10.9 C
Nitra
pondelok, 4 marca, 2024

Smer – SD: Peter Pellegrini chce vytvoriť po voľbách novú vládu s pravicovými a liberálnymi stranami

SMER – SSD rozumie krúteniu sa P. Pellegriniho, ale jeho vylúčenie R. Fica z povolebnej spolupráce je vylúčením celej strany SMER – SSD a zmarením akejkoľvek možnosti vytvoriť ľavicovú vládu.

SMER – SSD rozumie, že vyhlásenia Petra Pellegriniho zo soboty 18. februára 2023 o vylúčení SMERu – SSD a Republiky z povolebnej spolupráce vyvolali v radoch ľavičiarov v Hlase veľkú diskusiu. To, že predseda Hlasu im ponúka vládnu koalíciu zloženú s SaS a Progresívnym Slovenskom, je v príkrom rozpore s ich predstavami o potrebe ľavicovej politiky pre Slovensko.

SMER – SSD rovnako rozumie krúteniu sa Petra Pellegriniho v ostatných troch dňoch, ktorým sa snaží upokojiť svoju voličskú základňu. Jeho vyhlásenia však len podčiarkujú stanovisko zo soboty. Predseda Hlasu si je dostatočne vedomý úlohy lídra strany a preto jeho osobné vylúčenie Roberta Fica z povolebnej spolupráce je vylúčením spolupráce s celou stranou SMER – SSD, teda vylúčením akejkoľvek možnosti vytvoriť po predčasných voľbách ľavicovú vládu.

SMER – SSD berie na vedomie zámer Petra Pellegriniho vytvoriť po voľbách novú vládu s pravicovými a liberálnymi stranami. V spolupráci s SaS a Progresívnym Slovenskom, ktoré nenávidia ľavicové hodnoty, sa však nedá robiť žiadna ľavicová politika. Smerovanie Slovenska po prípadnom vytvorení takejto vlády je určené úplne presne – manželstvá osôb rovnakého pohlavia, adopcia detí takýmito pármi, legalizácia narkotík, ďalšia podpora vojny na Ukrajine, či úplne nekritický vzťah k EÚ a NATO.

SMER – SSD takúto orientáciu odmieta a nebude hrať so svojimi voličmi žiadnu falošnú hru. Ako skutočná ľavicová strana vynaložíme maximálne úsilie, aby sme dobrým výsledkom vo voľbách zabránili nielen návratu súčasnej vládnej koalície, ale aj zabránili vzniku vlády preferovanej Petrom Pellegrinim.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x