21.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Beňová o šialenstve Ursuly von der Leyenovej: Na tento rok bolo v utajených zmluvách objednaných 450 miliónov vakcín!

Šialenstvo menom COVID-19 síce už pominulo, jeho dôsledky ale ani zďaleka nie. Dôsledkami nemyslíme iba zbytočne vysoké počty mŕtvych, za ktoré by mal niekto niesť zodpovednosť, ale aj za doslova rozhajdákané miliardy eur za experimentálne vakcíny, ktoré sa vôbec neukázali ako spásonosné. Skôr naopak!

Na experimentálne vakcíny sa vznášala kritika mnohých odborníkov od samého začiatku, nikto ich však nepočúval, ba oni sami boli „odborníkmi“ označovaní za hoaxerov a antivaxerov. A aby toho nebolo málo, nad všetkým držala ochranné krídla predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová, ktorá nakúpila také množstvo vakcín, akoby chcela zaočkovať niekoľkokrát celú Európu. Že ryba smrdí od hlavy sa v tomto prípade potvrdilo, lenže dostane sa jej za to aj zaslúženej „odmeny“? Ako píše v statuse europoslankyňa Monika Beňová, tak zrejme ani nie.

Beňová o šialenstve Ursuly von der Leyenovej: Na tento rok bolo v utajených zmluvách objednaných 450 miliónov vakcín!
Zdroj: FB / Monika Beňová

Nemecko „vyhodilo“ okolo 40 miliónov vakcín!

Europoslanci v Strasburgu totiž pred pár dňami hlasovali aj o správe o európskej ombudsmanke. „Najvypuklejšou témou bolo „úradovanie“ predsedníčky Európskej komisie Ursuly von der Leyen a uzatvorenia kontraktu na nákupy vakcín počas pandémie Covid19. Všetko je utajené, zmluvy, spôsob, ako boli vyjednané ceny, dĺžka trvania kontraktu a najmä súkromná komunikácia predsedníčky EK Ursuly von der Leyen, ktorá bola „vymazaná“. Píšem o tejto téme opakovane najmä z dôvodu, že sa dostali „von“ nové informácie,“ píše hneď v úvode Beňová.

Doktorka Peková opäť šokuje: Pfizer nám zatajuje veci, ktoré by sme mali poznať!

„Tak napríklad, že vakcíny boli zazmluvnené až do roku 2027, cena jednej je 19,50 eura a na tento rok bolo len od Pfizeru objednaných 450 miliónov. Celková hodnota kontraktu je cca 8,8 miliardy eur. Pritom už minulý rok sa treťou, prípadne štvrtou dávkou zaočkovalo len minimum občanov EÚ, a len také Nemecko „vyhodilo“ okolo 40 miliónov vakcín. A nikto nenesie zodpovednosť, nikto neodpovedá na elementárne otázky, nikto nevidel kontrakt,“ soptí slovenská europoslankyňa.

Muž, ktorý PREHOVORIL o problémoch PO OČKOVANÍ: Druhá dávka mi definitívne zničila život

Beňová o šialenstve Ursuly von der Leyenovej: Na tento rok bolo v utajených zmluvách objednaných 450 miliónov vakcín!
Zdroj: FB / Monika Beňová

Mesík: Majú EUrópania hynúť ako muchy aby mali Pfizer a spol. Vianoce po celý rok?

Je to nehanebné a pokrytecké

Beňovú v tejto súvislosti štve aj tá skutočnosť, že na sociálne programy nie sú voľné zdroje. „Je to nehanebné a pokrytecké ako celá súčasná Európska komisia a aj väčšina predsedov politických skupín v EP, ktorí na Konferencii predsedov odsúhlasili, že predsedníčka EK sa nemusí zodpovedať vlastne nikomu. Poverený minister zdravotníctva a poverený predseda vlády SR musia žiadať vysvetlenia v Rade. Chýbajú nám zdroje už prakticky na všetko!!!“ hnevá sa Monika Beňová, ktorá priložila aj link na zaujímavý článok – https://www.politico.eu/…/europe-coronavirus-vaccine…/.

„Namiesto sociálnych programov, zastropovania cien energií či pomoci zraniteľným skupinám sa bude hlasovať o financiách na výrobu munície a zbraní. Všetci sa tu už fakt zbláznili?!?“ napísala štipľavo na samý záver Monika Beňová. A čo na to Slováci? Tým síce svojimi riadkami opäť poriadne zdvihla tlak, ale drvivá väčšina s ňou súhlasí, ba proti EÚ aj samotnej Ursule von der Leyenovej by postupovali oveľa tvrdšie a razantnejšie.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x