18.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Uhrík sa pýta: Koľko miliárd sme ochotní Ukrajine poslať? Všetky peniaze čo máme, alebo iba nejakú časť? (VIDEO)

Situácia okolo vojny na Ukrajine sa akoby vôbec neupokojovala. Ba práve naopak, aj napriek mohutnej finančnej podpore Ukrajiny celej EÚ spolu s USA a vojenskej podpore členských štátov NATO sa u našich východných susedov stále mohutne bojuje. Kedy sa to celé zastaví, si dnes netrúfa predpovedať nikto.  

Na Ukrajinu už putovali financie a vojenská technika v miliardách dolárov a eur. Kto a kedy to vôbec zaplatí či vráti, to doteraz nikto bežným ľuďom, ktorí to budú (ne)dobrovoľne splácať, nikto otvorene nepovedal. Je zvláštne, že kým v II. svetovej vojne bojovala prakticky celá Európa, vrátane USA, proti nacistickému Nemecku, ktoré sa pustilo vo vojny s takmer celou Európou, teraz bojuje Rusko „iba“ na Ukrajine, ale proti nemu stojí okrem brániacich sa Ukrajincov aj celá Európa, vrátane USA, Kanady a ďalších mimoeurópskych štátov! A to Rusko nenapadlo okrem Ukrajiny žiadny iný štát! Zaujímavé otázky položil europoslanec a šéf strany Republika Milan Uhrík poverenému premiérovi Eduardovi Hegerovi, čo zverejnil, spolu s odpoveďami aj v zostrihu videa a krátkom statuse na sociálnej sieti.

Čo je Slovensko ochotné urobiť pre víťazstvo Ukrajiny?

„Heger stratil nervy. Po mojej otázke, čo všetko je ochotný obetovať za Zelenského, sa začal rozčuľovať, že vraj „čo sú to za otázky?!“ Nuž, normálne otázky každého racionálne zmýšľajúceho človeka, ktorý nechce prísť kvôli vojnychtivým politikom o všetko. Všetci vidíme, že na Ukrajinu sa toho posiela čoraz viac. A nemá to konca… Najprv humanitárna pomoc, potom peniaze, následne náboje, rakety a teraz tanky. Diskutuje sa už o stíhačkách a raketách dlhého doletu. Kam to zájde?!“ pýta sa v statuse Uhrík a dodáva: „Je milé, že pán Heger sa teší z toho, že je „probruselskejší ako Brusel“, ale my chceme premiéra, ktorý bude konečne aspoň raz aj proslovenský!“

Európa potrebuje podľa Milana Uhríka mier, o ktorom treba rokovať a nie bojovať

A čo sa teda odohrávalo na jednom z výborov v Národnej rade kam bol prizvaný aj Eduard Heger: „Pán premiér, čo je Slovensko ochotné urobiť pre víťazstvo Ukrajiny? Že či máme nejakú hranicu, lebo povedať, že Slovensko bude podporovať Ukrajinu všetkými možnými spôsobmi to je fajn, tomu rozumieme dobre, ale, kde sú nejaké hranice? Čo to znamená v praxi, aby ľudia vedeli, na čo sa majú pripraviť. To znamená, že koľko miliárd sme ochotní Ukrajine poslať? Všetky peniaze čo máme, alebo iba nejakú časť? Koľko zbraní sme ochotní Ukrajine poslať? Všetky?“ kladie vážne otázky europoslanec a šéf hnutia Republika.

Chorvátsky prezident tvrdí, že Ukrajina nepatrí do EÚ, lebo je najskorumpovanejšia

Počas vojny na Ukrajine zvyšujeme úroveň našich ozbrojených síl

Keď tu príde na nedostatok vojakov, sme ochotní poslať na Ukrajinu aj našich slovenských vojakov, aby tam bojovali? Skrátka sme pripravení aj napríklad ísť do vojny kvôli Ukrajine v rámci nejakej akcie NATO? Kde sú tie hranice, kde sú tie limity, kedy si povieme dobre, pomohli sme, koľko sme vedeli, ale teda toto už geopoliticky nevieme uhrať, a ani vnútropoliticky. A stačí! Bohužiaľ, taká je realita,“ hovorí ďalej Uhrík. „Ako prepáčte, toto sa ma pýta europoslanec na pôde európskeho výboru? No nesrandujte! Nesrandujte!“ pokúša sa poverený premiér „sfúknuť“ Uhríka a ukázať mu, že sa pýta „od veci“.

Podporuje Ukrajina mierové, alebo vojenské riešenie konfliktu? Pýta sa Radačovský

Spomínate tam, že Slovenská vláda sa hlási k tomu desaťbodovému Mierovému plánu prezidenta Zelenského, ktorý prezentoval summite G20, chcem sa spýtať kolegovia či vieme, čo ten Mierový plán zahŕňa. Okrem toho, že zahŕňa také štandardné veci ako je výmena zajatcov, to je v poriadku, zahŕňa aj takú vec ako je kompletná obnova územnej celistvosti Ukrajiny. Teraz sa chcem spýtať, a toto je otázka politickej reality, že či niekto z nás tu reálne verí tomu, že áno, Rusi budú vytlačení z Donecka, Luhaňska a z Krymu, prídu tam Ukrajinci a všetko bude v poriadku tak, ako bolo predtým, teda nebude tam žiadna občianska vojna pokračovať, žiadna partizánčina a všetko sa vráti do starých koľají. Ja to považujem za nemožné,“ pokračuje Uhrík.

Zdroj: FB / Milan Uhrík

„Viete, musím povedať, že trošku mi to lichotí, keď vy viete o záveroch, že sú bruselskejší ako Brusel. Je to v našom národnom záujme, aby situácia na Ukrajine dopadla čo najskôr, čo najrýchlejšie a čo najlepšie pre Ukrajinu. My počas vojny na Ukrajine zvyšujeme úroveň našich ozbrojených síl bez toho, aby sme museli nejako obstarávať, a skôr to môžeme mať. Sa na to môžeme pozerať z tohto pohľadu. A keď sa pýtate, kde sú naše limity? No my sme zodpovedný partner v rámci medzinárodných zmlúv,“ znela odpoveď povereného premiéra Eduarda Hegera.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x