20.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

Becík rázne: Nenechám žiadnu vládu zabudnúť na kontaminovanú pšenicu a nedostatok lekárov (VIDEO)

Slovensko prežívalo v časoch, keď definitívne padala minulá „najdemokratickejšia“ vláda, skutočne turbulentné časy. Ešte viac ich umocnili známe problémy s dovezenou ukrajinskou kontaminovanou pšenicou. Tie však akoby zázrakom pominuli nástupom novej, úradníckej vlády.

Poznáte kúzelnícke zaklínadlo „Čáry máry fuk?“ Kto by ho nepoznal, veď na jeho konci je vždy niečo, čo dokázali vyčariť, alebo odčarovať, iba šikovné ruky kúzelníka. A práve takým kúzelníkom je, zdá sa, nový minister pôdohospodárstva Jozef Bíreš. Ten pred nástupom do funkcie pracoval ako šéf štátnej veterinárnej správy a na kontaminované obilie z Ukrajiny upozornil. Po jeho nástupe do funkcie však tento vážny problém akoby prestal existovať. Všimol si to v statusevideu aj nitriansky župan Branislav Becík, ktorý je veľkým bojovníkom za zdravé slovenské potraviny.

Becík rázne: Nenechám žiadnu vládu zabudnúť na kontaminovanú pšenicu a nedostatok lekárov (VIDEO)
Nitriansky župan Branislav Becík, ktorý chce, aby sme jedli zdravé potraviny, sa poriadne hnevá na potravinovú politiku našich vládnych predstaviteľov. Zdroj: FB / Branislav Becík

Stali sme sa s novou vládou zázračnou krajinou?

„PREČO SÚ VŠETCI TICHO!? Zmizla vláda a s ňou aj kontaminované ukrajinské obilie a ostatné problémy Slovenska? Asi žijeme v zázračnej krajine, kde miznú problémy samé od seba zo dňa na deň,“ konštatuje hneď v úvode Becík, ktorý vzápätí pokladá tri vážne otázky.

  • Myslíte si, že sa už vyriešil problém s nedostatkom lekárov na Slovensku?
  • Myslíte si, že je už všetko obilie zo zahraničia skontrolované?
  • Myslíte si, že sa niekto skutočne stará o zdravie slovenského národa?

Becík vyzýva dočasne poverenú vládu: Ospravedlňte sa nášmu národu!

Prirodzene, ešte jasnejšia, a najmä ostrejšie, sa k celej veci vyjadruje v priloženom videu. „Slovensko je momentálne zázračná krajina, stačí vymeniť vládu a všetky kauzy predchádzajúcej vlády, jej neschopnosť a amaterizmus, skrátka zmiznú. Všimli ste si aj vy to ticho, aké tu zavládlo? Nikto tu nerieši, čo sa stalo s 1500 tonami kontaminovaného ukrajinské obilia,“ hovorí v úvode videa syn exministra pôdohospodárstva Stanislava Becíka a dodáva, že nikto nerieši ani hroziaci problém s nedostatkom lekárov v krajoch.

BECÍK: V Biblii sa voda menila na víno. Na Slovensku sa kontaminovaná pšenica mení na zdravú múku!

„Chápem, že úradnícka vláda má len svietiť a kúriť, a tiež chápem, že tieto problémy vznikli po matovičovsko-hegerovskom vládnutí, ale tu ide o zdravie. O zdravie nás všetkých. Kontaminácia obilia a nedostatok lekárov sú tak vážne zdravotné témy, že sa musia riešiť okamžite a nečakať do septembra. Naozaj nemáme čas čakať,“ prízvukuje nitriansky župan, ktorý sa so svojimi otázkami obracia na nového ministra pôdohospodárstva Jozefa Bíreša.

Becík sa nepríjemne pýta: Ako sa človek dozvie, či múka, ktorú má doma, nie je kontaminovaná? Prečo vláda klame tento národ?

Slováci si zaslúžia vedieť, čo jedia každý deň

Minister pôdohospodárstva pred časom sám povedal, že obilie bolo zdraviu škodlivé, Becík sa preto pýta, čo sa stalo s tými 1500 tonami odhaleného kontaminovaného obilia? „Bolo zlikvidované? Aké sú výsledky kontrol, ktoré tento človek, ešte ako riaditeľ Štátnej veterinárnej a potravinovej správy, avizoval? Čo sa to zase deje? Zamlčujú sa fakty?“ kladie Becík skutočne závažné otázky. „Veď Vlčan, bývalý minister pôdohospodárstva, sa v relácii preriekol a povedal, že vysoká kontaminácia sa nachádza v otrubách, ktoré nevieme, kde končia, a môže sa kľudne stať, že končia v krvných zmesiach pre hospodárske zvieratá. Ak je to pravda, tak máme vážny problém. A vy to viete, pán minister. Slováci si zaslúžia vedieť, čo jedia každý deň,“ opäť zaťal do živého Becík.

Čo sa týka lekárov, tak máme problém nie o nič menší. Matovič aj Heger sľúbili, že sa tejto téme budú venovať. No boli to, samozrejme, len prázdne sľuby, a preto náš Nitriansky kraj, ale aj celé Slovensko, zápasí s obrovským nedostatkom lekárov. Len v Nitrianskom kraji máme v dôchodkovom veku 182 lekárov, čo je 50,13 percenta z celkového počtu lekárov. Ako predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja budem v tejto otázke iniciatívne konať. Už teraz plánujem stretnutie so zástupcami ambulantných lekárov a verím, že spoločne nájdeme riešenie na zvládnutie tejto situácie,“ hovorí v závere videa Branislav Becík, ktorý ešte dodáva, že nenechá žiadnu vládu zabudnúť ani na jednu z týchto tém, pokiaľ nebudeme mať stopercentnú istotu, že jeme zdravé a kvalitné potraviny, a je zabezpečená dostupná zdravotná starostlivosť pre nás všetkých.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x