15.4 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

Čičala v problémoch. Facebook mu nielenže zrušil skupinu, ale ho aj „terorizuje“

Jedno z prísloví hovorí, že hlavou múr neprerazíš. A zrejme presne toto platí aj o sociálnej sieti Facebook, ktorá „nepohodlným“ ľuďom robí prieky, ba dokonca im ruší ich profily. A to len preto, že hlásajú niečo, čo nie je niekomu po vôli. A je im jedno či ste laik, alebo odborník. Jednoducho – Kto nejde s nami, ide proti nám!

Hnev a nadradenosť Facebooku pocítil už aj lekár psychiater Radoslav Čičala. Je jedným z tých, ktorí boli od začiatku pandémie COVID-19 nielen proti hromadnému testovaniu, ale aj očkovaniu experimentálnymi vakcínami. Za „odmenu“  sa dočkal „teroru“ zo strany Facebooku. Akého, o tom napísal v statuse na – facebooku!

Ústava a dohovory EÚ začujú právo vyjadrovať sa

„2x odo mňa Facebook žiadal poslať doklad totožnosti. Pár mesiacov dozadu som poslal, preveril a všetko bolo v poriadku. Tentokrát znova žiadajú to isté (doklad som za tú dobu nezmenil, ani výzor, ani som sa nepreoperoval). Dôvod, prečo to robia nechápem,“ vyznal sa hneď v úvode Čičala a dodal: „Poslal som im 3x odfotený občiansky preukaz, vraj to nemohli uznať… bez napísania dôvodu. Takéto konanie považujem za diskriminačné a predpokladám, že sú za tým záujmy nadnárodných firiem, politikov a osôb, ktorým sú moje vyjadrenia nevhodné.

Za nepohodlné názory prišiel o obsah svojho profilu aj politický analytik Ján Bránek

Ja, obyčajný človek, mám právo vyjadrovať sa, umožňuje mi to Ústava SR, dohovory EÚ a iné. Vo svojich príspevkoch poukazujem na prax a fakty. Veci, o ktorých som písal s predstihom, sa naplnili a ukázalo sa, že osoby, ktoré klamali v médiách nemajú problém s účtami, cenzúrou a blokovaním,“ konštatuje ďalej lekár s tým, že zvažuje podanie na kompetentné orgány.

Zablokovaný účet na facebooku mal aj smerák Ľuboš Blaha

Vadí mu aj nečinnosť politikov, ktorí to neriešia

Ak by vedel niekto pomôcť, alebo má skúsenosti kto a prečo takto cenzuruje, dajte mi vedieť. (Osoba skrytá za facebookom, ktorá kontroluje doklady nie je verejnosti známa a môže sa správať diskriminačne na základe vlastného presvedčenia a konať na základe svojvôle, čo je neprípustné). Už mi zrušili skupinu Za slobodu, kde som bol zakladajúcim administrátorom a z ničoho nič ma vyhodili z tej skupiny, bez oznámenia dôvodu,“ oznamuje sklamaný lekár.

Čičala v problémoch. Facebook mu nielenže zrušil skupinu, ale ho aj „terorizuje“
Zdroj: FB / Radoslav Čičala

„Dlhodobo sledujem a píše mi mnoho členov skupiny, že moje príspevky im nezobrazuje. Táto manipulácia verejnej mienky a prepojenie na nadnárodné korporácie, ktoré často škodia ľudom, ma nesmierne pohoršuje a vadí mi. Vadí mi aj nečinnosť politikov, či už opozície alebo vlády, ktorí len vyplakávajú, že im rušia účty, ale ako právnici to neriešia. Mohli by to riešiť aj zákonmi prijatými v NR SR, mohol to riešiť aj Robert Fico keď mal toľko poslancov, že mohol prijímať ústavné zákony,“ zakončil svoj status Radoslav Čičala.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x