21.1 C
Nitra
utorok, 25 júna, 2024

Belousovová sa opäť obula do Čaputovej: Načo bola na Ukrajine? Vylepšiť si imidž?

Proti slovám a opisom stavu vojny na Ukrajine, ktoré prezentujú nielen naši vládni koaliční politici, ale aj im naklonené mainstreamové média sa dvíha čoraz väčšia vlna kritiky. A neznižuje ju ani fakt, že špeciálna „úderná jednotka“ zametá na sociálnych sieťach všetky nežiadúce statusy a komentáre.

Kto nejde s nami ide proti nám! Okrídlená veta, ktorú používajú mnohí na to, aby ukázali na svojich oponentov s tým, že oni sú tí zlí. Lenže je to vždy naozaj tak? Že nie hovoria a píšu dnes už nielen viacerí bežní Slováci, ale aj expolitici. Medzi nimi i exnárodniarka a súčasná šéfka strany Národ a Spravodlivosť Anna Belousovová, ktorej status je opäť poriadne ostrý.

Kde sa striedalo toľko „návštevníkov“ ako na Ukrajine?

Prozápadné mainstreamové médiá podľa Belousovovej hovoria o vojnovom konflikte na Ukrajine ako o najväčšom od čias druhej svetovej vojny. „Pritom ja osobne si nepamätám, aby sa v hocijakej krajine, ktorá sa nachádzala, či nachádzala de facto vo vojne, striedalo toľko zahraničných návštev, ako sa to deje na Ukrajine. Boli a sú konflikty aj v iných častiach sveta, no nikto zo západných predstaviteľov nenavštevuje napríklad Irak, Sýriu, či Jemen. Takisto tam umierajú nevinní ľudia ako vo všetkých vojnách,“ konštatuje hneď v úvode exnárodniarka a dodáva, že nikto z týchto návštevníkov nemal záujem od roku 2014 vyjadriť svojou prítomnosťou, alebo inak solidaritu obyvateľom na východe Ukrajiny, ktorých Kyjevská vláda vyhlásila za teroristov a pomocou armády sa snažila toto územie od nich „oslobodiť“ , t.j. doslova vyhubiť ich za cenu tisícov nevinných obetí.

Belousovová: Mnohí zo zajatých ukrajinských vojakov mali telá potetované nacistickými symbolmi

„Medzi inými boli zavraždené stovky detí… O tých však vo vzácnej zhode mlčali a mlčia západné médiá aj politici. Vrátane „našej“ prezidentky, ktorá navštívila Ukrajinu. Musím sa priznať, že vôbec nechápem význam podobných návštev. Pravda okrem vylepšovania imidžu,“ píše bývalá podpredsedníčka nášho parlamentu, ktorú Zuzana Čaputová svojimi vyhláseniami počas návštevy ničím neprekvapila.

„Dalo by sa povedať – bola to povinná jazda. Stručný prehľad toho, čo odznelo z úst pani Čaputovej:

– Putin je Hitler.

– Ukrajina bráni pred ním Európu, nás aj celý svet.

– Ak sa Putin nezastaví na Ukrajine, tak sa nezastaví pred ničím.

– Ukrajine dodané húfnice Zuzany a ďalšiu vojenskú pomoc.

– SR podporuje ropné embargo

– Sme za pomoc Ukrajine teraz si pri jej obnove po vojne.

Belousovová nekompromisne: Zelenskyj sa nespráva ako prezident, ktorý by chcel mier, ale čím ďalej tým viac ako vojnový štváč!

Akú Ukrajinu to chcú obnovovať, za čo a na úkor koho?

Symbolické podľa Belousovovej je, že hlavu štátu počas návštevy Ukrajiny sprevádzal Ivan Mikloš, jej súčasný poradca a bývalý ekonomicky poradca ukrajinskej vlády po Majdane. „Áno po tom Majdane, ktorý bol štátnym prevratom a predznamenal nielen ekonomické drancovanie Ukrajiny západom.

Belousovová sa opäť obula do Čaputovej: Načo bola na Ukrajine? Vylepšiť si imidž?
Zdroj: FB / Anna Belousovová

Natíska sa otázka: Akú Ukrajinu to chcú obnovovať, za čo, na úkor koho a hlavne pre koho?! A kde sú záujmy Slovenska a jeho občanov?! Tak sa mi zdá, že toto slovné spojenie sa úplne vytratilo zo slovníka pani prezidentky a nielen jej,“ končí svoj statuse šéfka strany Národ a Spravodlivosť, ktorá sa na samý záver ešte pýta: „Vie mi nejaký vojenský, resp. bezpečnostný odborník vysvetliť, prečo majú niektorí členovia delegácie nepriestrelné vesty a prilby a iní pár centimetrov od nich sú bez nich?“

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články