5.9 C
Nitra
nedeľa, 27 novembra, 2022

Mazurek dostal pokutu 20-tisíc eur za slová o „covidovom prorokovi“ Sabakovi. „Žijeme v plnohodnotnom novodobom fašizme,“ soptí Milan Uhrík (VIDEO)

Mediálne známy lekár Peter Sabaka si príde zrejme k veľmi slušným peniazom. Po tom, ako dostal celkom slušnú sumičku za štátne vyznamenanie, mu teraz cinknú na účet ďalšie peniažky. Tentokrát ich vysúdil na poslancovi Milanovi Mazurekovi z hnutia Republika, podľa rozhodnutia súdu, za ohováranie a krivdu.

Infektológ doktor Peter Sabaka mal podľa europoslanca a šéfa hnutia Republika Milana Uhríka dostať za štátnu cenu Jozefa Miloslava Hurbana 28-tisíc eur. Lekárovi sa však nepáčili nielen slová, ktoré na jeho osobu vyslovil samotný Uhrík, ale i jeho spolustraník a poslanec parlamentu Milan Mazurek, podľa ktorého je vraj „covidovým prorokom“, a tak ich oboch zažaloval. Od Uhríka v predžalobnej výzve pýtal Sabaka 28-tisíc eur, od Mazureka žiadal rovných 20-tisíc. Tie teraz sudca Sabakovi priklepol, na čo zareagoval šéf hnutia Republika statusom aj videom.

Právny štát už táto vláda úplne zlomila cez koleno

Šéf hnutia Republika Milan Uhrík považuje za zvrátené rozhodnutie sudcu z Kežmarku Juraja Šteffela vyplatiť do troch dní doktorovi Petrovi Sabakovi odškodné 20 000 eur! „Za to, že Milan Mazurek nazval Sabaku „covidovým prorokom“. Súdy už vydávajú rozhodnutia bez pojednávania, bez možnosti vyjadriť sa, bez možnosti obhájiť svoj názor. A odvolanie nemá odkladný účinok…,“ konštatuje v krátkom statuse Milan Urík, ktorý ešte na samý záver dodáva: „Áno priatelia, žijeme v plnohodnotnom novodobom fašizme. Právny štát už vláda úplne zlomila cez koleno. Snažia sa umlčať a zastrašiť každého s iným názorom. Hnev ľudí sa im však vracia ako bumerang, ktorý ich skôr či neskôr zrazí na kolená.“

Republika: Ste banda cynikov, chrapúňov, toto si nedovolila ani dynastia Kimov v Severnej Kórei! (VIDEÁ)

Prirodzene, europoslanec sa neubránil ani tomu, aby celú záležitosť okomentoval vo zverejnenom videu. „Predstavte si, že patríte k tej hŕstke ľudí, ktorých ešte neomrzelo sledovanie mainstreamových diskusií o Covide a obmedzeniach, ktoré vraj treba proti ľuďom stále zavádzať. Logicky vás napadne, že s týmito ľuďmi, ktorí v týchto masmédiách vystupujú máte, ako slobodný občan, s vlastným názorom, prirodzené právo nesúhlasiť,“ hovorí v úvode videa Uhrík.

Mazurek dostal pokutu 20-tisíc eur za slová o „covidovom prorokovi“ Sabakovi. „Žijeme v plnohodnotnom novodobom fašizme,“ soptí Milan Uhrík (VIDEO)

A to obzvlášť ak ste priaznivec opozície a nesúhlasíte so súčasným nefunkčným riešením koronakrízy. „A tak o lekárovi, ktorý v lete rozpráva v médiách ako nás na jeseň čakajú desaťtisíce mŕtvych, v rámci slobody svojho názoru vyhlásite napríklad to, že je covidový prorok. Tento lekár na vás podá žalobu, a o chvíľu si v pošte nájdete rozhodnutie sudcu, že tomuto lekárovi sa máte do troch dní verejne ospravedlniť a zaplatiť mu 20-tisíc eur odškodné. Bez pojednávania, bez procesu, bez možnosti aby ste sa mohli vyjadriť a zdôvodniť tento svoj názor,“ pokračuje rozčertený a znechutený Uhrík vo videu.

Republikán Mazurek poriadne naložil koaličníkom. Neuveríte, čo im vykričal, a pritom mal naozaj pravdu (VIDEO)

Tento režim popiera bez hanby už všetky právne princípy

„Poviete si, že to je choré a absurdné, že to sa v normálnom štáte nikdy nemôže stať. Na Slovensku sa to však deje, pretože presne toto sa stalo Milanovi Mazurekovi, ktorý sa „previnil“ len tým, že doktora Sabaku verejne nazval covidovým prorokom,“ vysvetľuje šéf hnutia Republika a prezrádza aj to, čo už napísal v statuse, teda ako v celom prípade Mazurek rozhodol kežmarský okresný sudca Šteffel, čo je podľa neho bizarné rozhodnutie. „Doktor Sabaka si svojimi perlami v médiách buduje povesť sám. Toto rozhodnutie vydal sudca vo forme neodkladného opatrenia, ktoré je vykonateľné prakticky okamžite. A keď sa proti nemu aj odvoláte, tak to nemá odkladný účinok na vykonanie samotného rozhodnutia,“ konštatuje Uhrík, podľa ktorého sa neodkladné opatrenie má využívať iba pri výnimočných a mimoriadnych prípadoch na zabránenie vzniku nezvratných škôd.

Mazurek to Matovičovi poriadne natrel: Tento narušený blázon terorizuje Slovensko jedným nepríčetným nápadom za druhým (VIDEO)

„Je nemysliteľné, aby súdy využívali tento mimoriadny prostriedok na umlčiavanie opozičných názorov a vymazávanie komentárov kritických voči vláde a informáciám, ktoré zaznievajú v médiách,“ hovorí okrem iného vo videu europoslanec a šéf hnutia Republika, ktorého úlohou je aj boj za občanov, ktorí majú na riešenie koronakrízy iný názor. Na prípade Milana Mazureka chce vraj upozorniť na to, akú právnu anarchiu tú táto vláda zavádza, ako ich režim  popiera bez hanby už všetky právne princípy, ako zneužívajú políciu, vojakov, ako cez Kolíkovú ohýbajú právny systém, v rámci ktorého sa bežný občan už nemá šancu dovolať sa spravodlivosti.

„Tú známu boľševickú zásadu, že „právo je iba vôľa vládnucej triedy povýšená na zákon“, dotiahli títo mocichtiví diletanti k úplnej cynickej dokonalosti,“ konštatuje Milan Uhrík, podľa ktorého systému strašne vadí, že ľudia ako Mazurek upozorňujú na prešľapy súčasnej vlády a na táraniny, ktoré zaznievajú v médiách. „Ubezpečujem vás, že v presadzovaní politiky zdravého rozumu neprestaneme, budeme za vami a vašimi právami stáť až tento chorý, fašistický režim nepadne. Až kým sa na Slovensku nebude znovu normálne žiť,“ prízvukuje na samý záver videa Milan Urík.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články