16.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Belousovová: Mnohí zo zajatých ukrajinských vojakov mali telá potetované nacistickými symbolmi

Pozerajú sa naši koaliční vládni predstavitelia na situáciu na Ukrajine iba jednou optikou?

Do niektorých z našich televízií sa zrejme iba nedopatrením, pretože inak by z toho bol asi veľký „prúser“, dostali zábery so zatýkania ukrajinských vojakov tými ruskými. Na ich polonahých telách boli jasne vidieť vytetované symboly fašizmu. Všimli si to mnohí, no iba pár ľudí o tom otvorene hovorí. Patrí medzi nich aj bývalá podpredsedníčka nášho parlamentu a šéfka strany Národ a Spravodlivosť Anna Belousovová, ktorá o tom napísala status.

Akú ideológiu podporujeme na Ukrajine?

„Keď som si pozerala videá z kapitulácie príslušníkov bataliónu Azov, ktorý je oficiálnou súčasťou ukrajinskej armády, trochu ma prešiel mráz. Mnohí z týchto vojakov mali na telách rozličné tetovania s nacistickými symbolmi – hákové kríže, znaky SS, portréty „osobností“ nacistického Nemecka a ich ukrajinských prisluhovačov, niektorí dokonca aj satanistické znaky,“ píše hneď v úvode statusu Belousovová, podľa ktorej sa prozápadná propaganda po svojom vysporiadala s faktom ich kapitulácie. „Používa pojem „ukončenie obrany“, alebo „evakuácia“, resp. „splnenie misie“. No vôbec sa nevyjadruje k tomu, čo môže každý vidieť na vlastné oči!!! K symbolom, ktoré títo vojaci oficiálnej armády susedného štátu majú na svojich telách,“ prízvukuje exnárodniarka.

Belousovová nekompromisne: Zelenskyj sa nespráva ako prezident, ktorý by chcel mier, ale čím ďalej tým viac ako vojnový štváč!

„Ukrajina sa tlačí do EÚ, navonok sa hlási k európskym hodnotám atď. Mňa by preto veľmi zaujímalo, aké to teda sú tie „európske hodnoty“? Nezačali sa náhodou nejako meniť a my sme to ani nezbadali?“ pýta sa Belousovová, podľa ktorej je známe, že batalión Azov podporovali USA a Nemecko. Ukrajinskú armádu veľmi štedro, a podľa mňa na úkor vlastných občanov, podporuje aj Slovensko, lepšie povedané, naša vláda a jej neoddeliteľná „súčasť“ prezidentka republiky,“ konštatuje expodpredsedníčka nášho parlamentu a dodáva: „Nie je načase sa vážne zamyslieť a vážne sa začať pýtať, čo to teda podporujeme na Ukrajine, akú ideológiu a akým smerom sa nám to vydala EÚ?! Nie je načase sa otvorene opýtať, či aj my – SR nepodporujeme znovuzrodenie nacizmu?! Alebo už aj kladenie relevantných otázok sa bude trestať a cenzurovať?!“

Belousovová: Zo všetkých strán na nás útočí zúrivá propaganda, politici, hlavne tí pri moci by si radi sprivatizovali aj pravdu a určovali, čo si máme myslieť

Drvivá väčšina Slovákov je proti nacizmu

Pred pár dňami prezidentka ocenila najvyšším štátnym vyznamenaním troch nacistických kolaborantov a udavačov vlastných ľudí. „Povedať „pomýlili sme sa“, je na takýto prešľap málo. Bez ohľadu na zákon, mala listom požiadať o vrátenie vyznamenaní. To by bolo skutočné gesto dištancovania sa od toho, čo tí traja symbolizujú. No ona nič také neurobila!!!“ soptí Belousovová smerom k našej hlave štátu a rovnako ako ju, tak aj amerických senátorov upozorňuje, že obyvatelia Slovenska, t.j. ich drvivá väčšina, sú v prvom rade proti nacizmu a tým, ktorí ho v akejkoľvek podobe oživujú v našom storočí.

Belousovová: Mnohí zo zajatých ukrajinských vojakov mali telá potetované nacistickými symbolmi
Zdroj: FB / Anna Belousovová

„A môžu ho hoc aj baliť do krásnych fráz o demokracii. Tie potetované telá ukrajinských vojakov hovoria jasnou rečou pre každého, kto má svedomie. Prozápadná propaganda, teda aj naše médiá sa tvária, že TO neexistuje. Nikde ani zmienka. Čo iné im tiež ostáva?“ píše záverom statusu Anna Belousovová, ktorá ešte sarkasticky dodáva: „Foto z kapitulácie príslušníkov bataliónu Azov tu dávať nebudem. FB by ma blokol na sto rokov.“ Veľavravné je aj video zo statusu Viliama Bakoša, ktorý jasne dokumentuje, aké rozličné tetovanie mali na sebe ukrajinskí bojovníci.

https://www.facebook.com/1Keny1/videos/1227385544736055

So slovami Anny Belosuovovej súhlasia aj stovky Slovákov, ktorí to jasne napísali v diskusii pod jej statusom. Niekoľko názorov sme vybrali a umiestnili do galérie.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články