8.1 C
Nitra
utorok, 20 februára, 2024

Blaha k smrti generála Milan Lučanského: Presne pred rokom ho „zasamovraždili“. Zničíme mafiu, ktorá mu zobrala život. To sľubujeme!

Pre mnohých bol hrdinom, pre iných kontroverzným človekom, ktorému sa však jeho údajné protizákonné prehrešky dokázať nikdy nepodarilo. Generál Milan Lučanský sa dobrovoľne prihlásil na polícii s nádejou, že všetko vysvetlí, stal sa ale pravý opak. Záhadné udalosti okolo jeho osoby skončili napokon doteraz nevyšetrenou „samovraždou“.

Smrť policajného exprezidenta Milana Lučanského stále rozdeľuje spoločnosť. Jedni majú jasno v tom, že sa v cele zabil sám, iní sú zase presvedčení, že mu na druhý svet niekto pomohol. A to aj v kontexte nepochopiteľných udalostí, ktoré sa diali niekoľko dní pre dtým. Medzi tých, ktorí verzii o samovražde neveria, patrí i podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha, ktorého status jasne napovedá, čo si o jeho smrti myslí, a čo bude v tento čierny deň slovenskej demokracie robiť.

Partia okolo Matoviča a Lipšica spustila hon na generála

Blaha k smrti generála Milan Lučanského: Presne pred rokom ho „zasamovraždili“. Zničíme mafiu, ktorá mu zobrala život. To sľubujeme!
Policajný exprezident a generál Milan Lučanský je pochovaný na Národnom cintoríne v Martine. Zdroj: FB Milan Lučanský

Ľuboš Blaha sa netají tým, že sa dnes, na prvé výročie smrti generála Milana Lučanského, vyberie na Národný cintorín do Martina, kde je pochovaný, zapáliť sviečku a zaspomínať si na neho. „Hrdinom ako Milan Lučanský by iné štáty stavali pomníky. Bojoval s hrubokrkou mafiou a vyhral. Vďaka nemu dnes moje deti žijú v bezpečnejšej krajine. Vďaka generálovi. Namiesto fanfár dostal od vlády väzbu, samovylupnutie oka a smrť. Presne pred rokom ho „zasamovraždili“ – prípad dodnes nie je vyšetrený,“ konštatuje smerák a vzápätí zhŕňa isté udalosti. „Milan Lučanský bol na slávnom Remišovej zozname ľudí, ktorých treba zlikvidovať. Remišová mu prečiarkla tvár a vyslala signál, kto má byť odpravený. Partia okolo Matoviča a Lipšica spustila hon na generála,“ píše Blaha a pokračuje v menovaní istých osôb, ktoré spája s jeho smrťou.

Uplynul rok od zadržania Milana Lučanského: „Vrahovia nech sa boja. Boh videl, čo sa dialo,“ odkazujú ľudia

„Tódová si naňho vymýšľala špinu v Denníku N, Lipšicovi klienti ho udávali z úplných nezmyslov. Lipšicovi ľudia na polícii zabrali. Čurillovci strčili generála do väzby. Matovič písal oslavné statusy – vraj je to zázrak a vraj si to máme užívať. Vedel, čo príde. Vrah si to užíval. Prokurátor Kysel žiadal útekovú väzbu. Vraj generál môže utiecť do USA. Ten generál, ktorý sa dobrovoľne vrátil z Chorvátska. Ten generál, ktorý v USA už dávno nemal žiadnu nehnuteľnosť – špeciálny prokurátor Kysel bohapusto klamal. Sudkyňa Záleská poslala Milana Lučanského do väzby. To je tá istá sudkyňa, ktorá neskôr „popraví“ Dušana Kováčika a ani len nepripustí jeho obhajobu. Tódovej kamarátka… Ich človek,“ vymenoval Blaha skupinu ľudí, ktorých viní z toho, že Milan Lučanský je mŕtvy. To ale nie je všetko, pretože na rad prišli udalosti, ktoré sa exprezidentovi polície vo väzbe stali.

Miroslav RADAČOVSKÝ: Vyjadrenie k úniku trestného oznámenia v kauze Lučanský

Zahladzovali sa stopy a pripravoval sa posledný útok

„Strčili ho do väzby do Prešova, čo najďalej od domova. Krátko na to sa na cele „potkol o papuču“. Tak nešťastne, že si samovylupol oko. Toto je oficiálna verzia. Je niekto na Slovensku, kto tomuto verí? Operovali ho v Ružomberku – v nemocnici, ktorú mal pod kontrolou Naď, Lengvarský a Lipšicovi ľudia. Nie v Prešove, ale v ďalekom Ružomberku. Aké náhody. Prevrátili ho z vozíka a ďalej mučili. Zahladzovali sa stopy. A pripravoval sa posledný útok. Sťahovala sa slučka,“ konštatuje podpredseda Smeru-SD a dodáva, že prokurátor Kysel nedovolil Milanovi Lučanskému akýkoľvek kontakt s rodinou. „Báli sa, že prehovorí,“ prízvukuje Blaha, podľa ktorého generál nemohol dostať ani list od svojej dcérky. „Surovosť a krutosť, ktorá sa nedá vysvetliť. Keď sme to neskôr čítali, do očí sa tisli slzy. Toto sa dialo na Slovensku v 21. storočí. Keď som sa na to Kysela na verejnom vypočutí pýtal, videl som v jeho očiach radosť – vedeli, že ho mučia a užívali si to. Tak ako Matovič kázal. Nerobili žiadne úkony – len mučili,“ pridáva surovo smerák.

Rekonštrukcia prípadu úmrtia Milana Lučanského má byť v januári 2022

Milana Lučanského podľa Blahu záhadne premiestňovali z cely na celu. „Neskôr tvrdili, že mal samovražedné sklony – a preto ho dali na samotku s dvojposchodovou posteľou… No jasné. Vytvárali si alibi. A potom generál zomrel. Vymysleli si samovraždu. Tepláková bunda. Ležmo. Za pár minútiek. Kto tomu verí? Milan Lučanský príliš veľa vedel. A potrebovali sa ho zbaviť,“ neskrýva svoj názor Blaha, podľa ktorého v každej inej krajine by okamžite odstúpila ministerka spravodlivosti. „Zomrel hrdina. V jej väzení,“ píše smerák, ktorý si ani ďalej nedáva servítku pred ústa. „Kolíková sa arogantne vysmievala Slovákom a sypala soľ do rán rodine – v stupídnej šou v televízii zakrákala, že vraj Lučanský nebol hrdina ako Kuciak. Čurillovci jeho smrť oslavovali. Tí istí čurillovci, ktorých zastupuje Lipšicov človek a bývalý poradca Čaputovej Kubina. Tí istí čurillovci, ktorí sú obvinení zo systému narafičených mafiánskych udaní – a otvorene sa ich zastáva prezidentka Čaputová.“

Tomuto sa hovorí policajný teror, je to učebnicová policajná brutalita! Perlí Blaha (VIDEO)

Zabili hrdinu. Zabili otca rodiny. Zabili dobrého človeka

„Pamätáte, ako 17. novembra na proteste stála družka udavača Mikulca? Išlo o zosnulého mafiána Martina Mikulca, ktorý bol v spojení s čurillovcami. Stála tam spolu s dcérou. S transparentom „Mafia zabila môjho muža!“ A pod tým „My sme Čurillove obete“. Tá pani už nežije. Pred pár dňami ju zavraždili. To len tak mimochodom. Zomrel aj hlavný udavač v prípade Milana Lučanského. František Böhm. Jeden z čurillovcov mu „omylom“ nechal doma arzenál zbraní a on sa zabil. Tie náhodičky. Zomrel človek, ktorý si to celé vymyslel – už viac nepovie pravdu,“ zhŕňa Blaha ďalšie záhadné udalosti, ktoré sa skončili smrťou ľudí pohybujúcich sa v kruhoch súvisiacich s Lučanským.

Podľa podpredsedu Smeru-SD je pravdou, že Milan Lučanský nikdy neurobil nič zlé. „Lipšicovi a Kubinovi klienti si naňho vymysleli špinu, a potom bol vo väzbe odpravený. A odvtedy Matovičova mafia iba zahladzuje stopy,“ prízvukuje Blaha. „Zabili hrdinu. Zabili otca rodiny. Zabili dobrého človeka. Neviem, ako vy, ale ja zajtra idem zapáliť sviečku do Martina. O 14.00 na Národný cintorín. Nech horí a pripomína, že spravodlivosť zvíťazí. Milan Lučanský zničil mafiu, ktorá pustošila Slovensko. My zničíme mafiu, ktorá zobrala život jemu. To sľubujeme,“ odkazuje Ľuboš Blaha na samý záver svojho opäť riadne ostrého statusu.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články