17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Americký senátor jasne: To, čo sa deje na Ukrajine nie je pre dobro ukrajinského ľudu, ale preto, aby doviedli Rusov ku krvi (VIDEO)

Sú niektorí dnešní politici tak „zadubení“, alebo až tak priveľmi poslušní istým skupinám, že nerozmýšľajú nad realitou, a navyše sa pokúšajú vymývať mozgy ľuďom, ktorí ešte rozmýšľajú? Otázka ťažká, odpoveď však ani tak nie – sú!

Vojnu na Ukrajine hodili USA a ich prisluhovači na Rusko, pričom zabudli na viaceré aspekty, ktoré jej predchádzali. Navyše, vojny inde vo svete, ktoré rozpútali USA a ich poskokovia v NATO si vždy dokázali „ospravedlniť“ v záujme vyššieho cieľa či boja proti terorizmu. Aj v Amerike sú však politici, ktorí majú mozog a používajú zdravý rozum, ktorý je podporovaný argumentami. Jedného takého, amerického senátora Erica Brakeya, ukázal v zostrihu videa Ondrej Staško.

Americký senátor jasne: To, čo sa deje na Ukrajine nie je pre dobro ukrajinského ľudu, ale preto, aby doviedli Rusov ku krvi (VIDEO)
Americký senátor Eric Brakey si vo svojom vystúpení v americkom kongrese servítku pred ústa nedával. Zdroj: screenshot video FB / Ondrej Staško.

USA by si mali spomenúť na vojnu v Líbyi

Eric Brakey sa pred svojich kolegov postavil s prejavom o politike USA týkajúci sa Ukrajiny, pričom spomenul aj kroky Ameriky v iných, ale obdobných prípadoch ako je ten súčasný medzi Ruskom a USA. A porovnanie je to veru náramne zaujímavé. „Niektorí hovoria, že NATO je obranná aliancia. Čo teda robí Rusku starosti?“ hovorí v úvode Brakey a dodáva, že by ich požiadal, aby to povedali Moammarovi Kaddáfinmu, bývalému vodcovi Líbye. „Jeho vláda nenapadla žiadnu inú krajinu, a pritom jeho život skončil. Po vojne, ktorú v jeho krajine viedlo NATO, a ktorá zmenila režim, bol zabitý na ulici. Toto robí vojenská obranná aliancia. A za akým účelom? Samozrejme, žiadne humanitárne výsledky. Dnes, v 21. storočí, sa obyvatelia Líbye nachádzajú na trhoch s ľuďmi pod otvoreným nebom,“ nedáva si americký kongresman servítku pred ústa.

Belousovová: Ukrajina Rusko neporazí ani s pomocou západu. USA aj celý Západ to vedia

„Pravdupovediac, nie je pre nás príliš ťažké si predstaviť, ako by naša krajina reagovala na ruskú vojenskú hrozbu na našich hraniciach, pretože vieme, ako Amerika reagovala počas kubánskej krízy. Prezident Kennedy považoval ruské rakety pri našich brehoch za provokáciu, a prijal kroky k zabezpečeniu našej krajiny, ako by to urobil každý národný vodca zodpovedný pred svojím ľudom keď sa k ich krajine priblížia ozbrojené sily protivníka. Iba blázni by do takej situácie postavili krajinu s jadrovým arzenálom zahnanú do kúta, vystrašenú a zúfalú, a potom odmietnuť všetky ponuky k rokovaniam,“ oponuje rozumnými argumentami americký senátor, podľa ktorého Kennedy vtedy našťastie vyjednával, používal diplomaciu, aby zmiernil nebezpečenstvo tejto situácie.

Vojnu na Ukrajine môže ukončiť len rokovanie medzi USA a Ruskom, tvrdí Radačovský

Vodcovia v Amerike zabudli na diplomaciu

„A dnešní predstavitelia vo Washingtone sa zdajú byť neochotní, alebo neschopní, toto umenie využiť. Miesto toho naši dnešní vodcovia zabudli na diplomaciu a priviedli vojnu k poslednej bitke Ukrajincov. Nie však pre dobro ukrajinského ľudu, ale preto, aby doviedli Rusov ku krvi, ako to spravili v Afganistane v osemdesiatych rokoch. Táto pozícia nie je pre ukrajinský ľud, nie je to pre Američanov. To je pre impérium, ktoré teraz stojí namiesto niekdajšej hrdej republiky na hore mŕtvol na udržanie globálnej hegemónie,“ dodal na samý záver americký senátor Eric Brakey.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x