23.7 C
Nitra
pondelok, 15 apríla, 2024

Ako to celé na Ukrajine začalo? VIDEO, ktoré by ste si mali pozrieť, pretože TOTO vám nikto nepovie

Vojna na Ukrajine trvá už viac ako rok a stála životy stoviek ľudí na oboch stranách, vrátane žien a detí. Muselo ale k tomu strašnému krviprelievaniu dôjsť? Mnohí sa pýtajú, prečo k tomu došlo? Vysvetlenia sa im však nedostáva. Prečo? Preto, že je o tom zakázané hovoriť? Ale prečo?

Zákaz hovoriť o tom, prečo vlastne vznikla vojna na Ukrajine, teda prečo spustil ruský prezident „špeciálnu operáciu“ je prakticky rovnaký ako to bolo okolo pandémie COVID-19. Aj tu sa veci starostlivo zamlčovali, vrátane vedľajších účinkov experimentálnych vakcín, ktoré mali pandémiu poraziť. A tu je opäť na mieste otázka – Ale prečo? Nuž najskôr preto, že si to niekto želal, pretože na tom parádne zarobil. Koho v tom celom zaujímali ľudské životy? Biznis je predsa biznis. Situácia na Ukrajine je síce diametrálne iná, pretože tu je hlavou úlohou poraziť Rusko, no zároveň v mnohom veľmi podobná.

Ako to celé na Ukrajine začalo? VIDEO, ktoré by ste si mali pozrieť, pretože TOTO vám nikto nepovie
Francúz Paul Moreir ponúka dokumentárny film, ktorý Ukrajinu a začiatok jej „problémov“ s Ruskom ukazuje v inom svetle. Zdroj: screenshot video Paul Moreir

Film, proti ktorému ukrajinská ambasáda protestovala

Slovenský prírodovedec, biológ, spisovateľ, esejista, publicista, dramatik a scenárista Gustáv Murín zverejnil na sociálnej sieti video z rumble.com, ktoré mnohým otvorí oči ohľadom situácie predchádzajúcej vojne na Ukrajine. Toto už ale nie je hoax, pretože sú v nej skutočné zábery, ktoré zaznamenal francúzsky režisér Paula Moreiru v dokumentárnom filme, ktorý zoznamuje divákov s udalosťami na kyjevskom Majdanu v februári 2014 a krviprelievaniu v Odese v máji toho istého roku. Film trvá 55 minút a dáva priestor nielen tým, čo revolúciu riadia, či súčasnému politickému vedeniu, ale tiež tým, čo stáli so zbraňami v rukách v prvých radoch revolúcie (zástupcovia Pravého sektoru a práporu Azov).

Ukrajinská ambasáda vo Francúzsku proti odoslaniu dokumentu režisérky Pauly Moreirovej na TV stanici Canal+ protestovala. Rovnako proti odvysielaniu poľskej stanice TVN 24 protestovala i ukrajinská ambasáda v Poľsku. Prečo? Aby ľudia nepoznali pravdu? Aby sa zrazu pozerali na to, čo sa dialo na začiatku toho všetkého, čo sa pomaly stalo spúšťačom súčasnej hrôzy nielen na Ukrajine, ale aj zhoršenia životnej situácie na Slovensku a v iných štátoch EÚ? Prečo sa stále hovorí len o zbraniach a vojne a nie o mieri? Komu to vyhovuje a kto na tom zarába? Kto tak ohromne podporuje vojnu na Ukrajine dodávkami stále nových a nových zbraní? Ukazovák na ruke smeruje na – USA.

Video je síce dlhšie, kto si však nájde čas a pozrie si ho celé asi pochopí, že situácia na Ukrajine nie je len čierna a biela, ale oveľa farebnejšia. Kto živil nenávisť medzi oboma štátmi, ktorá vyústila do tejto strašnej vojny? Video vám ukáže, že ten fašizmus na Ukrajine, o ktorom hovorí prezident Putin, rozhodne nie je mýtus, ale tvrdá realita. Rusko už raz fašizmus porazilo, bolo to však v II. svetovej vojne pred takmer 78 rokmi, keď mu pomáhala nielen väčšina štátov Európy, ale aj USA. Teda tí, ktorí teraz stoja proti nemu a bránia – fašizmus!

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x