22.6 C
Nitra
utorok, 25 júna, 2024

Blaha si opäť riadne kopol do Lipšica: Prečo ešte tento mafián nesedí v base?!

Je to boj dobra a zla? Ťažko povedať, pretože „za ušami“ majú obaja, lenže podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha sa opäť rozhodol zaútočiť na svojho veľkého nepriateľa – špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica.

Proti šéfovi špeciálnych prokurátorov Danielovi Lipšicovi tuho bojoval, a vlastne ešte stále bojuje, aj exminister spravodlivosti Štefan Harabin. Informácie a veci, ktoré na neho vytiahol vôbec nie sú malicherné, ba práve naopak. A rovnako vážne obvinenia smeruje k osobe Daniela Lipšica v statuse aj podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha, ktorý sa hneď v úvode pýta: „Prečo ešte Lipšic nesedí v base?!“

Je toto normálne? Lipšic vyšetruje Lipšica!

To, s čím prišla Pluska je podľa Blahu bomba. „Podľa Imreczeho je Lipšic namočený do kolosálnej korupcie s nadnárodnou zbrojárskou firmou… A sadnite si – prípad Lipšica vyšetruje Lipšic,“ konštatuje smerák a dodáva, že ide o kauzu z čias Radičove vlády, okolo ktorej sa motal nielen Lipšic, ale aj aktuálny Matovičov štátny tajomník na ministerstve financií Klimek. Obaja z Novy (dnes súčasť kandidátky OĽaNO). „V čase Radičovej vlády Lipšic nakupoval systém Detica a Imrecze hovoril o tučných úplatkoch. Ale čuduj sa svete, prípad pridelili Čurillovi a nič… Skutok sa nestal. Lipšicova špeciálna prokuratúra sa dokonca vyhráža Pluske a zastrašuje médiá, aby im vydali nahrávku s Imreczeho obvinením. Sicílski mafiáni by to nerobili inak, píše ďalej Blaha, podľa ktorého je ale najlepší fór to, že prípad vyšetruje (alebo skôr nevyšetruje) špeciálna prokuratúra, čo je monokratický orgán pod vedením Lipšica. „Čiže – kolektívny Lipšic. Chaloš vlastne vyšetruje samého seba,“ smeje sa podpredseda Smeru-SD.

Spravodlivosť si príde po Matoviča aj Lipšica. Je na nás, aby to prišlo čím skôr. Do boja! Burcuje verejnosť Ľuboš Blaha

„Na veľké prekvapenie všetkých zúčastnených, kolektívny Lipšic na osobu Lipšica nič nenašiel. Imreczeho obvinenia neviedli k trestnému stíhaniu Daniho „Money Money Money“ Lipšica ani Matovičovho štátneho. Namiesto toho Imreczeho spakovali Lipšicovi ľudia, strčili ho do väzby, dovydierali do fialova, spravili si z neho udavača a ten si teraz vymýšľa nejaké obskúrne organizované skupiny opozície,“ zamýšľa sa Blaha a dodáva, že odrazu už nikoho nezaujíma 100-tisícový úplatok Mikulca ani Lipšicove úplatky v súvislosti s Deticou. „A potom sa čudujeme, že Lipšicovmu špeciálu hovoríme – mafia,“ prízvukuje. „A táto mafia sa predviedla aj v týchto dňoch. Sme rodina nezahlasovala proti Robertovi Ficovi v parlamente a bum – odrazu je tu obžaloba na Vladimíra Pčolinského. Aká náhodička. Naopak, Sulík zahlasoval tak ako mal, a jeho kamarátka Plačková je odrazu frí lajk e brd. Sulík sa môže tešiť na stabilné dodávky kolagénu, možno sa ujde aj Geissenovcom,“ vysvetľuje sarkasticky Blaha.

Blaha označil Lipšica za symbol korupcie, podľa Fica by mal odísť z funkcie

Lipšic je zrejme najväčšie zlodejisko na Slovensku!

„Lipšicova mafia medzitým zastrašuje ľudí a robí domové razie za to, že máte názor. Prehľadajú vám byt, aby „názor“ našli. A šikanujú vás, lebo „mať názor“ je v slobode a demokracii neprijateľné. A celú túto mafiánsku štruktúru na čele s Lipšicom a Matovičom kryje americká ambasáda. Veľvyslankyňa Brinková dala kopu rozhovorov pre liberálne médiá, kde ospevuje vládu. Vraj sú úžasní a nie, ona neriadi prezidentku. Slovensko ľahlo smiechom. Preložme si to – keďže americkí hafani vo vláde vyzbrojujú Ukrajinu a poslúchajú na slovo, tak môžu opozíciu poslať aj do koncentrákov. Veľký brat zatlieska,“ pokračuje smerák v  sarkazme s poukazom na prezidentku Čaputovú, ktorá vraj môže udeliť vyznamenanie aj Šaňovi Machovi a americké médiá jej dajú pokoj. „Lipšic môže ukradnúť aj Gerlachovský štít a budeme sa tváriť, že tam nikdy nebol. Všetko je dovolené,“ píše poriadne štupľavo Blaha.

Blaha si opäť riadne kopol do Lipšica: Prečo ešte tento mafián nesedí v base?!
Zdroj: FB / Ľuboš Blaha

„No to, s čím prišla Pluska, neututlú. Slovensko sa pýta – prečo ešte Lipšic nesedí vo väzbe? Prečo jeho prípad riešia jeho podriadení? Prečo s tým nič nerobil Čurilla? A prečo, prepánakráľa, čuší prezidentka Čaputová? Tá, ktorá sa plnou svojou váhou postavila za Čurillovcov? Odrazu jej nevadí, že kamoš jej ex-poradcu Kubinu Lipšic je zrejme najväčšie zlodejisko na Slovensku?“ kladie viacero zaujímavých otázok asi najväčší kritik súčasnej vládnej garnitúry a hlavy štátu Ľuboš Blaha, ktorý na samý záver dodáva: „V Taliansku sa hlave mafie zvykne hovoriť „capo di tutti capi“. U nás sa jej hovorí jednoduchšie – Dano.“

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články