozličných špičkových svetových podujatiach, vrátane majstrovstiev sveta a olympiády štartovať?

Prečo vtedy nepožadoval tvrdé sankcie a miliardy dolárov na opravu totálne zničenej krajiny z vreciek politických predstaviteľov USA? Vtedy mu zrejme viac voňali americké „krvavé“ doláre ako životy nevinných Iračanov. Pán Hašek teraz vyzerá ako „šašek“, ktorý nechce vidieť dejiny a súvislosti v nich. Nechce vidieť to, že USA ešte počas jeho hokejovej éry v NHL bojovali a zabíjali nevinných ľudí, ženy aj deti v Afganistane, v Sýrii aj Líbyii, ale i v iných štátoch, a to vždy pod nejakou „vážnou“ zámienkou. Prečo ako športvec nemá rovnaký meter na všetkých, ktorí vyvolávajú vojny a zabíjajú nevinných civilistov? Vojny sú zlé a ich iniciátori odsúdeniahodní, nech sa to deje kdekoľvek na svete, nemôžeme mať však nerovnaký meter na tých, ktorí ich vedú. A v tomto prípade je zrovnanie Ruska a USA, pán Dominik Hašek, ako meter a kilometer.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x