0.9 C
Nitra
štvrtok, 30 novembra, 2023

Becík vyzýva dočasne poverenú vládu: Ospravedlňte sa nášmu národu! (VIDEO)

„Vojna“ medzi Branislavom Becíkom, nitrianskym županom a veľkým kritikom politikov, ktorí nastúpili k moci po februárových voľbách v roku 2020, neutícha. Dôvodom je kontaminovaná pšenica, ktorá bola na Slovensko dovezená z Ukrajiny.  

Do popredia záujmu verejnosti a aj niektorých opozičných politikov sa ukrajinská kontaminovaná pšenica dostala po kontrole v mlyne Kolárovo. Najviac sa daného problému chytil nitriansky župan Branislav Becík, ktorý je synom exministra pôdohospodárstva Stanislava Becíka. Nitrianskeho župana v kritike nezastavilo aj „ubezpečenie“ odvolanej a dočasne poverenej vlády, že pšenica, a aj múka z nej, sú v poriadku. Ako ukázali posledné merania v dánskom certifikovanom skúšobnom laboratóriu, pšenica bola skutočne kontaminovaná. Becík sa v krátkom statuse a najmä v priloženom videu opäť pustil do dočasne poverenej vlády, pre ktorú má jasný odkaz – Ospravedlňte sa nášmu národu!

Pani prezidentka, je čas urobiť tu poriadok!

„Vyzývali ma, aby som sa ospravedlnil za šírenie poplašných správ… Dnes vyzývam ja celú vládu, aby sa ospravedlnili národu!! Tretia – rozhodcovská vzorka kontaminácie pšenice – vyšla POZITÍVNA! Pani prezidentka, je čas urobiť poriadok! Vláda bezostyšne klame občanom a ohrozuje ich zdravie!“ napísal v krátkom statuse Branislav Becík. A čo povedal vo videu? „Tretia kontrolovaná vzorka ukrajinského obilia je pozitívna. S touto informáciou prišla dnes vláda prostredníctvom odvolaného ministra Vlčana. Oficiálne oznámili, že tretia kontrolovaná vzorka ukrajinského obilia je pozitívna a obsahuje nepovolené pesticídy, v skratke povedané, tretia vzorka je kontaminovaná,“ hovorí v úvode nitriansky župan, ktorý má poľnohospodárstvo doslova v krvi.

BECÍK: V Biblii sa voda menila na víno. Na Slovensku sa kontaminovaná pšenica mení na zdravú múku!

Bola to vláda, ktorá minulý týždeň klamala ľuďom, keď minister Vlčan tvrdil, že nie je dôvod na paniku, a všetko je v poriadku. Nič nie je v poriadku! Všetko, čo som tvrdil, je pravda. Na Slovensku sa nachádzajú tisíce ton ukrajinského obilia, a veľká časť neho neprešla žiadnou kontrolou. Preto vás všetkých dnes vyzývam, všetci, čo ste v pondelok stáli na tlačovke vedľa odvolaného ministra pôdohospodárstva Vlčana, všetci vy, vrátane Vlčana, všetci vy, čo ste ma svorne vyzývali, aby som sa ospravedlnil Slovákom za šírenie poplašnej správy, aby ste sa dnes postavili pred kamery vy! Ospravedlnili sa slovenskému národu a slovenským poľnohospodárom za klamstvá, za zavádzanie a za všeobecné ohrozovanie,“ rozohnil sa Becík.

Aby vláda prestala klamať ľuďom v tejto krajine

Tu sa nebavíme o nejakej triviálnej veci, tu sa bavíme o zdraví tohto národa, a za vaše absolútne a vedomé zlyhanie. Profesor Bíreš povedal, citujem: Ak dnes jete krajec chleba, alebo rožok, ktorý bol upečený z kontaminovanej múky, a v ktorom sa nachádza zakázaný pesticíd, neochoriete hneď zajtra, ale pokiaľ ho budete konzumovať trvale, začne to kumulovať v pečeni, alebo vo vašom imunitnom systéme. Môže to trvať aj mesiace, a pre organizmus je to škodlivé. Po určitom čase potom človek zistí, že má niečo s pečeňou a s nervovým alebo imunitným systémom. To je tá zákernosť pesticídov,“ varuje nitriansky župan.

Becík sa hnevá: Celý problém sa snažia ututlať, ale ja to tak nenechám! Kto za toto bude niesť zodpovednosť?

„Preto sa dnes pýtam verejne, koho záujem je držať stále týchto babrákov na stoličkách, ktorí okrem hazardovania s ekonomickou situáciou našich ľudí hazardujú už aj s ich zdravím? Obraciam sa na vás, pani prezidentka, skončite s tým a zabezpečte, aby vláda prestala klamať ľuďom v tejto krajine, aby zabezpečila okamžitú a bezprecedentnú kontrolu múky vo všetkých reťazcoch, ako aj dôslednú kontrolu múky v pekárňach. Ak vám záleží na obyvateľov Slovenska, pani prezidentka, konajte hneď,“ zakončil svoje video nitriansky župan Branislav Becík, ktorý sa s výzvou obrátil aj na samotnú hlavu štátu. Uspeje?

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x