17.1 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Robert Fico: Smer preberá iniciatívu v boji so zdražovaním potravín. Tak sa to robí, do psej matere!

Strana SMER – slovenská sociálna demokracia preberá iniciatívu v boji so zdražovaním potravín, lebo vláda rezignovala na svoju úlohu.

Juraj Blanár:

Na neschopnosť vlády riešiť enormný rast cien potravín sa nedá pozerať. Konkrétne návrhy predkladáme ako opozičná strana už od septembra 2021, kedy sme zvolávali prvú mimoriadnu schôdzu parlamentu a takýchto návrhov bolo deväť. Všetky odmietli. Musíme konštatovať, že rovnako zlyhala aj pani prezidentka, a to tým, že vládu chce nekriticky chrániť až do 30. septembra. Je to nezvyklé, že ako opozícia preberáme iniciatívu a ja ako podpredseda parlamentu zvolávam vo štvrtok 30. marca za okrúhly stôl všetkých, ktorí majú vplyv na výšku cien potravín. Nerobíme politiku, čím horšie tým lepšie a želáme si, aby ľuďom bola poskytnutá pomoc čo najrýchlejšie.

„Keď vás oblejem ho*nom, darmo sa umyjete. Smrdieť budete vždy,“ vraví Martin Nemky, ktorý „neprehodil kabát“, keď strane Smer-SD padli preferencie

Richard Takáč:

Už aj obchodné reťazce si uvedomujú, že neschopnosť vlády reagovať na drastické 30 percentné zdražovanie potravín sa môže obrátiť aj proti nim v podobe radikálnych štátnych regulačných opatrení. Prišli preto s marketingovým ťahom o akomsi zastropovaní cien vybraných druhov potravín. Ľudia sa týmto ťahom nenechali oklamať a chápu, že za týmto zastropovaním cien potravín, často aj zbytočných ako je víno, je len vytvorenie ďalšieho priestoru na zdražovanie. Pomoc ľuďom musí prísť v podobe odborného postupu, ktorý môže vzniknúť len v diskusii medzi štátom a všetkými zainteresovanými. Štát by mal ponúknuť prvovýrobcom odvodové úľavy, kompenzácie cien energií, nižšiu DPH, od obchodných reťazcov bude očakávať solidaritu v podobe nižších ziskov, ktoré sú rekordné.

Blaha ostro: Naď je klamár a podvodník. A ak o tomto podvode vedela aj Čaputová, aj ona podviedla celý slovenský národ

Robert Fico:

Všetci vieme, že zázračná ruka voľného trhu zlyhala. Vedie len k zdražovaniu a znižovaniu životnej úrovne. My v SMERE – slovenská sociálna demokracia uznávame úlohu štátu v krízových situáciách. Štát, vláda, parlament, prezidentka sa nemôžu len mlčky pozerať na besniace ceny potravín. Musia sa v riadnom dialógu s výrobcami, odbormi a obchodnými reťazcami dohodnúť na tom najlepšom pre ľudí pri plnom rešpektovaní oprávnených záujmov výrobcov a obchodníkov. Som veľmi rád, že o stretnutie, ktoré organizujeme vo štvrtok pod záštitou podpredsedu NR SR Juraja Blanára a odbornou kuratelou nášho podpredsedu Richarda Takáča je záujem. Ak aj nedôjde k definitívnej dohode, stretnutie poskytne obrovský potenciál návrhov na najbližšie mesiace a pre novú vládu, v ktorej samozrejme chceme byť a ktorá bude musieť okamžite zasiahnuť proti ďalšiemu zdražovaniu. Tak sa to robí, do psej matere!

YouTube video

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x