10.9 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Dagmar Tóthová- Skačanová: VODA na viniciach vo VRÁBĽOCH sa stala skutočnosťou!

V nedeľu 28.5.2023 sa symbolicky práve po svätej omši pri kaplnke svätého Urbana spolu s predsedom občianskeho združenia Godinov majer Jozefom Zuzulom, za prítomnosti bývalého primátora Tibora Tótha, starostu obce Klasov Jána Balázsa a poslankyne Heleny Kováčovej strihala páska pri príležitosti uvedenia vodovodu na viniciach do skúšobnej prevádzky.

Dagmar Tóthová- Skačanová: VODA na viniciach vo VRÁBĽOCH sa stala skutočnosťou!

Týmto sa zavŕšila miestami zložitá a náročná cesta k pitnej vode na našich vrábeľských viniciach. Výzvy sú však na to, aby sa zvládali a zvládli sme vďaka spolupráci aj túto.

Pred približne 30 rokmi vedúci predstavitelia Združenia Vrábeľských Vinohradníkov prišli za predstaviteľmi mesta Vráble so žiadosťou o spoluprácu pri zavedení elektriny na vrábeľské  vinice. Spoločným úsilím oboch týchto subjektov a množstva zanietených ľudí sa táto akcia, napriek počiatočným ťažkostiam, úspešne zavŕšila a neskôr sa pridali aj vinohradníci z Horného Ohaja a Dyčky.

Podobná situácia sa opakovala pred 5 rokmi. Vzniklo občianske združenie Godinou majer na čele s Jozefom Zuzulom a mnohými ďalšími aktívnymi členmi. Cieľ bol jasný, zaviesť na vinice vodovod. Členovia združenia pripravovali majetkoprávne vysporiadanie pozemkov pod touto investíciou, zabezpečili projektovú dokumentáciu, stavebné konania a vyvíjali úsilie na finančné zabezpečenie diela. Nasledovali mnohé stretnutia s predchádzajúcim vedením mesta, kde našli pochopenie a finančné riešenie v súlade s príslušnými právnymi normami. Tu chcem poďakovať všetkým poslancom, ktorí pochopili nutnosť podporiť túto občiansku iniciatívu zdola a hlasovali za príslušné uznesenia vedúce k výstavbe vodovodu. Je však ešte potrebné vyvinúť úsilie, aby dielo reálne mohlo slúžiť našim vinohradníkom.

Dagmar Tóthová- Skačanová: VODA na viniciach vo VRÁBĽOCH sa stala skutočnosťou!

Vyzývam preto súčasného primátora Viktora Németha, nominanta Tím kraj Nitra, aby nenasledoval príklad svojich straníckych kolegov, bývalých poslancov mestského zastupiteľstva Tomáša Godu a Romana Oravca, ktorí v uplynulých rokoch uvedený projekt nepodporili a dokonca v diskusii osočovali a zosmiešňovali predstaviteľov občianskeho združenia Godinov majer.

Chcem veriť, že pán primátor svojou neúčasťou na slávnostnom spustení vodovodu nechcel naznačiť svoj pretrvávajúci negatívny postoj k tejto potrebnej investičnej akcii.

Dagmar Tóthová – Skačanová, poslankyňa MsZ Vráble, foto Fb

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x