15.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Blahovi blokli účet na facebooku: Tu je jeho REAKCIA

Vážený pán Soukeník (Politický a vládny terénny manažér pre strednú a východnú Európu v Meta), dovoľte, aby som týmto otvoreným listom reagoval na Vaše oficiálne oznámenie, že Vaša spoločnosť Facebook ruší moje konto.

V prvom rade považujem za veľmi nekorektné, že ste mi túto vec oznámili až po tom, čo ste informovali slovenské médiá, konkrétne liberálny Denník N. Nerozumiem zároveň, prečo ste danú informáciu mali potrebu oznamovať aj poradcovi prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej, pánovi Jakubovi Godovi.

Po niekoľkých týždňoch márnych urgencií, aby ste mi špecifikovali, kde konkrétne som vo svojich statusoch porušil Vaše normy komunity, som sa iba vďaka slovenským médiám dozvedel, v čom som tieto Vaše pravidlá údajne porušil. Rád by som sa k tomu vyjadril, aby ľudia vedeli, akej kafkovskej absurdite dnes spoločne čelíme:

1. Vraj som šíril nenávisť, pretože som „prirovnával amerických občanov k „psom“.

Ide o lživé obvinenie a obaja dobre vieme, že som nikdy žiadnych amerických občanov neprirovnával ku psom. Asi ste sa stratili v preklade zo slovenčiny. Keď som používal výraz „americký mopslík“ či „americký hafan“, vždy som ním označoval slovenských vládnych politikov, ktorí sa úslužne a servílne správajú k administratíve USA, či je už je to prezidentka Čaputová, minister obrany Naď alebo minister zahraničia Korčok. Ide o legitímnu politickú kritiku voči vláde zo strany opozície a žiadne dehumanizovanie amerických občanov, o tých vôbec nebola reč.

2. Vraj som šíril nebezpečné dezinformácie o zdraví.

Opäť – nezmysel. Moje názory na očkovanie proti Covidu sú legitímne a vždy som sa opieral o význačných vedcov, či už Nobelistu Montagniera alebo slovenského onkológa Dr. Lakotu. V tomto jedinom prípade ste ma však upozornili na konkrétne porušenie Vašich pravidiel a odvtedy som na Vašej sieti názory Luca Montagniera nešíril, čo len potvrdzuje, že som mal záujem o férovú spoluprácu a boli ste to naopak vy, kto mi neskôr nebol ochotný konkretizovať údajné porušenia Vašich pravidiel. Akoby ste len hľadali zámienku, aby ste mi mohli zrušiť účet.

3. Vraj som porušoval pravidlá o šikanovaní, lebo som na partnera prezidentky SR Zuzany Čaputovej použil sarkastické označenie „konkubín“.

Prízvukujem, že prezidentka SR je politička a ako taká musí zniesť verejnú kritiku, rovnako ako jej partner, ktorý je mimovládny aktivista a novinár. Preto argument o šikanovaní nedáva zmysel, pretože v tom prípade by ste za kritiku mojej osoby museli vypnúť desiatky tisíc mojich politických hejterov. Pravda je, že výraz „konkubinát“ podľa slovníkovej definície znamená „trvalé súžitie muža a ženy bez formálneho uzavretia manželstva“. Nie je na tom nič šikanozne ani pejoratívne. Je to len forma sarkazmu a expresívna politická kritika.

4. Posledný dôvod, ktorý uvádzate, je azda najvtipnejší. Vraj som vyzýval k „vysoko závažnému násiliu smerom k jednotlivcovi“, keď som použil výraz „Upáľte ho!“. Každý priemerne inteligentný čitateľ dokáže rozoznať iróniu v texte, tak Vám tu odcitujem celý môj predmetný výrok, kde údajne vyzývam k vysoko závažnému násiliu:

„Na Filozofickej fakulte mali vlajku Ukrajiny reálne v každom okne. Vlastne okrem jedného naľavo pod strechou bolo jedno okno bez modro-žltej… Poprosím vedenie fakulty, aby tamojšieho Putinovho diverzanta okamžite vyhodila. Čo sú toto za móresy, okno bez ukrajinskej vlajky! Upáľte ho!“

Neviem, či Vaši cenzori disponujú základnými znalosťami slovenčiny a priemernou inteligenciou, ale pokiaľ áno, asi im nemohlo ujsť, že v predmetnom výroku v skutočnosti ironicky píšem, že nie je dobré „upaľovať“ (obrazne povedané) ľudí za to, že sa nepodvolia hystérii s ukrajinskými vlajočkami – ide o legitímny názor, chrániaci slobodu slova. Nejde o žiadne vyzývanie k násiliu. Ani jeden z Vašich dôvodov by pri regulárnom súdnom konaní nemohol prejsť ako argument pre moje zablokovanie. V skutočnosti sú to všetko účelové lži a urážlivé obvinenia voči mojej osobe, za ktoré ste žalovateľní. Zjavne ste potrebovali nájsť zámienku, aby ste ma mohli zablokovať a zjavne ste tomu nedali veľa úsilia ani inteligencie.

Ak by existovali regulárne verejné spôsoby opravných prostriedkov a odvolacích procesov, kde by som dostal možnosť obhájiť svoju pravdu, k zablokovaniu by nikdy nedošlo. Takto ste len ako súkromná firma využili svoje represívne nástroje, aby ste sa na žiadosť slovenských vládnych politikov zbavili nepohodlného opozičného politika. K tomuto mimoriadne demokratickému aktu vám vrelo gratulujem.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články