17.1 C
Nitra
pondelok, 27 mája, 2024

Blaha natvrdo: Zelenskyj vykúpe v krvi celý ukrajinský národ. Ja to nepovažujem za hrdinstvo, ale za vlastizradu! (VIDEO)

Občas sa zvykne vravieť, že politika je pánske huncútsvo. Ona skutočne taká asi aj je, lenže tí „páni“, ktorí sa s ľuďmi zahrávajú, rozhodne nerobia žiadne nevinné huncútsva. A vidieť to v ostatných asi dvoch rokoch najmä u nás na Slovensku, hoci v ruka v ruke s nami sa drží aj Európska únia a jej vedenie.

Poslanci v našom parlamente sú na seba niekedy ako také psy. Štekajú, štekajú, ale nepokúšu sa. Teda až na Igora Matoviča, ktorý je občas ako rotvajler, ktorý sa zahryzne a nechce svoju „korisť“ pustiť, pokiaľ je to len možné. Za celkom „milého“ psa môžeme však považovať podpredsedu strany Smer-SD, ktorý vie síce tiež poriadne štekať, pričom mu je jedno na koho, hlavne, aby bol z „tej druhej strany“. Aj teraz si vybral za obeť kolegov poslancov z liberálneho bloku, ktorý, ako ukazuje video, poriadne naložil.

Vďaka rozhodnutiu Dubčeka a Husáka u nás nezomierali ľudia

Ľuboš Blaha si tentokrát v parlamente zobral na paškál Petra Osuského (DS – SaS), Ondreja Dostála (OKS – SaS), Jána Budaja (OĽaNO-NOVA, Demokrati), Tomáša Lehotského (Za ľudí, SaS), Alojza Baránika (SaS) a Jána Benčíka (Za ľudí, SaS). Teda naozaj parádnu zostavu, ktorá podobné prezliekanie kabátov a politické presúvanie sa zo strany na stranu. „Pán Osuský, vy ste vlastne slúžili komunistom. Ako ste povedali, komunisti potrebovali lekárov, a vy ste im teda úslužne slúžili. Fantastické, vy ste taký hrdina, vy ste tak bojovali s bývalým režimom. Úžasné. A viete, keď hovoríte o bývalom režime, že to boli ľudia, ktorí boli dobytok, tak bol dobytok aj Dostál, ktorý písal pre marxisticko-leninské Nové Slovo? Alebo Budaj, ktorý slúžil ŠtB?“ začal Blaha hneď od úvodu poriadne zostra.

Blaha: Káčer nenávidí Slovákov, nenávidí mier. A grobiansky nadáva ľuďom

„Viete, trochu si urovnajte vzťahy so svojimi liberálnymi súdruhmi, pretože takto im nadávať to naozaj nie je pekné. Pán Lehotský, keď vy hovoríte o odbornosti Smeru, tak váš najväčší právnik je bývalý taxikár pán Baránik, a váš odborník na geopolitiku je pán Osuský, čo je mastičkár. Prepáčte, vy naozaj o odbornosti nehovorte. Ja som vyštudoval politológiu a napísal som tucet kníh o politológii, o medzinárodných vzťahoch aj o filozofii. Toto si naozaj doštudujte,“ odporúča smerák. “Ale zaujímavá myšlienka tu prišla od pána Benčíka, ktorý spomenul rok 1968. Jemu by som chcel pripomenúť toľko, že môže sa nám to nepáčiť čo urobili vojská Varšavskej zmluvy, ale pravda je taká, že vďaka rozhodnutiu či už Alexandra Dubčeka, alebo neskôr Gustáva Husáka na Slovensku nezomierali státisíce ľudí. Nezomierali milióny,“ ide si svoje Blaha.

Nič sprostejšie a bezcharakternejšie ešte nikto v našom parlamente o Slovákoch nepovedal

YouTube video

V tom je ten rozdiel medzi Zelenským, že Československo sa vtedy rozhodlo nebrániť, ale radšej sa dohodnúť. A dnes vďaka tomu žijeme aj my. Ale Zelenskyj vykúpe v krvi celý ukrajinský národ. Ja to nepovažujem za hrdinstvo, ale za vlastizradu. Ak niekto nechá umierať deti, ženy, vlastný národ vo vojne, ktorú nemôže vyhrať… Ja si myslím, že rozhodne lepšie rozhodnutie urobil Alexander Dubček, a som na to hrdý,“ skonštatoval nekompromisne Ľuboš Blaha, ktorý ešte dodal: „Slovensko je dnes veľmi rozdelené medzi tých, ktorí chcú vojnu a tých, ktorí chcú mier, ale je dobré, že ľudia môžu vidieť, že politici ako Naď, Heger, Čaputová, Osuský, Dostál chcú vojnu, a že my chceme mier.“

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x