16.5 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Blaha ostro: Naď je klamár a podvodník. A ak o tomto podvode vedela aj Čaputová, aj ona podviedla celý slovenský národ

Tak ako obedy zadarmo nie sú zadarmo, ako vlaky zadarmo nie sú zadarmo, tak aj stíhačky MiG-29, ktoré sme darovali Ukrajine nebudú „zobchodované“ tak, ako sa nám to naši „neomylní a skvelí“ vládni politici nahovárali. Takže ako zvykne s obľubou hovoriť aj Igor Matovič – Nič nie je zadarmo!

O rozhodnutí darovať 13 našich stíhačiek MiG-29 Ukrajine rozhodla vláda minulý týždeň. Mali sme za to pôvodne dostať 700, neskôr až 900 miliónov eur. Mali, lenže nedostaneme, ba budeme ešte platiť. A to za vrtuľníky, ktoré sme pôvodne ani nepotrebovali. Slovensko dostane od USA 12 nových vrtuľníkov AH-1Z Viper od výrobcu Bell aj s príslušenstvom, výcvikom pilotov a k tomu viac ako 500 sofistikovaných rakiet AGM-114 Hellfire. Za to ešte bude musieť doplatiť okolo 340 miliónov v horizonte troch až štyroch rokov v rámci plánovaného obranného rozpočtu. Zvyšok, teda približne 660 miliónov dolárov, nám podľa dočasne povereného ministra obrany Jaroslava Naďa Spojené štáty darujú prostredníctvom amerického obranného vládneho fondu FMF.

Dostaneme americké vrtuľníky, ktoré nepotrebujeme

Štrnásť stíhačiek F-16 objednala od USA ešte vláda Petra Pellegirniho za 1,6 miliardy eur. Prvé z nich by mali prísť v prvej polovici roka 2024, čo je vyše roka po pôvodne dohodnutom termíne. „Táto ponuka je obrovsky výhodná a zásadným spôsobom zvýši obranný potenciál SR. Bojové vrtuľníky v súčasnosti vôbec nemáme, išlo by teda o úplne novú bojovú spôsobilosť,“ bráni náš, teda vlastne svoj vlastný, skvelý obchod „dočasne odvolaný“ minister Naď, podľa ktorého platí, že okrem kompenzácie z USA by Slovensko malo za naše darované stíhačky dostať aj zhruba 200 miliónov eur z Európskeho mierového nástroja. Celá táto transakcia sa však vôbec nepáči podpredsedovi Smeru-SD Ľubošovi Blahovi, ktorý sa na nej na sociálnej sieti Telegram miestami dobre baví a miestami poriadne zúri.

Blaha natvrdo: Zelenskyj vykúpe v krvi celý ukrajinský národ. Ja to nepovažujem za hrdinstvo, ale za vlastizradu!

„Poslali sme na Ukrajinu stíhačky a ešte za to budeme doplácať 340 mega!“ čertí sa hneď v úvode Blaha, podľa ktorého Naď dokonal svoj gigantický podvod. „Pamätáte, za naše MiGy sme mali dostať 900 miliónov? Takto Naď klamal celý národ. Boris Kollár sa tu zavzdušňoval, že peniaze pôjdu na sociálne veci a na rodiny, a preto treba darovať stíhačky na Ukrajinu. Výsledok? Od USA dostaneme vrtuľníky, ktoré boli vytvorené za účelom útočných operácii na mori pre americkú námornú pechotu. Vidíte niekde na Slovensku more? Ideme na niekoho útočiť? Naď sa dočista zbláznil? A viete, čo je najlepšie? Za americké vrtuľníky, ktoré nepotrebujeme, ešte budeme musieť zaplatiť 340 miliónov,“ zdupľoval ešte raz smerák, ktorý, sa hneď skraja pustil do kritiky niektorých vládnych politikov.

Blaha do toho opäť udrel: Ak múdri budú ticho sedieť, hlupáci budú ďalej vládnuť! Hlúpi ľudia vládnu svetu…

USA si z nás urobili garáž pre svoje vrtuľníky

„Čiže nieže pôjde niečo navyše na sociálne veci a na rodiny, ale ešte aj rodinám zoberieme, aby si tu mohli Američania odložiť a garážovať svoje bojové vrtuľníky. V skutočnosti totiž existuje na tieto vrtuľníky jediné využitie – keď zase USA na niekoho zaútočia ako prednedávnom na Irak, tak im v tom budeme asistovať. S americkými vrtuľníkmi. Iný zmysel to nemá. A ešte si za to zaplatíme. Aby sme po boku USA mohli viesť vojny. Predpokladajme, že proti Rusku. Šialené,“ konštatuje nahnevane Blaha, podľa ktorého si USA z nás urobili garáž pre svoje vrtuľníky. „A naši seniori si budú odtŕhať od úst, len aby sme za to Američanom mohli dať 340 miliónov. Z toho mohlo byť dramatické zvýšenie dôchodkov. Či masívna podpora rodín. Veď je tu katastrofálne zdražovanie,“ prízvukuje podpredseda Smeru-SD.

Blaha ostro: Naď je klamár a podvodník. A ak o tomto podvode vedela aj Čaputová, aj ona podviedla celý slovenský národ
Zdroj: Telegram / Ľuboš Blaha

„Ale nie – my budeme platiť USA, aby sa mohli ich zbrojovky zbaviť svojho nepotrebného vojnového materiálu, ktorý tu nikto nevie ani obsluhovať. A za toto sme odovzdali do vojny naše stíhačky, porušili ústavu a zatiahli Slovensko do vojny proti Rusku. Toto spáchal Heger, Naď a Čaputová. Opakujem – toto je podvod veľký ako Amerika. Nedostali sme od USA žiadnych 900 miliónov. Dostali sme útočné zbrane, ktoré nepotrebujeme a musíme dať za ne neuveriteľných 340 mega, ktoré vláda ukradne z pomoci ľuďom,“ píše záverom nahnevaný Ľuboš Blaha, ktorý ešte dodáva: „Naď je klamár a podvodník. Najväčší na Slovensku! A ak o tomto podvode vedela aj Čaputová, tak by mala okamžite rezignovať na funkciu prezidenta, pretože rovnako ako Naď podviedla celý slovenský národ.“

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x